Ukinut pešački prelaz u centru Niša - šta mislite?

Ko god da je smislio verovatno ne ide pešice nego se vozi, pa se nervira što mora da pušta pešake mesto da ih gazi. Mogli su da naprave i isto što je uradjeno u Bgdu kod bivše Skupštine, popularna "Čedina zebra", ali ne naravno. Naši gradski oci više vole da gradjane trpaju pod zemlju, njih ionako voze. Na kraju krajeva, šta će stari, invalidi, majke sa decom na ulici kad hara grip.
 
Mislim da je ok što nema pešačkog, ali onda podzemni MORA da bude stalno otvoren...
Drugog resenja i nema; ako nema semafora i prelaza onda jedino podzemni preostaje.

Medjutim, neko je zaboravio u celoj prici da se seti starijih osoba kojima sipcenje uz stepenice predstavlja ozbiljan napor - zato i mislim da je bilo bolje da su ugradili taj pos*ani semafor i zavrsili pricu jednom zasvagda.
 
Ukoliko bi zaista popravili one pokretne stepenice, i 24h držali otvoren podzemni prolaz, mislim da bi to bilo OK rešenje. Na kraju, podzemni prolaz tome služi. Ne znam koliko je svako od vas imao priliku da se nađe u ulozi vozača kad prolazi tuda, verujte mi, ume da bude jako zamorno i razdražujuće, a ta ulica je gotovo nezaobilazna gde god da krenete. Ne znam koliko su semafori dostupno rešenje, valjda bi se toga već setili do sad ako je semafor zaista jedino razumno rešenje.
 
Poslednja izmena:
Ko god da je smislio verovatno ne ide pešice nego se vozi, pa se nervira što mora da pušta pešake mesto da ih gazi. Mogli su da naprave i isto što je uradjeno u Bgdu kod bivše Skupštine, popularna "Čedina zebra", ali ne naravno. Naši gradski oci više vole da gradjane trpaju pod zemlju, njih ionako voze. Na kraju krajeva, šta će stari, invalidi, majke sa decom na ulici kad hara grip.

I vozači su ljudi :D. I oni žure svojim kućama da nahrane decu, daju lek starim roditeljima, i stignu što pre da bi imali više slobodnog vremena...
 
Najavili su pokretne stepenice, kao i liftove, što u ovakvoj situaciji MORA da postoji, upravo zbog toga, ali trebalo je to mnogo ranije da urade...
ne lipsi magarce do zelene trave... najavljivali su oni 10 godina pokretne stepenice u Kalci isto tako

Ja ne znam da li je to prokletstvo, usud, stagod ali svaka, SVAKA vlast u ovom gradu deluje kao da je 100% nesposobna da uradi i jedan posao kako treba. Uzmite samo ovo sto Ludisinter pominje, sredjivanje glavne ulice; ko normalan to pocinje da radi pocetkom jeseni, kad krecu pljuskovi i lose vreme??? Nije ni cudo da im treba samo 3 meseca da dovrse glavnu. U medjuvremenu, zbog njihovog trtomudjenja sa glavnom saobracajnom arterijom u gradu nastaje zagusenje u Dusanovoj, gde bukvalno ne mozes da prodjes kolima ni u jedno doba dana. Svinjarija i nesposobnost.
 
Da li sam čitala u novinama ili čula na tv ne znam sada tačno, ali iz Uprave za saobraćaj kažu da će ovih dana da raspišu tender za liftove. Pa dok ih budu postavili, pa dok to počne da radi...
Ne kažem da i vozači nisu ljudi, ali stvarno su potpuno bezveze prekinuli šetačku zonu. Prelaz je tu bio gooooodinama. I uopšte nisam srećna i zadovoljna zbog toga što sada moram pod zemlju da bih prešla na drugu stranu ulice. Ali baš.
 
Još kad su pravili podzemni, pričali su da će ljudi dole a automobili gore.Tako da sam tu priču prežvakala još tada.Medjutim,srediti za automobile ,a pešake koji ne mogu da predju ulicu (majke sa kolicima , invalide i starije osobe) ostaviti na milost i nemilost do rešenja-strašno! A zna se da ljudi koji su blizu centra, šetaju kroz Tvrdjavu...
 
Jeste da je lepo što su raspisali tender, ali se bojim da ćemo da čekamo da nam prorade pokretne stepenice i da naprave liftove do proleća ili tako nešto. Uopšte se ne nadam da će to da bude rešeno u neko dogledno vreme, nego će ljudi i dalje da preskaču žardinjere i ograde i da pešače po 100m dalje do prve zebre. I to nije u redu. Ajde, ako je neko odlučio da više nema tog prelaza, ali pre nego što su ga ukinuli, morali su da obezbede način za prelazak za sve gradjane, a svi znamo koliko je to frekventan prelaz. Ali ne. Oni su jednostavno odlučili nema više, a stare, majke sa malom decom i slabo pokretne ko j.... Ionako je pešačenje zdravo da je zdravo i da pešače do prvog pešačkog.
 
Ja мислим да само луд и болестан човек може овога да се сети,оно је промашај века,мислим да би деца у 1. разреду основне школе направила боље решење,оно је криминал шта су урадили,урбанистички и естетски злочин...
 

Back
Top