FACIJALNA HIPERHIDROZA iliti PREKOMERNO ZNOJENJE LICA
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: FACIJALNA HIPERHIDROZA iliti PREKOMERNO ZNOJENJE LICA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano FACIJALNA HIPERHIDROZA iliti PREKOMERNO ZNOJENJE LICA

E pa ovako,ja muchim muku sa ovim problemom vec dobrih 10 godina. Sad mi je 19 i moj problem,chini mi se,je iz godine u godinu sve gori. Ja se ujutru budim znojava,lice poplavljeno:nos hladan i znojan,nausnice,brada,obrve,chelo,vrat. Takodje mi se znoje i svi ostali delovi tela bare ispod pazuha a kada je vrucina su mi potpuno mokre majice na ledjima i stomaku. Ali nijedan od ovih problema se ne mozhe ni prineti problemu znojavog lica! Toliko je odvratan osecaj da bih najpre pobegla iz svog tela,najlepshi su mi trenutci kada se ne znojim. Moj problem je pocheo da kod mene izaziva socijalnu fobiju i toliko se sama sebe gadim nekada da ne mogu chak ni u vezu sa bilo kime da stupim. Ako se nerviram,ako je vruce ili treba da dobijem ne daj Bozhe,ja sam kao kofom vode polivena! O shminci mogu da sanjam..
    E sad,pre nedelju dana imala sam toraskopsku simpatektomiju na institutu za plucne bolesti u Sremskoj Kamenici i moj problem sa znojenjem ispod pazuha je prestao,po malo se znojim za sad ali lice mi je urnebes,gore nego shto je bilo! Pala sam u depresiju ovih dana jer se plashim da mi se javlja kompenzatorno znojenje na licu!! Doktor mi je i sam rekao da je 60% mogucnost da operacija uspe za lice ali eto ja sam se nazhalost nashla u ovih 40% izgleda!
    Je l' muchi josh neko muku sa ovim problemom da se zajedno izjadamo!?

Nov član
    Učlanjen
    13.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: FACIJALNA HIPERHIDROZA iliti PREKOMERNO ZNOJENJE LICA

Caoo!! Ja sam na listi cekanja za operaciju, ali sto duze citam ove forume, to se vise i plasim, a narocio posle ovog tvog pisma. Ja od rodjenja imam preterano znojenje ruku i nogu, prosto je uyasno, ali koliko sam procitala, taj tvoj slucaj je 50% uspesan, a ovaj moj malo vise!! U stvari, najvise me plasi to kompenzatorno znojenje, pitala sam Dr. on naravno kaze da je u mom sucaju komp. znojenje glave ne moguce!! To me malo ohrabrilo, ali ipak veoma sam skepticna!! Sta se sada, posle malo duzeg vremena desava sa tvojim znojenjem? Jel bar imalo manje? pozz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano

Ja nemam kompenzatorno znojenje glave vec ja imam hiperhidrozu na podruchju lica i glave!! A sad je posle intervencije pojachana. Za ljude koji imaju problem sa znojenjem shaka ova intervencija je itekako uspeshna chak 95%. Moj problem sa pazuhom smanjen,mada se i dalje znojim jache nego ostali a ne znam da li mi se javlja kompenzatorno znojenje na ledjima i stomaku jer se ja i inache znojim na tim delovima tela,i preponama da dodam, bez razloga. Moguce je da je pojachano ali nijedan od tih delova tela nije ni za prineti problemu lica veruj mi. Ja da mogu molila bih Boga za palmarnu umesto facijalne hiperh.

Nov član
    Učlanjen
    14.06.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Vidim da dugo niko nije pisao o ovoj temi.. Da li je neko uspeo da se resi hiperhidroze lica, osim te operacije?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

milena ti li si
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Slične teme

1. Preterano znojenje (hiperhidroza)
    Autor bato87 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 271
    Poslednja poruka: 22.11.2017., 22:13
  2. hiperhidroza
    Autor anastazija u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.03.2010., 15:34
  3. Prekomerno znojenje
    Autor BogyJ14 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7