Samo vi radite, a ko ce vam platiti

Da a da li znaš koliko dece ima da nisu izašli iz svog mesta jer roditelji nemaju novca da ih odvedu na more ili bilo gde, na neku planinu, jezero....i da nema školskih ekskurzuja ne bi ništa ni videli.:(

I neko sa mora nikada nije video ravnicu, a more mu je mrsko gledati svaki dan...ima dece ali ako idu u školu, a zna se da nemaju, neka škola finansira....zar je važnija jedna plata direktora, nego radost deteta?
Ovde i ako nema mora, imamo Tisu kao predivnu reku za odmor i uživanje...a neko i ne voli vodu, ima i takvih
 
A kako mozes obezbediti stan kad danas jedva i sebi zaradis za hranu i odecu?

I pitanje je koliko je te dece stvarno sretno. Ako su toliko sretni, za koji ku-rac su svaki drugi dan svi nadrogirani?

Ako ne za stan, a hteo sam reći kuća( pošto živim u kući ), onda bih se snašao, kako god ali bih se snašao...
A za to drogiranje, to je zaslužna naša policija i ministarstvo zdravlja : Prvi diluju sa gudrom ( u Zrenjaninu je lakše i brže kupiti heroin, nego ganju - a panduri drže sve konce ), a ministarstvo zdravlja ne zabranjuje proizvodnju i prodaju alkohola i cigareta . Treba totalna zabrana alkohola i duvana u Srbiji.
 
Ako ne za stan, a hteo sam reći kuća( pošto živim u kući ), onda bih se snašao, kako god ali bih se snašao...
A za to drogiranje, to je zaslužna naša policija i ministarstvo zdravlja : Prvi diluju sa gudrom ( u Zrenjaninu je lakše i brže kupiti heroin, nego ganju - a panduri drže sve konce ), a ministarstvo zdravlja ne zabranjuje proizvodnju i prodaju alkohola i cigareta . Treba totalna zabrana alkohola i duvana u Srbiji.


A kako bi se snasao?

Jel gledas nekad Survivor, jesi vidio da jedu crve, a ne verujem bas da su svi nesnalazljivi. Oni jedu ono sta ima na tom otoku, i mozes mu dati milion eura ako ulovi kokos i ispece kad je nema tamo di je on, dzaba mu dobra volja i snalazljivost.
 
Sta mislite koliko kesha bi muz i zena trebali zaradjivati da bi na sadasnje cene mogli normalno ziveti?

..pa,vidi ovako..da li muz i zena imaju dece i koliko...a i kog su izrasta ta deca.jer npr. mi imamo dvoje dece koja su sada studenti.Ne zivimo u gradu..znaci placanje skolarina,stana,hrane...to bez minimum 120000 se ne moze za cetvoroclanu porodicu.:sad2:
 
Vidim da se vecina slaze da je oko 30 000 dovoljno po clanu porodice za relativno normalan zivot bez proseravanja. E sad kako uspevamo da zivimo za nekoliko puta manje - nauka ne moze da objasni :whistling:

..znas kako?Radis ovde za neku platicu,muz sta ce-srecom je masinac pa ode u inostranstvo,deca ako mogu u slobodno vreme nadju sebi malo posla...i tako,eto.Ali,nema luksuza,sve sto se kupi je u srednjem proseku.auto nemamo,o zimovanju i letovanju ne razmisljamo.Ma,samo da nas bog pozivi da deca zavrse fakultete a mi posle mozemo i sa "naucnom fantastikom":worth:
 

Back
Top