Iranski brod kidnapovan od strane izraelskih specijalnih snaga

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
Iranski brod sa zastavom Antigue, poljskom posadom napadnut je i otet pored kipra u medjunarodnim vodama. Brod je prema izraelskim medijima isao za Siriju i ono sto su otkrili na brodu su za sad masa raketa za kacuse a pominju se i protivavionskt porabl loncheri.
Netanjahu je cestitao specijalnim jedinicama koje su izvrsile ovu akciju i rekao da su rakete bile namenjene za bombardovanje Izraela.

Vesti su sveze i vrlo oprecne, jos nije jasno otkud tu poljaci kao posada, i otkud izraelu pravo da zaustavlja brodove u internacionalnim vodama i pleni, pogotovo sto je brod isao za Siriju koja nije pod medjunarodnim embargom sto se naoruzanja tice. Dakle radi se o potpuno legalnom transportu.

malo skakljiva stvar, reakcije iz irana i sirije za sad nema.

izvori haaretz i ynet (izraelski mas mediji)

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1125807.html

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3800306,00.html
 
mogu da im se , te fazlije su ionako samo jake na recima , a od Izraela su redovno dobijali po ...

iranci nikad nisu dobili po p. niotkoga.
a hezbola je, ako se secas rata iz 2006-e, proterao izraelske zavojevace.
po prvi put je izrael kukao za primirje u UN, cije mnogobrojne rezolucije krsi i ne yebe ni dva posto, primeti to ako moze.

ako ne moze, ne puni mi temu nepotrebnim balastom
 
iranci nikad nisu dobili po p. niotkoga.
a hezbola je, ako se secas rata iz 2006-e, proterao izraelske zavojevace.
po prvi put je izrael kukao za primirje u UN, cije mnogobrojne rezolucije krsi i ne yebe ni dva posto, primeti to ako moze.

ako ne moze, ne puni mi temu nepotrebnim balastom
a neko drugi je kukao kod UN-a i na svim drugim adresama prosle godine :think:
 
Ционисти покушавају на све начине да напакују Иранцима, али узалуд.Нема од тога ништа.Јасно је свима да пропаганда ради као у случају хемијског оружја у Ираку које никада није пронађено.
Него јел било каћуша заиста.
 
ok, sad su stvari malo jasnije.
na brodu je nadjeno 107mm vbr raketa, 60mm minobacke granate, 7.62 za kalashe, F-1 granate i 122mm grad (vbr) rakete.
nista ozbiljno niti dalekometno



http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1256799087344&pagename=JPost/JPArticle/ShowFull


cekamo na reakcije irana i sirije

minobacacke granate nisu nasli, ja garantujem :)
inace ove rakete 107mm, pravi jedino iran, i kina u tom kalibru,koliko ja znam... tako da su odatle jedino mogle stici.
 
Poslednja izmena:
iranci nikad nisu dobili po p. niotkoga.
a hezbola je, ako se secas rata iz 2006-e, proterao izraelske zavojevace.
po prvi put je izrael kukao za primirje u UN, cije mnogobrojne rezolucije krsi i ne yebe ni dva posto, primeti to ako moze.

ako ne moze, ne puni mi temu nepotrebnim balastom

Nije prvi put, kukali su i 1873 za primirjem,kada ih je egipat zgazio...
 
iranci nikad nisu dobili po p. niotkoga.
a hezbola je, ako se secas rata iz 2006-e, proterao izraelske zavojevace.
po prvi put je izrael kukao za primirje u UN, cije mnogobrojne rezolucije krsi i ne yebe ni dva posto, primeti to ako moze.

ako ne moze, ne puni mi temu nepotrebnim balastom

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

decko treba da se bavis komedijom.... ide ti....
 
Naravno.... sve dok nistu postali pohlepni i krenuli da sprovode vazdusne napade bez pokrivanja od strane sopstvenog PVo -a.... onda je neko drugi krenuo u kukanje...

ima i toga, ali vise je na ishod uticalo to sto je amerika davala izraelu iz svojih sopstvenih izvora naj savremenije oruzje koje je imala u tom trenutku,to je prvi i poslednji put da su to uradili... kada im ovi sruse avion,ovi posalju dva... itd. na kraju je rezultat poznat.
 

Back
Top