citrusi

parka

Buduća legenda
Poruka
26.261
možda je negde grešim
ali ovde ne postoji ni jedna tema o citrusima
pa evo, ja imam pitanje, a ako tema postoji - prebacujte. ako ne postoji - izvolite =)
ja imam drvce, neki kao kumkvat ili nešto slično, ali mislim da to važi za većinu citruslih biljčica
naime
ja ga držim na terasi tj simsu
do koliko stepeni mogu da ga držim napolju?
pošto čim ga unesem unutra na toplo njemu krenu da opadaju listići i uopšte, da jako pati
ne znam kako ćemo da preživimo ovu zimu.... prošle sam imala gde da ga stavim, sada mi je svuda pretoplo =I
 
Osim ako ti je u podrumu veoma toplo, u sta sumljam ;) , kumkvat ne bi trebalo da ga drzis tamo (bez obzira na solarne lampe) jer za njega temperatura zimi ne bi smela da bude ispod 10-15C.
Imam negde clanak u vezi gajenja kumkvata kao sobne biljke, pa kad ga iskopam saljem ti.
A pitanje za tebe, gde si ga nabavila? Treba i meni.
poz
 
pa nabavila sam na onim sajmovima biljaka na trgu nikole pašića
prošlog leta, ali videla sam da je bilo i ovog
ali kažem, prošlu zimu je preživeo bez problema pošto sam imala relativno hladno i svetlo mesto
al mi letos nije procvetao =(
al kapiram da je to zato što je doživeo razna maltretitranja
prvo su mu izrasli neki veeeliki listovi ispod mesta gde je kalemljen
pa sam ja bila ponosna i nisam znala da moram da ih odsečem =I
a posle sam se selila
dobro je živ siroma ostao =(
 
Prvi put sad čujem za kumkvat:rumenko: ali imam iskustva sa limunom :)

Ja limun unesem čim se temperatura spusti oko 10C. Unosim ga u prostoriju koja nema grejanje.
Moj ti je savet da ga ne unosiš u prostorije koje se greju.:rtfm: Dok sam ja to ukapirala, moje drvce se skoro skroz osušilo. Jedva sam ga vratila u život.:dash:
 

Back
Top