Dali ubica ima lice
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Dali ubica ima lice

Nov član
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Dali ubica ima lice

DA LI UBICA IMA LICE?

U proteklih mesec dana,u Jagodini,naprednom i cesto pominjanom pomoravskom gradicu doslo je do pomora napustenih,nezbrinutih pasa.Lokalno drustvo za zaštitu životinja je bezuspešno pokušavalo da dopre do gazde grada,ali svi napori su ostali bezuspešni!Na krajnje necivilizacijski i mučan način,pod okriljem noći,umesto skloništa i ponekog zalogaja hrane,psi su dobijali i dobijaju zalogaj OTROVA!Psi,koji su uglavnom mirni,tužni i napušteni,poneki i sterilisani od strane sažaljivih i uglavnom siromasnih ljubitelja, truju se organizovano,ostavljeni da se raspadaju u najvećim mukama po ulicama ,njihove izbljuvke i leševe potom kjljucaju golubovi i ostale preživele ptice,a njih potom love gladni i siroti ljudi,koji nisu stigli na molitveni obrok kod gazde,radujući se ukusnom golubijem gulašu.Začinjenom otrovom!Da li je moguće,da u ovom naprednom i često pominjanom gradiću nema glasa razuma i savesti,već se sve što je slabije i nemoćno ubija?!Čak i lovci,“plemeniti zaštitnici prirode i životinja“,opremljeni snajperima,tandžarama i dobrom voljom imaju odobrenje za odstrel pasa na obodima grada,ne bi li „ugrožene , prestravljene i ostrašćene“ gradjane spasli „prljavih,zlih“ zveri!U nekim drugim,susednim gradovima,grade se azili i psima se pomaže da dostojanstveno prožive svoj i onako bedni i tužni život,ali ovako je izgleda,brže i lakše skratiti im muke!
    Svaka čast na naprednosti!A ko će u ime svih tih ubijenih duša da digne glas i ublaži očaj ljubitelja i pravih zaštitnika životinja ?!Čije ime će biti ovenčano lovorikama kada na ulicama ne bude bilo ni jednog psa ,da li ubice imaju lice?!

Tatjana Djordjević

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Podrazumevano Re: Dali ubica ima lice

Na zalost to se svugde desava, a ako ima bilo kakvog drustva za zastitu zivotinja u Jagodini treba da pokrenu neku peticiju, protest ili neko pismo, pa u upravu grada da idu. Ovako sami Vi ili par vas, ne mozete nista da uradite!
    Kao Neron Rim...

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Jako mi se dopada ona izreka "I nad popom ima pop" a oni tako krše mali 1 000 000 zakona. Ovo je za prijavu Ministarstvu za zaštitu životne sredine pa čak i višim instancama, onima "odozgo" iz EU... Možda bi vredelo probati sa nekom globalnom online peticijom, Care2action su dosad rešili dosta problema vezanih za životinje i njihovu zaštitu. Sve što vam treba je neko ko će to lepo da sroči na engleskom i pošalje mail.

Legenda mari47 (avatar)
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    30
    Reputaciona moć
    4032

Svaka ti cast Tatjana Djordjevic!
    Ja jedva smogla snage da procitam a ti...sve to videla, napisala, potpisala.....
    Neznam sta bi ja mogla, imenom i prezimenom, da uradim ...ja se zalim po forumu,na pdf Nis otvorila temu o zivotinjama ....U pravu je mimi ! I nad popom ima pop!
    Tebi Tatjana, hvala sto si otkrila drugu stranu medalje o gradu sa zoo vrtom sa kojim se toliko hvale a i zaradjuju! A koliko vole zivotinje,iako to rade nocu...vidi se!

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio mahalija Pogledaj poruku
    DA LI UBICA IMA LICE?

U proteklih mesec dana,u Jagodini,naprednom i cesto pominjanom pomoravskom gradicu doslo je do pomora napustenih,nezbrinutih pasa.Lokalno drustvo za zaštitu životinja je bezuspešno pokušavalo da dopre do gazde grada,ali svi napori su ostali bezuspešni!Na krajnje necivilizacijski i mučan način,pod okriljem noći,umesto skloništa i ponekog zalogaja hrane,psi su dobijali i dobijaju zalogaj OTROVA!Psi,koji su uglavnom mirni,tužni i napušteni,poneki i sterilisani od strane sažaljivih i uglavnom siromasnih ljubitelja, truju se organizovano,ostavljeni da se raspadaju u najvećim mukama po ulicama ,njihove izbljuvke i leševe potom kjljucaju golubovi i ostale preživele ptice,a njih potom love gladni i siroti ljudi,koji nisu stigli na molitveni obrok kod gazde,radujući se ukusnom golubijem gulašu.Začinjenom otrovom!Da li je moguće,da u ovom naprednom i često pominjanom gradiću nema glasa razuma i savesti,već se sve što je slabije i nemoćno ubija?!Čak i lovci,“plemeniti zaštitnici prirode i životinja“,opremljeni snajperima,tandžarama i dobrom voljom imaju odobrenje za odstrel pasa na obodima grada,ne bi li „ugrožene , prestravljene i ostrašćene“ gradjane spasli „prljavih,zlih“ zveri!U nekim drugim,susednim gradovima,grade se azili i psima se pomaže da dostojanstveno prožive svoj i onako bedni i tužni život,ali ovako je izgleda,brže i lakše skratiti im muke!
    Svaka čast na naprednosti!A ko će u ime svih tih ubijenih duša da digne glas i ublaži očaj ljubitelja i pravih zaštitnika životinja ?!Čije ime će biti ovenčano lovorikama kada na ulicama ne bude bilo ni jednog psa ,da li ubice imaju lice?!

Tatjana Djordjević
    Ja potpuno podržavam ovu akciju! Sjajan potez!
    Nemojte se čuditi, jer je reč o principu.
    Ukoliko posle dva-tri ugrižena i pet-šest preplašenih građana nekoliko stotina lovaca krene u nelegalni odstrel svega što se mrda to je odlična stvar.
    Na putevima i ulicama Srbije u prvih šest meseci tekuće godine, poginulo je u saobraćajnim nesrećama 470 osoba.
    Tako da ću da se sa snajperom smestim na krov zgrade i odstreljujem svakog vozača koga vidim.
    Ne samo što ću spasiti 800 života godišnje, nego ću i znatno smanjiti zagađenje, a i gužve u saobraćaju, pa će javne službe funkcionisati bez problema koje izazivaju nesavesni vozači.
    Kada bolje razmislim trebalo bi spomenik da mi dignu.

P.S. U lovu su česte nesreće, zar ne?
    Nedavno sam čuo preporuku da je najbolje pucati sitnom sačmom u kolena. Policija neće da se cima da dublje istražuje takve slučajeve, jer nije reč o smrtnom slučaju, a i sitna sačma uglavnom ne može da ubije čoveka, tako da nije reč o pokušaju ubistva.
    Svašta čovek može da pročita na internetu...
    Poslednji put ažurirao/la Caliburn : 04.11.2009. u 14:43

Primećen član Purple Rain (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Caliburn Pogledaj poruku
    Ukoliko posle dva-tri ugrižena i pet-šest preplašenih građana nekoliko stotina lovaca krene u nelegalni odstrel svega što se mrda to je odlična stvar.
    Na putevima i ulicama Srbije u prvih šest meseci tekuće godine, poginulo je u saobraćajnim nesrećama 470 osoba.
    Tako da ću da se sa snajperom smestim na krov zgrade i odstreljujem svakog vozača koga vidim.
    Ne samo što ću spasiti 800 života godišnje, nego ću i znatno smanjiti zagađenje, a i gužve u saobraćaju, pa će javne službe funkcionisati bez problema koje izazivaju nesavesni vozači.

Nedavno sam čuo preporuku da je najbolje pucati sitnom sačmom u kolena. Policija neće da se cima da dublje istražuje takve slučajeve, jer nije reč o smrtnom slučaju, a i sitna sačma uglavnom ne može da ubije čoveka, tako da nije reč o pokušaju ubistva.
    Iz tvog posta se vidi samo to da pokusavas ostviti utisak na okolinu, a nista cime bi se covek ponosio nisi rekao.
    Verujem u Boga i u ljubav svog deteta.

Učlanjen
    11.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Bila sam letos u Jagodini i dves tvari us na mene ostavile jak utisak - parkiranje po pesackim stazama, jer niko nece da plati parking i ogroman broj pasa lutalica. Primetila sam i zestoko nehuman odnos prema njima (setajuci glavnom ulicom predvce, videla sam da je ejdnog psa udario auto, cvilio je a ljudi okolo su se tome slatko smejali je samo jedan od primera, koje pamtim).
    Gradski celnik je osoba koja je upravniku zoo vrta naredio da malenu bebu tigrica odvoji od mejke i stavil ga u nekakav kavez koji lici na policu. Tigric je cvilio po ceo dan. Da ne kazem da su dva negova brata tako umrla.
    Gradski celnik je osoba sa vrlo malo empatije i vrlo mnogo tendencije za promovisajem sebe.
    Mogu li se ljudi u Jagodini, pre svega, organizovati protiv maltretiranja kako domestikovanih tako i divljih zivotinja? Ja cu podrzati svaku akciju.

Ime:  Fotografija 0037.jpg
Pregleda: 7
Veličina:  33,9 KB

Na slici su zivotni uslovi malenog tigrica u jagodinskom zoo vrtu, na polici sa medom, "jer je tako deci simpaticno". I taj tigric je necije dete. I on ima osecanja. Jadno je kako neka bica zive po kazni.

Legenda mari47 (avatar)
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    30
    Reputaciona moć
    4032

Purple Rain, bas si me rastuzila tvojom pricom!
    Ali sam srecna sto postoje ljudi kao ti!
    Neznam sta bih rekla..naravno da cu podrzati svaku akciju da se zivotinje zastite i pakosno sam radosna sto nisam sama. Ima puno ljudi koji misle kao mi, ljubitelji zivotinja, ali cute....i zato sto ti ne cutis...moj naklon!

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Prosto ne znam sta da kazem kad procitam ovakve teme... Sve sto napisem - nedovoljno je da spasi budece zrtve trovanja, a zivotinje koje su umrle u mukama ne mogu da vratim. Samo se zgrozim i osecam bedno jer neko drugi koristi ovakva sredstva i zove se covekom.

Juce mi se jedna vlasnica psa i macke pozalila da joj je dan ranije neko (ne zna ko) otrovao macku. Sok i za zenu i za njenog sina, a i pas trazi po dvoristu macku sa kojom je odrastao. Zena mi kaze: Znate, sin me pita - kakvi su to ljudi koji mogu da ubiju zivotinju ? Pa i nisu ljudi, samo se, nazalost, tako zovu...
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Ističe se Sara_ (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Ima moderatora ovde? Bar u poslednja 4 dana?
    Poslednji put ažurirao/la Sara_ : 08.11.2009. u 06:15

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio Sara_ Pogledaj poruku
    Ima li sarkazma u tvom kraju? Bar u polednja 4 dana?
    Hiperbolu, neću ni da pokušavam da pominjem.

Ističe se Sara_ (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

mhm
    Ispalo je duhovito... ono, vristi sarkazam.. stvarno.. sta mi bi..

Učlanjen
    11.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio mari47 Pogledaj poruku
    Purple Rain, bas si me rastuzila tvojom pricom!
    Ali sam srecna sto postoje ljudi kao ti!
    Neznam sta bih rekla..naravno da cu podrzati svaku akciju da se zivotinje zastite i pakosno sam radosna sto nisam sama. Ima puno ljudi koji misle kao mi, ljubitelji zivotinja, ali cute....i zato sto ti ne cutis...moj naklon!
    Hvala, Mari.
    Uzasno je sto je ljudska vrsta jedina, koja ubija bez razloga i iz cistog zadovoljstva, koja bez ikakve potrebe pravi zivotinjske zatvore, jedina vrsta koja poseduje osobinu zvanu sadizam.
    I onda se prica o "humanosti" i "humanom" pristupu, kad se objasnjava neko dolicno ponasanje.
    Trebalo bi obrnuti teze i rec "zivotinjski" bi trebalo da znaci casno i moralno.

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

mhm
    Ispalo je duhovito... ono, vristi sarkazam.. stvarno.. sta mi bi..
    Znači u tvom kraju ne znaju baš tačno šta je sarkazam, čim ga povezuješ samo sa humorom.

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Ima li sarkazma u tvom kraju? Bar u polednja 4 dana?
    Hiperbolu, neću ni da pokušavam da pominjem.
    Vas dvoje se niste dosad upoznali? Uprkos različitim stilovima pisanja, po mnogo čemu ste istomišljenici.

P.S.Saro, welcome back!

(P.P.S.Sorry zbog spama.)

Ističe se Sara_ (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    Vas dvoje se niste dosad upoznali? Uprkos različitim stilovima pisanja, po mnogo čemu ste istomišljenici.

P.S.Saro, welcome back!

(P.P.S.Sorry zbog spama.)
    Mimice moja
    Nismo niti cemo biti, jer, nisam pretplacena na Lov.

Tema je isuvise ozbiljna da bih spamovala, ali zasto precutati ovakve gluposti? Post je po svakom merilu prihvatljivom za ljubitelje zivotinja u najmanju ruku uvredljiv, bezobziran i provokativan, i apsolutno nema veze sa sarkazmom. Narocito poslednji pasus, kojem ne bi niposto trebalo da ima mesta u postu, na ovoj temi ni ovom podforumu, i u najmanju ruku zasluzuje editovanje. Ali ako je dobro moderatorima mora biti dobro i meni, i ostalima.

Slične teme

1. Omiljeno TV lice i TV lice koje vas iritira...
    Autor Lilu u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 11.11.2004., 19:34
  2. UBICA
    Autor Smederevo u forumu Žene
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 06.02.2004., 14:37

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku