Kako se skinuti s kapi za nos?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 63

Tema: Kako se skinuti s kapi za nos?

Primećen član Andjelka777 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Kako se skinuti s kapi za nos?

Vec tri nedelje koristim "olint" kapi za nos posto sam bila prehladjena i gripozna. Medjutim, jos uvek ne mogu da disem bez njih i koristim ih jednom preko dana i obavezno uvece, inace ne bih mogla da spavam. Znam da ih treba korostiti u kontinuitetu najvise 5-7 dana, ali ja jednostavno ne mogu da disem. I ne mogu da idem gradom i sedim na poslu po ceo dan i disem na usta.
    Kako da se skinem sa kapi? Probalal sam inhalaciju bosiljkom i eukaliptusom, ali to mi deluje samo pola sata, cim legnem u krevet, nos se ponovo zapusi i ne mogu da spavam. Pomagajte savetima!

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: Kako se skinuti s kapi za nos?

U drzavnim apotekama mozes kupiti RINOVENT - fizioloski rastvor za nos, prakticno. Ukapavas koliko hoces i kad hoces. Deluje sporije, ali cisti sinuse i nos i ne ostecuje sluzokozu. Kupuje se, ali nije skupo.Koristim ga zbog nosa i sinusa i zadovoljna sam.
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Drugo, mozes uzeti pola case vode + trecina kasicice morske soli + promesati + staviti u lonce + provreti + prohladiti do mlakog = odes u kupatilo i nad lavaboom naizmenicno usmrkavas u levu i desnu nozdrvu dok ne potrosis spremljenu kolicinu. Ponavljas postupak.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Trece: Kupis pola litre fizioloskog rastvora i sipas ga, po potrebi, u prazne (oprane) bocice kapi za nos i koristis kao u postu br. # 2. Imas slane vode na paspolaganju...onoliko. Trenutno koristim bas ovu varijantu.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Uh secam se jednog lika koji je nostop tako koristio nesto od tih kapi za nos i uvek mi se cinilo da mu je posle toga gore..ono sto meni pomogne i jedino koristim je morska voda koju donesem s mora..ne znam kakva je apotekarska a i prilicno je skupa
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Znam za to, jos od juce stavljam fizioloski rastvor, kupila sam pakovanje od pola litre i stavila u flasicu za sprej "marisol". Bicu strpljiva, ali ja ne vidim poboljsanje, jedva disem

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Aj ti andjo lepo poslusaj i prosetaj do kuhinje..uzmi jednu glavicu crnog luka..oljusti i seckaj..polako i udisi..vidi dal deluje i pojedi..garantujem da ce ti biti bolje a druga opcija je ren ali ne iz prodavnice vec s pijace svez
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

te kapi za nos suzavaju krvne sudove na nosu!! ne smes da ih koristis toliko mnogo! 5 dana je maksimum, iskuliraj samo par dana pa ce se sve vraitti na normalu, ili idi kod doktora posto mozda ti se nesto zakomplikovalo sa tim kapima

Početnik
    Učlanjen
    21.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Skini se dok je to tri nedelje da ti ne predje u tri godine. Ako ti je za utehu ja koristim kapi svakodnevno zadnjih 10 godina i nema sta nisam probala, stanje je zaista gore nakon svakog pokusaja plus ja imam "slab karakter"
    Fizioloski ti je najbolji, kad god ti je zapusen nos stavi malo i brzo ce ti se srediti. Najgore je prvih par dana,kao narkoman bukvalno kao kamen da imas u nosu, nocu posebno ili kad legnes, ali to prodje samo moras da budes istrajna.
    Srecno

Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Hocu, moram da budem istrajna. Inace patim od cesto zapusenog nosa zbog devijacije, ali ne stavljam kapi vec nekako isguram. Ali sad sam morala.
    Fizioloski sme da se stavlja na pola sata-sat, je li? Nije stetno toliko puta na dan?

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Uh secam se jednog lika koji je nostop tako koristio nesto od tih kapi za nos i uvek mi se cinilo da mu je posle toga gore..ono sto meni pomogne i jedino koristim je morska voda koju donesem s mora..ne znam kakva je apotekarska a i prilicno je skupa
    Mozda gresim, ali pitanje je koliko je ta kupovna zaista "morska voda". Znam da je skupa jer sam prvo nju koristila.

Kad sam otkrila fizioloski u kapima, posle ukapirala da isti koristim za druge potrebe iz vecih flasa, pocela sam da koristim trecu varijantu koju navedoh. Moze se kad prodje onaj prvi nalet zapusenja nosa. Trenutno odrzavam stanje fizioloskim i solidno je.

A svakako nemam nameru da placam za istu stvar vise no sto treba (morska voda, fizioloski u kapima, fizioloski...) . Toliko smo pametni i snalazljivi .
    Poslednji put ažurirao/la EGYPTIAN CAT : 03.11.2009. u 15:36

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio Andjelka777 Pogledaj poruku
    Znam za to, jos od juce stavljam fizioloski rastvor, kupila sam pakovanje od pola litre i stavila u flasicu za sprej "marisol". Bicu strpljiva, ali ja ne vidim poboljsanje, jedva disem
    Nisu kao kapi koje smo navikli da koristimo, ali verujem da ces ubrzo osetiti poboljsanje.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Hocu, moram da budem istrajna. Inace patim od cesto zapusenog nosa zbog devijacije, ali ne stavljam kapi vec nekako isguram. Ali sad sam morala.
    Fizioloski sme da se stavlja na pola sata-sat, je li? Nije stetno toliko puta na dan?
    Koliko sam razumela dr-a, mozes koliko hoces i kad hoces.Ja koristim kad god se setim jer mi sad stanje nije tako lose. Nije idealno, ali je podnosljivo i uobicajeno.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Citat Original postavio EGYPTIAN CAT Pogledaj poruku
    Mozda gresim, ali pitanje je koliko je ta kupovna zaista "morska voda".

Kad sam otkrila fizioloski u kapima, posle ukapirala da isti koristim za druge potrebe iz vecih flasa, pocela sam da koristim trecu varijantu koju navedoh. Moze se kad prodje onaj prvi nalet zapusenja nosa. Trenutno odrzavam stanje fizioloskim i solidno je.
    Ma nemam pojma uvek se pre oslonim na babske recepte i hrana kao lek..popijem tu i tamo nesto od onih praskova za prehladu ili neke bombonice za sisanje al nekako se oduzi uz to iz apoteke..ovo lepo provereno..med i agrumi..propolis..cajevi..crni-beli luk

Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ma nemam pojma uvek se pre oslonim na babske recepte i hrana kao lek..crni-beli luk

Ja ipak moram na posao, a ne bih da mi se kolege razbeze. Nisu navikli da sirim takve miomirise

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Ma nemam pojma uvek se pre oslonim na babske recepte i hrana kao lek..popijem tu i tamo nesto od onih praskova za prehladu ili neke bombonice za sisanje al nekako se oduzi uz to iz apoteke..ovo lepo provereno..med i agrumi..propolis..cajevi..crni-beli luk
    Ja ih koristim sve vise, zato sto mislim da je bolje izbegavati lekove, dok ne zagusti, pa mora... Jedno lecis medikamentima, drugo pogorsavas...

Kad ne mogu prirodno da sebi pomognem, pravac kod cika doktora, pa onda kombinujem lekove i bapske recepte. Nazalost, ne mogu uvek da sprecim boljku samo receptima iz bakine kuhinje....

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Ja ipak moram na posao, a ne bih da mi se kolege razbeze. Nisu navikli da sirim takve miomirise
    Beli/crni luk su zdravi i mozes ih jesti uvece. Do ujutru se vise ne oseca.

Kad ustanes, proveri da li ti partner/cimer dise, da ga ne daj Boze, nisi umorila miomirisom koji si ispustala dok si hrkala zbog zapusenog nosa . (Salim se )

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Majde bre nemoj da si neozbiljna kad je zdravlje u pitanju..ako vec drzis do sebe onda ren on ne ''mirise''

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Ja ih koristim sve vise, zato sto mislim da je bolje izbegavati lekove, dok ne zagusti, pa mora... Jedno lecis medikamentima, drugo pogorsavas...

Kad ne mogu prirodno da sebi pomognem, pravac kod cika doktora, pa onda kombinujem lekove i bapske recepte. Nazalost, ne mogu uvek da sprecim boljku samo receptima iz bakine kuhinje....
    Ma od tih prehlada i nekih alergija nema sanse da ljudi sa sela obole..ne sad samo cist je vazduh i neprskana hrana..nego jedu i osecaju se na zdravo..rumeno..da ne zaboravimo domacu rakicua ti andjo nemoj opet poslusas savet..sipaj rakiju i nad sporetom inhaliraj kad pocne kljucati..u sekundi ti se mozak procisti

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Dve najgore zavisnosti koje sam imala u zivotu su zavisnost od kapi i spavanje u carapama Posto drugo nije predmet diskusije, da napisem kako sam resila prvo. Vrlo jednostavno, cak pise i u uputstvu (zasto ljudi nikad ne citaju uputstva?) Dakle, mozda malo surov ali vrlo efikasan metod je da kapi sipas samo u jednu nozdrvu neko vreme, dok druga ne "prodise". Disanje nije bas prijatno ali moze da se prezivi. Vec posle 7-10 dana bi trebalo da ti se otpusi a onda samo prestanes da sipas kapi u drugu.

Ja vise problema nemam
    We can not do great things-only small things with great love

Ističe se blue_chupp (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    69

Morsku vodu ili fiziološki rastvor možeš da koristiš koliko god hoćeš. On samo služi da vlaži sluzokožu nosa, koja usled prekomerne upotrebe kapi za nos, je "zaboravila " da obavlja tu svoju funkciju. Za početak možeš uzeti neki fiziološki rastvor (Marisol, Aqua Maris, Aqua Marin ili nešto slično) koji u sebi ima i etarsko ulje eukaliptusa. Ukoliko ti to ne pomogne javi se lekaru za uho, grlo, nos. On bi mogao da ti propiše adekvatnu terapiju za lečenje hroničnog medikamentoznog rinitisa (to je to što ti imaš). U tom slučaju bi dobila neki sprej i lekar bi ti objasnio način korišćenja.

Pozdrav i nadam se da ćeš ubrzo rešiti svoj problem.
    hakuna matata...what a wonderful phrase...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moje iskustvo baš i ne ide u prilog preporukama o dužini korišćenja Olinta,ali kad počne sezona alergije na ambroziju,ne znam kako bih izdržala bez toga.Tih 2.5 meseca su živa patnja.To ,nažalost, znaju mnogi,a u toku dana sam nekad prinuđena da i po 5-6 puta ubrizgavam kapi u nos.Mislim da je i to bolje rešenje,nego primanje injekcije kortikosteroida. Do sada zbog toga nisam imala problema.Kako alergija jenjava,tako i ja ređe koristim Olint i na kraju potpuno prestanem.Do sledeće godine,naravno.

Ističe se blue_chupp (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Step by step Pogledaj poruku
    Moje iskustvo baš i ne ide u prilog preporukama o dužini korišćenja Olinta,ali kad počne sezona alergije na ambroziju,ne znam kako bih izdržala bez toga.Tih 2.5 meseca su živa patnja.To ,nažalost, znaju mnogi,a u toku dana sam nekad prinuđena da i po 5-6 puta ubrizgavam kapi u nos.Mislim da je i to bolje rešenje,nego primanje injekcije kortikosteroida. Do sada zbog toga nisam imala problema.Kako alergija jenjava,tako i ja ređe koristim Olint i na kraju potpuno prestanem.Do sledeće godine,naravno.
    Ne moraš da koristiš inekcije kortikosteroida za alergiju na ambroziju i probleme sa nosem koje imaš. Postoje jako dobri sprejevi koji se mogu koristiti za alergijski rinitis. Ili antihistaminici, dve do tri nedelje pre očekivane polenizacije, preventivno. Ovi lekovi se koriste jednom dnevno i prosto je mnogo lakše da normalno funkcionišeš (bez bočica kapi uvek pri ruci). Kapi za nos se u tom slučaju ne koriste jer gore navedeni lekovi sve to saniraju.
    hakuna matata...what a wonderful phrase...

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Mozda gresim, ali pitanje je koliko je ta kupovna zaista "morska voda". Znam da je skupa jer sam prvo nju koristila.

A svakako nemam nameru da placam za istu stvar vise no sto treba (morska voda, fizioloski u kapima, fizioloski...) . Toliko smo pametni i snalazljivi .
    nije u pitanju morska voda, već najobičniji rastvor natrijum-hlorida u vodi, nažalost...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio blue_chupp Pogledaj poruku
    Ne moraš da koristiš inekcije kortikosteroida za alergiju na ambroziju i probleme sa nosem koje imaš. Postoje jako dobri sprejevi koji se mogu koristiti za alergijski rinitis. Ili antihistaminici, dve do tri nedelje pre očekivane polenizacije, preventivno. Ovi lekovi se koriste jednom dnevno i prosto je mnogo lakše da normalno funkcionišeš (bez bočica kapi uvek pri ruci). Kapi za nos se u tom slučaju ne koriste jer gore navedeni lekovi sve to saniraju.
    Ali,zar i sprejevi o kojima govoriš nisu kortikosteroidi?Znam par naziva,a ako imaš neku konkretnu preporuku,možeš mi posl.na PP.Prepisaću,da ne zaboravim do iduće godine. Nego, pitanje je- nisu li ti sprejevi ipak štetniji(na duže staze), nego Olint?

Sad se nešto mislim-ima li neki efikasan prirodni recept,a da je baš delotvoran za ,,zacementiran,, nos? Ranijih godina sam koješta isprobala, ali...slaba vajda.

Slične teme

1. kako skinuti video sa...
    Autor urko u forumu Internet
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 07.06.2009., 00:08
  2. Kako skinuti ceo sajt
    Autor opušteno u forumu Softver
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 15.04.2008., 01:32
  3. kako skinuti ovo ?!?!?
    Autor purpurna magla u forumu Softver
    Odgovora: 3