kad se ide a kad ne

i Don..sta kazu suboticani...ok potez politicke administracije a?

Ne kažu ništa. Naša deca nemaju radnu subotu. Ipak je za nijansu bolje kada ti je vlast mađarska, nego komunska kao kod vas. Mađar kakav god da je, poštuje i tuđe svece, a komunci ne poštuju ništa i nikoga. Oni samo vode računa kome se bolje uvući gde sunce ne sija, i izvući od toga što veću korist.
 
Ne kažu ništa. Naša deca nemaju radnu subotu. Ipak je za nijansu bolje kada ti je vlast mađarska, nego komunska kao kod vas. Mađar kakav god da je, poštuje i tuđe svece, a komunci ne poštuju ništa i nikoga. Oni samo vode računa kome se bolje uvući gde sunce ne sija, i izvući od toga što veću korist.
А ја мислио да се Комунци боје слободе говора.
 
pravoslavci za svoju slavu ne moraju da idu u skolu i to je opravdano...a katolici hat bazmeg ,nemau slave
:-/[/QUOT
pa cemo sad licitirati
slava za svi sveti
znas na Slavu bilo ciju se ne zatvore sve skole i proglasi raspust
Pojedinci slave slavu..koje se razlikuje..nikad se skole ne zatvore recimo zbog Svetog NIkole..samo odredjeni broj ucenika ne dodje u skolu.....i tako za svaku Slavu koja se slavi
pa bi onda trebalo i 13 do 15% onih koji obelezavaju Svi Svete da ne dodju u skolu....a ne svi djaci
zar ne mislis?
 
Ne kažu ništa. Naša deca nemaju radnu subotu. Ipak je za nijansu bolje kada ti je vlast mađarska, nego komunska kao kod vas. Mađar kakav god da je, poštuje i tuđe svece, a komunci ne poštuju ništa i nikoga. Oni samo vode računa kome se bolje uvući gde sunce ne sija, i izvući od toga što veću korist.

kako nemaju radnu subotu..kalendar je za sve na teritoriji Vojvodine
 
Dakle djaci u Vojvodini sad su imali jedan mali jesenji raspust...nisu isli u skolu u petak i ponedeljak..pozdravljam ...da se deca malo odmore
i onda danas pricam sa sestrom kako treba da idemo u subotu na groblje...zadusnice...i onako se usput setim da deca idu u skolu....radna subota
na zadusnice se ide u skolu a za sve svete...1. novembar ne
da nije to malo cudno...najblaze receno malo


Zadusnice ? To je ono sto nijedno dete ne voli jer se na groblju pravi cirkus. To je ono sto ne vole ni stariji, samo se foliraju, da ih ne bi komsije 'opanjkavale'. I tako tri puta godisnje...Pa ako treba svi u Srbiji da paze sta se pada kada u verskom kalendaru, najbolje da proglasimo neradnu godinu.

Licno, nisam vernik, i postujem sve ono sto je vezano za Crkvu, a ne nabija mi se na nos direktno, ali Zadusnice imaju takvu malogradjansku tradiciju u nasem narodu, da je to jedini datum koji necu ni da postujem.

Kada sma ja bio klinac, jedini u odeljenju nisam imao slobodan dan kada mi je slava, jer i ne slavim slavu.Kakva je to onda ravnopravnost ? A bilo mi trulo da se vadim na nepostojecu slavu.

Kritikovati vlast zato sto ne pazi kad su zadusnice je malo...pa bezveze...
 
[COLOR="Redkami83;11640429]Zadusnice ? To je ono sto nijedno dete ne voli jer se na groblju pravi cirkus. To je ono sto ne vole ni stariji, samo se foliraju, da ih ne bi komsije 'opanjkavale'. I tako tri puta godisnje...Pa ako treba svi u Srbiji da paze sta se pada kada u verskom kalendaru, najbolje da proglasimo neradnu godinu.

Licno, nisam vernik, i postujem sve ono sto je vezano za Crkvu, a ne nabija mi se na nos direktno, ali Zadusnice imaju takvu malogradjansku tradiciju u nasem narodu, da je to jedini datum koji necu ni da postujem.

Kada sma ja bio klinac, jedini u odeljenju nisam imao slobodan dan kada mi je slava, jer i ne slavim slavu.Kakva je to onda ravnopravnost ? A bilo mi trulo da se vadim na nepostojecu slavu.

Kritikovati vlast zato sto ne pazi kad su zadusnice je malo...pa bezveze[/COLOR][/COLOR]...[/QUOTE][/COLOR]



ja kritikujem vlast ne sto ne vodi racuna kad su zadusnice..vec sto nece da vodi racuna o svemu podjednako
ako se vlast setila svih svetih..zar nije u duhu te njihove price o multi kulti i da se sete zadusnica..sto?
da li je to probelm?
ne
pa oni o tome treba da vode racuna
zato nas predstavljau tamo gde jesu
da vode racuna o ineterseima svih..a ne samo nekih
 
Dakle djaci u Vojvodini sad su imali jedan mali jesenji raspust...nisu isli u skolu u petak i ponedeljak..pozdravljam ...da se deca malo odmore
i onda danas pricam sa sestrom kako treba da idemo u subotu na groblje...zadusnice...i onako se usput setim da deca idu u skolu....radna subota
na zadusnice se ide u skolu a za sve svete...1. novembar ne
da nije to malo cudno...najblaze receno malo

Nije to ništa čudno moja konzab,to je sve namerno smišljeno.I ranije su za katolički Božić katolici slavili pa posle su odmarali i za pravoslavni dok se neko nije setio da to nekako uskladi pa se zimski raspust namestio tako da obuhvata oba Božića.Mani me sa tom pričom sad ću da poludim.:dash:
 
ja kritikujem vlast ne sto ne vodi racuna kad su zadusnice..vec sto nece da vodi racuna o svemu podjednako
ako se vlast setila svih svetih..zar nije u duhu te njihove price o multi kulti i da se sete zadusnica..sto?
da li je to probelm?
ne
pa oni o tome treba da vode racuna
zato nas predstavljau tamo gde jesu
da vode racuna o ineterseima svih..a ne samo nekih

Pa eto, ja ti rekoh licni primer- mene vlast kao ateistu diskriminise jer svim drugima daje slobodan dan u godini, osim meni.

Ok, za slavu razumem... Ali da vlast pazi kad se tri puta godisnje ide na groblje...

Da li katolici imaju samo jednom godisnje ?
 
Nije to ništa čudno moja konzab,to je sve namerno smišljeno.I ranije su za katolički Božić katolici slavili pa posle su odmarali i za pravoslavni dok se neko nije setio da to nekako uskladi pa se zimski raspust namestio tako da obuhvata oba Božića.Mani me sa tom pričom sad ću da poludim.:dash:

nemoj da poludis...samo eto...ovo dodje kao prst u oko..moze im se...a drzava blagonaklono gleda..i onda ce jos da proglasi kako smo mi ti koji ne postujemo i ugrozavamo...a donose takve politicke odluke koje jednostavno..smetaju i nisu dobre
 
Pa eto, ja ti rekoh licni primer- mene vlast kao ateistu diskriminise jer svim drugima daje slobodan dan u godini, osim meni.

Ok, za slavu razumem... Ali da vlast pazi kad se tri puta godisnje ide na groblje...

Da li katolici imaju samo jednom godisnje ?

pa ja znam za Svi sveti..ne znam kad jos....sto se tice ateista..pa imate i Vi vas dan..onda ceo svet ne radi..Nova Godina:D
 
Ajde, raspope, mani se provociranja. Najsmešnija je stvar da mene neko nazove komuncem.
Vi naci, u svakome ko je protiv vas, vidite komuniste.
Па ти се онда смеј.
А ја те нисам назвао ни Комунцем, нит се изругавао твом надимку.
Поставио сам ти једноставно питање, у ком си се ти очигледно препознао.
Те си га зато и назвао провокацијом.

Поздрав од твог омиљеног Нација

ПС Додуше заборавио сам знак питања да ставим на крају
Моја грешка.
 
Poslednja izmena:
Eh, da...Nova Godina z:dm5:

A konzab, budi iskrena, pa kazi, da li tvoja deca vole da idu na Zadusnice ? Posto si postavila pitanje koje je vezano za decu, zato pitam...

pa sad da li vole ili ne..niko ne voli da ide na groblje...ali oni znaju da je tamo osoba koja ih je jako volela..i koja im fali....i veoma se trude da svojoj baki odnesu bombone koje je volela i uvek joj nesto nacrtaju.....i ponesu...to je sve veoma meni tuzno...ali kad vidim sa koliko joj ljubavi stavljau cvece na grob.......znas....ponosna sam na njih...jer se secaju ,vole i postuju....i meni je to znak da sam ih dobro vaspitala
 
nemoj da poludis...samo eto...ovo dodje kao prst u oko..moze im se...a drzava blagonaklono gleda..i onda ce jos da proglasi kako smo mi ti koji ne postujemo i ugrozavamo...a donose takve politicke odluke koje jednostavno..smetaju i nisu dobre

:dontunderstand:

Tvoj kolega Donqihote rece da u Subotici (koliko ja znam ona se nalazi na teritoriji Vojvodine, cini mi se da je drugi po velicini grad u istoj) ne vladaju ni zuti ni crveni, na koju onda politicku vlast TI mislis?!
Ko je na vlasti u Subotici, ko u Novom Sadu?
Sve da nisu zuti i crni, ne moze nijedan grad da bude izuzet kao posebna teritorija van okvira AP Vojvodine, odnosno Srbije:think:
 
Па ти се онда смеј.
А ја те нисам назвао ни Комунцем, нит се изругавао твом надимку.
Поставио сам ти једноставно питање, у ком си се ти очигледно препознао.
Те си га зато и назвао провокацијом.

Поздрав од твог омиљеног Нација

Inače, moj omiljeni naci je Nojkić. Ali, pošto ga odavno nema, ako nisi njegov klon, eto možeš popuniti upražnjeno mesto.
 

Back
Top