Razlika izmedju Winrar-a i Winzip-a?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Razlika izmedju Winrar-a i Winzip-a?

Aca******
    Guest

Podrazumevano Razlika izmedju Winrar-a i Winzip-a?

Zeleo bih da mi neko objasni razliku izmedju ova dva programa! Hvala! :wink:

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da prvi nesto kazem... Koja je razlika izmedju ova dva programa tacno ti ne znam reci jer sam sa WINRAR-om radio svega nekoliko stvari a nekada se radilo dok je DOS bio aktuelan prije WIn-a sa RAR arhiverom.. Koliko ja znam do sada je jedan od jacih i poznatih programa za pakovanje datoteka i kompresiju istih.. Veoma popularan pored WINZip-a. Ja iskreno uvijek koristim WinZip ali ne bih se dvoumio ni da koristim WINRAR kao ni ARJ jer su svi dobri i urade sto se od njih trazi... Po meni koristi ono sa cim se najbolje snalazis.. Poz.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Da i ja dodam nest. Win-RAR-a u odnosu na WinZIP moze da cita i *.rar i *.zip fajlove, dok WinZIP moze samo *.zip fajlove.
    Koji ima veci stepen kompresije to ti ne bih znao reci jer kod mene su se ponasali skoro identicno.

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

WinRar nesto malo bolje arhivira negoli zip, ali zato je rar kompresija visestruko duza nego zipova. Ta mala prednost ne opravda toliko duze vreme kompresovanja i dekompresovanja fajlova, pa je iz tog razloga bolje praviti zip arhive. Ipak WinRar je bolji i potpuniji program. Takodje podrzava i nastavak dekompresovanja ukoliko je arhiva ostecena na jednom mestu, za razliku od zipa koji proces prekida ukoliko naidje na problem (barem je tako kod verzije 8.1, za 9-ku nisam siguran). Isto tako WinRar poseduje mogucnost popravki arhiva, a sto je najvaznije, vec navedeno, ima mogucnost pravljenja i *.rar i *.zip arhiva sto je velika prednost u odnosu na WinZip.
    Sa mogucnoscu windowsa XP da otvara sam zip datoteke, postojanje WinZip-a na disku je postalo nepotrebno, dok je WinRar ipak neophodan alat.

Zainteresovan član Pedja Kovacic (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Kod mene je rar kompresija u većini slučajeva bolje kompresovalao od zip

Guest

Podrazumevano

U mome kompjuteru imam instaliran i WinZip i WinRar.Kakva je uloga u svemu tome windows commander?Da li je i to slican program kao ova dva prethodna?

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Win commander i arhiveri koliko je meni poznato nemaju ama bas nikakve veze.
    Inace oba programa to zaista ne trebaju, odluci se za jedan koji ti je bolji i isti koristi.

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Sa Windows (Total) Commanderom mozes kompresovati i dekompresovati u skoro bilo koji format, bilo zip, rar, arj, ace.... samo ako imas odgovarajuci plug-in. Vecina je vec sadrzana u programu, a oni koji nisu se mogu dodavati.

Slične teme

1. Kakva je razlika izmedju
    Autor JUG u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 29.04.2008., 17:50
  2. RAZLIKA IZMEDJU 128-256 BIT ???
    Autor vertis u forumu Hardver
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 21.10.2007., 18:25
  3. Razlika izmedju C++ i Visual C++ ?
    Autor Nikolica u forumu Programiranje
    Odgovora: 3