Pacijent iz Čačka četvrta žrtva novog gripa u Srbiji

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
18:42 KRAGUJEVAC - Pedesetogodišnji pacijent iz Čačka, koji se od virusa novog gripa lečio u Kliničkom centru u Kragujevcu, preminuo je danas u popodnevnim satima, izjavila je Tanjugu portparol Kliničkog centra doktorka Andrea Obradović.
Ona je precizirala da se pacijent iz Čačka lečio u jedinici intenzivne nege Hirurškog odeljenja Kliničkog centra u Kragujevcu od petka, 30. oktobra.
Ovo je četvrti smrtni slučaj od virusa gripa A (H1N1) u Srbiji, a drugi u Kliničkom centru u Kragujevcu gde je 21. oktobra preminula B.Ð. iz okoline Kraljeva posle lečenja koje je trajalo 16 dana.
Vakcinisanje građana Srbije protiv novog gripa počeće sredinom decembra i trajaće sve dok vakcine ne dobiju svi oni koji to žele, najavio je ministar zdravlja Tomica Milosavljević, a Vlada Srbije je naložila pokretanje procedure po hitnom postupku za javnu nabavku tri miliona vakcina.
"Tek početkom ovog meseca vakcina protiv virusa A (H1N1) je postala dostupna na tržištu i odlukom vlade ona će biti nabavljena po hitnom postupku. U ponedeljak će biti otvorene ponude farmaceutskih kuća, kako bi se odabrala najpovoljnija ponuda", kazao je ministar zdravlja u Novom Sadu.
U Srbiji vlada nepovoljna epidemiološka situacija i očekuje se dalje širenje virusa novog gripa A H1N1, a procene su da je trenutno više hiljada građana zaraženo tim virusom, izjavio je predsednik Radne grupe Ministarstva zdravlja za praćenje pandemije Predrag Kon.
Kon je Tanjugu kazao da je novi grip mnogo više zastupljen u Srbiji nego što to pokazuje broj potvrđenih slučajeva i dodao da su podaci iz Insituta "Batut" od protekle nedelje pokazali da je u Srbiji bilo 7.980 oboljenja sličnih gripu.
"Svi oni teški slučajevi koji su ispitivani imali su novi grip i nije bilo nijednog drugog virusa u cirkulaciji, pa je vrlo verovatno da je većina ovih slučajeva sličnih gripu zaista novi grip", objasnio je Kon .
On je kazao da se epidemiološka situacija neprestano pogoršava i da su do sada laboratorijski potvrđena 204 obolela, a da se četiri osobe trenutno nalaze na bolničkom lečenju, od kojih su dve na respratoru.
Očekuje se dalje širenje virusa i prijave epidemija, rekao je sagovornik Tanjuga objasnivši da "neće biti nešto posebno dramatično ali da će biti masovno".
On je kazao da teški slučajevi koji su hospitalizovani treba da se leče antivirusnim lekovima jer se, kako je naveo, pokazalo da su efikasno doveli do poboljšanja zdravstvenog stanja pacijenta.
 
Zar nije receno da ce ta generacija lakse podneti grip jer su sezdesetih bili izlozeni slicnom virusu?Sad mi nista nije jasno ispada da nije nista tacno sto govore,koliko znam govorili su da je najugrozenija"populacija od tridesetak godina"sad ispada da nema pravila...

Ne, jer ovaj virus AH1-N1 je podgrupa A od grupe virusa H1-N1. To je novi laboratorijski virus, kombinacija, pticijeg i jos nekih vrsta gripa.
 
Al' će biti redova za vakcine:lol:

Ma jok. Već vidim "patriote" kako ih trese groznica, al' pevaju: Mi stojimo postojano, kano klisurine

I onda pljaaaas, pravac u tu istu klisurinu.

Mada kad bolje razmislim... Da:

Ma kakva bre vakcina, zavera, lopovluk! Ne uzimati ni slučajno!!!

Nadam se da će me poslušati :sad2:
 
Poslednja izmena:
Polako ali sigurno ulicama Kule hoda sve vise belih nindzi!
dru-grip.jpg
 
Ma jok. Već vidim "patriote" kako ih trese groznica, al' pevaju: Mi stojimo postojano, kano klisurine

I onda pljaaaas, pravac u tu istu klisurinu.

Mada kad bolje razmislim... Da:

Ma kakva bre vakcina, zavera, lopovluk! Ne uzimati ni slučajno!!!

Nadam se da će me poslušati :sad2:

ЈЕ Л' ТЕ НИЈЕ СРАМОТА ДА ОВАКО ПИШЕШ!?:think::think::think:
 
Ma jok. Već vidim "patriote" kako ih trese groznica, al' pevaju: Mi stojimo postojano, kano klisurine

I onda pljaaaas, pravac u tu istu klisurinu.

Mada kad bolje razmislim... Da:

Ma kakva bre vakcina, zavera, lopovluk! Ne uzimati ni slučajno!!!

Nadam se da će me poslušati :sad2:

A zašto? Pa ja poštujem svačiji stav. I ako neko ne želi vakcinu, neka ne uzima i ja ću to da podržim.

Ти си рекао шта си имао и "мислио"!!!:evil::evil::evil:
А САД,............ИДИ КАРАЈ ШУБАРУ!!!
Наравно пре тога питај Дона да л' смеш!!!:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
sa A H1N1 ce vecina metabolizama da se izbori nekako (ukoliko je virus prirodna mutacija gripe) ali nikad bolje prilike da se usprica par milijardi stanovnika, cisto reda radi treba zive od neceg farmaceutske kompanije

a ako je virus bildovao po labosu pre nego je unleashed sto je samo jedna teorija zavere onda moze biti dosta cupavije za prezivljavanje "na golo" ali ja u svakom slucaju necu uzmem vakcinu za bolest koju nemam

deluje mi suludo

bio pticji , pa svinjski, sta li ce sledece godine da doseca deda mraz iz labosa? konjski?

ali ne brinite bice vakcine za sve i svi ce je dobiti hteli oni to ili ne...
 
Уопште није жртва "свињског грипа",јер то није потврђено,као што није потвртђен ни један случај(није доказано).Медијима се наређују да лажу на сваком случају где за то има простора.Па,кад се ради о некој инфекцији,они ће рећи да сумњају на "нови грип",а резултате анализе неће објавити накнадно.
Тако да не наседате на медијске трикове и обмане.А,форумаши би требало мање да учествују у ширењу лажи постављајући лажне медијске информације.

Preminuo pacijent, lekari sumnjaju u novi grip
 
Уопште није жртва "свињског грипа",јер то није потврђено,као што није потвртђен ни један случај(није доказано).Медијима се наређују да лажу на сваком случају где за то има простора.Па,кад се ради о некој инфекцији,они ће рећи да сумњају на "нови грип",а резултате анализе неће објавити накнадно.
Тако да не наседате на медијске трикове и обмане.А,форумаши би требало мање да учествују у ширењу лажи постављајући лажне медијске информације.

Preminuo pacijent, lekari sumnjaju u novi grip
Upravo tako. I u stvari sve kao da jedva cekaju da ima sto vise takozvanih slucajeva obolelih od gripa, i smrtnih ishoda. :mrgreen:
 

Back
Top