Monogaman ili ne?

Ti si pitala sta mislimo o tom, i ustvari ostavljas slobodnu temu :lol: jer pitanje je gde ce otici ascijacije i kako se moze razumeti sta zapravo pitas u temi. "Monogaman ili ne?", tvoj muz ili muskarac uopste? Da bih imala odgovor za tvog muza, morala bih znati malo dublje informacije o vama, ovako, nista mi ne pada na pamet u vezi sa njim, a u vezi sa muskarcem uopste isto tako, neki konkretan odgovor mi ne "dolazi" ali, imam dve saocijacije. Nisu povezane ali eto dve su.
1.
Jedna covek, to bilo pre nekih destak godina, imao je zenu i troje dece odrasle, i umre mu zena. Njemu je bilo oko sezdeset godina. I krene on da zivimirno, kad. Sinovi se pocnu jako bahato ponasati, oni su vec imaliporodice, pocnu staroga coveka gurkati tamo vamo, u cosak da ga smeste... On to malo potrpeo, video kuda ide i :eek:
Covek lepo nadje zenu da se ozeni drugi put, zenu od 29 godina. Dovede je kuci, sinove sa porodicama istera napolje, i dobije decu sa drugom zenom. Niko tog coveka nije osudjivao od ljudi, cak su mu se svi i divili...
On definitivno nije monogaman, a meni se taj primer jako dopada.
2.
To je bilo jako davno tako da sma neke detalje zaboravila. Upoznala sma devojku, nesto mladju od mene, i bila mi je jako neobicna. Mirna, stalozena... Bas mi se dopadala. I, jednom bude prilika da sedim nasamo sa nom, i kazem joj nesto kao "Ima nesto kod tebe neobicno... sta je to? il ja umisljam" A ona mi isprica jednu pricu, nesto slicno, pa necu pod znacima navoda:
Mozda i ne umisljas. Znas, imala sam dedu. On je pre rata imao porodicu, cetvoro dece i zenu. Poceo drugi svetski rat i znalo se da ce u selo da dodje vojska. Seljani se dogovore da ce familije da se podele, pa jedni da odu na jednu a drugi na drugu stranu. I on ode na jednu starnu a zena i deca na drugu. Vojska je naisla na onu starnu gde su mu otisli zena i deca. On ih je sve sahnio. I, ( to je sad jedan deo koji je nemoguce da ispricam, bilo je davno) umesto da i sam nestane sa lica zemlje, on tu odluci da ce da zivi i da ce da ima jos jednu porodicu, da ce da rodi "novu" decu.
I, zavrsi se rat, i ozeni se deda mojom babom i dobije cetvoro dece, sve redom musko i zensko kao ona deca koja su mu nastradala, i nadene im i imena po njima. I deda je nama unucima pricao o tome dok nas je cuvao, i uvek nam je govorio : "Covek uvek moze da krene iz pocetka."


Ni njen deda nije bio monogaman, a i ta prica mi je bas divna.

Interesantni primeri:D, ovde posmatram monogaman u smislu da
u jednom vremenskom intervalu ima i voli jednu ženu.
 
...zena naravno .................chim se udala odmah se opustila i srozala a on u najboljim godinama ........;)

Medjusobna prebacivanja,miskarci ce reci zene se srozaju kad se udaju,a zene ce reci muskarci.kad se ozene......a stvar je individualna,zavisi od osobe do osobe........koliko brine o sebi,koliko se trosi,koliko se cuva..........ako neko hvata krivine,duze bude mlad i izazovan........e sad.....ko zna zna.......:lol:
 
Medjusobna prebacivanja,miskarci ce reci zene se srozaju kad se udaju,a zene ce reci muskarci.kad se ozene......a stvar je individualna,zavisi od osobe do osobe........koliko brine o sebi,koliko se trosi,koliko se cuva..........ako neko hvata krivine,duze bude mlad i izazovan........e sad.....ko zna zna.......:lol:

....mnogo ti mudrujesh ................:per::per:
 

Back
Top