Kako se skinuti s kapi za nos?

Andjelka777

Primećen član
Poruka
625
Vec tri nedelje koristim "olint" kapi za nos posto sam bila prehladjena i gripozna. Medjutim, jos uvek ne mogu da disem bez njih i koristim ih jednom preko dana i obavezno uvece, inace ne bih mogla da spavam. Znam da ih treba korostiti u kontinuitetu najvise 5-7 dana, ali ja jednostavno ne mogu da disem. I ne mogu da idem gradom i sedim na poslu po ceo dan i disem na usta.
Kako da se skinem sa kapi? Probalal sam inhalaciju bosiljkom i eukaliptusom, ali to mi deluje samo pola sata, cim legnem u krevet, nos se ponovo zapusi i ne mogu da spavam. Pomagajte savetima!
 
Uh secam se jednog lika koji je nostop tako koristio nesto od tih kapi za nos i uvek mi se cinilo da mu je posle toga gore..ono sto meni pomogne i jedino koristim je morska voda koju donesem s mora..ne znam kakva je apotekarska a i prilicno je skupa
 
Skini se dok je to tri nedelje da ti ne predje u tri godine. Ako ti je za utehu ja koristim kapi svakodnevno zadnjih 10 godina i nema sta nisam probala, stanje je zaista gore nakon svakog pokusaja plus ja imam "slab karakter"
Fizioloski ti je najbolji, kad god ti je zapusen nos stavi malo i brzo ce ti se srediti. Najgore je prvih par dana,kao narkoman bukvalno kao kamen da imas u nosu, nocu posebno ili kad legnes, ali to prodje samo moras da budes istrajna.
Srecno :)
 
Uh secam se jednog lika koji je nostop tako koristio nesto od tih kapi za nos i uvek mi se cinilo da mu je posle toga gore..ono sto meni pomogne i jedino koristim je morska voda koju donesem s mora..ne znam kakva je apotekarska a i prilicno je skupa

Mozda gresim, ali pitanje je koliko je ta kupovna zaista "morska voda". Znam da je skupa jer sam prvo nju koristila.

Kad sam otkrila fizioloski u kapima, posle ukapirala da isti koristim za druge potrebe iz vecih flasa, pocela sam da koristim trecu varijantu koju navedoh. Moze se kad prodje onaj prvi nalet zapusenja nosa. Trenutno odrzavam stanje fizioloskim i solidno je.

A svakako nemam nameru da placam za istu stvar vise no sto treba (morska voda, fizioloski u kapima, fizioloski...) :D. Toliko smo pametni i snalazljivi :D.
 
Poslednja izmena:
Hocu, moram da budem istrajna. Inace patim od cesto zapusenog nosa zbog devijacije, ali ne stavljam kapi vec nekako isguram. Ali sad sam morala.
Fizioloski sme da se stavlja na pola sata-sat, je li? Nije stetno toliko puta na dan?

Koliko sam razumela dr-a, mozes koliko hoces i kad hoces.Ja koristim kad god se setim jer mi sad stanje nije tako lose. Nije idealno, ali je podnosljivo i uobicajeno.
 
Mozda gresim, ali pitanje je koliko je ta kupovna zaista "morska voda".

Kad sam otkrila fizioloski u kapima, posle ukapirala da isti koristim za druge potrebe iz vecih flasa, pocela sam da koristim trecu varijantu koju navedoh. Moze se kad prodje onaj prvi nalet zapusenja nosa. Trenutno odrzavam stanje fizioloskim i solidno je.

Ma nemam pojma uvek se pre oslonim na babske recepte i hrana kao lek..popijem tu i tamo nesto od onih praskova za prehladu ili neke bombonice za sisanje al nekako se oduzi uz to iz apoteke..ovo lepo provereno..med i agrumi..propolis..cajevi..crni-beli luk:super:
 
Ma nemam pojma uvek se pre oslonim na babske recepte i hrana kao lek..popijem tu i tamo nesto od onih praskova za prehladu ili neke bombonice za sisanje al nekako se oduzi uz to iz apoteke..ovo lepo provereno..med i agrumi..propolis..cajevi..crni-beli luk:super:

Ja ih koristim sve vise, zato sto mislim da je bolje izbegavati lekove, dok ne zagusti, pa mora... Jedno lecis medikamentima, drugo pogorsavas...

Kad ne mogu prirodno da sebi pomognem, pravac kod cika doktora, pa onda kombinujem lekove i bapske recepte. Nazalost, ne mogu uvek da sprecim boljku samo receptima iz bakine kuhinje...:aha:.
 
Ja ih koristim sve vise, zato sto mislim da je bolje izbegavati lekove, dok ne zagusti, pa mora... Jedno lecis medikamentima, drugo pogorsavas...

Kad ne mogu prirodno da sebi pomognem, pravac kod cika doktora, pa onda kombinujem lekove i bapske recepte. Nazalost, ne mogu uvek da sprecim boljku samo receptima iz bakine kuhinje...:aha:.

Ma od tih prehlada i nekih alergija nema sanse da ljudi sa sela obole..ne sad samo cist je vazduh i neprskana hrana..nego jedu i osecaju se na zdravo..rumeno..da ne zaboravimo domacu rakicu:klap:a ti andjo nemoj opet poslusas savet..sipaj rakiju i nad sporetom inhaliraj kad pocne kljucati..u sekundi ti se mozak procisti;)
 
Dve najgore zavisnosti koje sam imala u zivotu su zavisnost od kapi i spavanje u carapama:lol: Posto drugo nije predmet diskusije, da napisem kako sam resila prvo. Vrlo jednostavno, cak pise i u uputstvu (zasto ljudi nikad ne citaju uputstva?:think:) Dakle, mozda malo surov ali vrlo efikasan metod je da kapi sipas samo u jednu nozdrvu neko vreme, dok druga ne "prodise". Disanje nije bas prijatno ali moze da se prezivi. Vec posle 7-10 dana bi trebalo da ti se otpusi a onda samo prestanes da sipas kapi u drugu.

Ja vise problema nemam:mrgreen:
 
Morsku vodu ili fiziološki rastvor možeš da koristiš koliko god hoćeš. On samo služi da vlaži sluzokožu nosa, koja usled prekomerne upotrebe kapi za nos, je "zaboravila " da obavlja tu svoju funkciju. Za početak možeš uzeti neki fiziološki rastvor (Marisol, Aqua Maris, Aqua Marin ili nešto slično) koji u sebi ima i etarsko ulje eukaliptusa. Ukoliko ti to ne pomogne javi se lekaru za uho, grlo, nos. On bi mogao da ti propiše adekvatnu terapiju za lečenje hroničnog medikamentoznog rinitisa (to je to što ti imaš). U tom slučaju bi dobila neki sprej i lekar bi ti objasnio način korišćenja.

Pozdrav i nadam se da ćeš ubrzo rešiti svoj problem.
 
Moje iskustvo baš i ne ide u prilog preporukama o dužini korišćenja Olinta,ali kad počne sezona alergije na ambroziju,ne znam kako bih izdržala bez toga.Tih 2.5 meseca su živa patnja.To ,nažalost, znaju mnogi,a u toku dana sam nekad prinuđena da i po 5-6 puta ubrizgavam kapi u nos.Mislim da je i to bolje rešenje,nego primanje injekcije kortikosteroida. Do sada zbog toga nisam imala problema.Kako alergija jenjava,tako i ja ređe koristim Olint i na kraju potpuno prestanem.Do sledeće godine,naravno.
 
Moje iskustvo baš i ne ide u prilog preporukama o dužini korišćenja Olinta,ali kad počne sezona alergije na ambroziju,ne znam kako bih izdržala bez toga.Tih 2.5 meseca su živa patnja.To ,nažalost, znaju mnogi,a u toku dana sam nekad prinuđena da i po 5-6 puta ubrizgavam kapi u nos.Mislim da je i to bolje rešenje,nego primanje injekcije kortikosteroida. Do sada zbog toga nisam imala problema.Kako alergija jenjava,tako i ja ređe koristim Olint i na kraju potpuno prestanem.Do sledeće godine,naravno.

Ne moraš da koristiš inekcije kortikosteroida za alergiju na ambroziju i probleme sa nosem koje imaš. Postoje jako dobri sprejevi koji se mogu koristiti za alergijski rinitis. Ili antihistaminici, dve do tri nedelje pre očekivane polenizacije, preventivno. Ovi lekovi se koriste jednom dnevno i prosto je mnogo lakše da normalno funkcionišeš (bez bočica kapi uvek pri ruci). Kapi za nos se u tom slučaju ne koriste jer gore navedeni lekovi sve to saniraju.
 
Mozda gresim, ali pitanje je koliko je ta kupovna zaista "morska voda". Znam da je skupa jer sam prvo nju koristila.

Kad sam otkrila fizioloski u kapima, posle ukapirala da isti koristim za druge potrebe iz vecih flasa, pocela sam da koristim trecu varijantu koju navedoh. Moze se kad prodje onaj prvi nalet zapusenja nosa. Trenutno odrzavam stanje fizioloskim i solidno je.

A svakako nemam nameru da placam za istu stvar vise no sto treba (morska voda, fizioloski u kapima, fizioloski...) :D. Toliko smo pametni i snalazljivi :D.

nije u pitanju morska voda, već najobičniji rastvor natrijum-hlorida u vodi, nažalost...:neutral:
 
Ne moraš da koristiš inekcije kortikosteroida za alergiju na ambroziju i probleme sa nosem koje imaš. Postoje jako dobri sprejevi koji se mogu koristiti za alergijski rinitis. Ili antihistaminici, dve do tri nedelje pre očekivane polenizacije, preventivno. Ovi lekovi se koriste jednom dnevno i prosto je mnogo lakše da normalno funkcionišeš (bez bočica kapi uvek pri ruci). Kapi za nos se u tom slučaju ne koriste jer gore navedeni lekovi sve to saniraju.

Ali,zar i sprejevi o kojima govoriš nisu kortikosteroidi?Znam par naziva,a ako imaš neku konkretnu preporuku,možeš mi posl.na PP;).Prepisaću,da ne zaboravim do iduće godine. Nego, pitanje je- nisu li ti sprejevi ipak štetniji(na duže staze), nego Olint?

Sad se nešto mislim-ima li neki efikasan prirodni recept,a da je baš delotvoran za ,,zacementiran,, nos? Ranijih godina sam koješta isprobala, ali...slaba vajda.
 

Back
Top