Војводина ће имати право на референдум о територији

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Војводина ће имати право на референдум о територији и он ће бити пуноважан уколико је на њему гласала већина грађана који имају изборно право и пребивалиште на територији покрајине, пише у нацрту закона о утврђивању надлежности који је јуче објављен на интернет сајту Владе Србије.
http://www.blic.rs/politika.php?id=118725

Колико година им дајете до првог „јавног” захтева за осамостаљење? С'обзиром да од „штрајка шиптарских рудара” на КиМ до '99-е није пуно прошло, ја типујем на 10 до 15 година.
 
Pa i ja jesam Srbin , ( iz Banata ) , a moja je svaka kapa koju Srbi nose . A Srbi u Banatu i te kako jesu nosili opanke .
Daklem , Sumadinsko-moravski , ili Toplicki , ili Banatski , sve jedno . Vazno da je Srpski . A da je Srbija kriva , jeste . A kriva je , sto ne razbuca taj autonomaski olos . A to moze da uradi levom rukom .
 
Poslednja izmena:
pa taj referendum se odnosi samo na promenu granica pokrajne unutar Srbije , a ne na promenu drzavnih granica

Ovim dokumentom drzava Srbije odrice se prava na administrativno uredjenje sopstvene teritorije. To pravo koje je sad preneto na Vojvodinu, postace njeno "prirodno pravo" koje ce se koristiti za ostvarivanje svih ostalih ciljeva.
Ovim drzava Srbije prestaje da bude suverena na svojoj celoj teritoriji.
Sve ovo su pametni ljudi nagovestavali i sve na sta se upozoravalo se obistinjuje, tacka po tacka.
 
Super onda. Dati autonomije i sira ovlascenja Banatu i Sremu,smanjiti centralisticku unitarnu vlast u novom Sadu.

И Клиси обавезно !!!
Лиману,
Телепу ...

c013.gif
 
Ovim dokumentom drzava Srbije odrice se prava na administrativno uredjenje sopstvene teritorije. To pravo koje je sad preneto na Vojvodinu, postace njeno "prirodno pravo" koje ce se koristiti za ostvarivanje svih ostalih ciljeva.
Ovim drzava Srbije prestaje da bude suverena na svojoj celoj teritoriji.
Sve ovo su pametni ljudi nagovestavali i sve na sta se upozoravalo se obistinjuje, tacka po tacka.

То задегенериане ЕУропеЈце не интересује.
 
Ovim dokumentom drzava Srbije odrice se prava na administrativno uredjenje sopstvene teritorije. To pravo koje je sad preneto na Vojvodinu, postace njeno "prirodno pravo" koje ce se koristiti za ostvarivanje svih ostalih ciljeva.
Ovim drzava Srbije prestaje da bude suverena na svojoj celoj teritoriji.
Sve ovo su pametni ljudi nagovestavali i sve na sta se upozoravalo se obistinjuje, tacka po tacka.
smesno , sa ovim ingerencijama koje APV dobija po statutu i ovom zakonu, samo neopevano glup covek koji seu ustavno i upravno pravo razume kao Marica u krivi moze govoriti o "uvodjenju svih elemenata drzavnosti " kao sto pricaju lokalne paranoicne budale i tzv. opozicija

И Клиси обавезно !!!
Лиману,
Телепу ...

c013.gif
Liman drzava !:mrgreen:
 
Vojvodina neće biti sto posto nezavisna, ali realno je očekivati (ovo nije moja želja, nego logičan sled događaja), Srbija će biti asimetrična federalna zemlja a Vojvodina će biti konfederalna jedinica.

Sasvim je moguće da se uskoro usvoji i vojvođanski jezik (nije paranoja, nego se mnogi Vojvođani vode onom: kad mogu bosanci - možemo i mi sa našim lalinskim).

Ali za sve ovo je kriva Srbija koja fura šumadijsko-moravski mentalitet kao srpski. ja jesam Srbin ali šajkača nije moja kapa i opanci nisu moja obuća.

Васо познати ско стари алкохоличар који је рикно јер није зано дацени оно што има

тако немој опет да покушаваш неће ваљати ,јер боље је да будеш мртав пијан него мртав трезан

И Клиси обавезно !!!
Лиману,
Телепу ...

c013.gif

Наравно брате мој , мада знају они да не смеју
 
smesno , sa ovim ingerencijama koje APV dobija po statutu i ovom zakonu, samo neopevano glup covek koji seu ustavno i upravno pravo razume kao Marica u krivi moze govoriti o "uvodjenju svih elemenata drzavnosti " kao sto pricaju lokalne paranoicne budale i tzv. opozicija

Слично је било са Црном Гором. Само дегени могу игнорисати чињеницу да такозвани демократи одвајају Војводину од Србије.
 
AHAHAHAHAHAHA koje su ovo provide fore

U Briselu ne postoje nikakve pojedinacne regionalne kancelarije,nego svaka zemlja clanica ili neke buduce clanice imaju svoju kancelariju regija,zupanija ili kako ih vec zovu.Tipa kancelarija regija Madjarske,Slovenije,Hrvatske.....
No to je pitanje ozbiljnosti i organizovanosti svake zemlje.Dakle ako ne postoji koncept nastupa drzave i na regionalnom planu,nego ce se isto svesti na pojedinacna trckaranja u Brisel i podmetanje klipova ostalim regijama,onda se sa pravom ekipi iz Vojvodine moze dati "lagana" prednost,iskljucivo zahvaljujuci neodgovornim,neznalim i podmuklim BG gospodarima.
Inace sama tema deluje provokativno buduci kroz nju provejava pitanje da li ce Vojvodina teziti preuredjenju teritorijalnih odnosa sa ostatkom Srbije ili ce postepeno zaokruzivati neku krnju drzavnost i retosiljati se BG gospodara opijenih laznom velicinom.
 
Vojvodina neće biti sto posto nezavisna, ali realno je očekivati (ovo nije moja želja, nego logičan sled događaja), Srbija će biti asimetrična federalna zemlja a Vojvodina će biti konfederalna jedinica.

Sasvim je moguće da se uskoro usvoji i vojvođanski jezik (nije paranoja, nego se mnogi Vojvođani vode onom: kad mogu bosanci - možemo i mi sa našim lalinskim).

Ali za sve ovo je kriva Srbija koja fura šumadijsko-moravski mentalitet kao srpski. ja jesam Srbin ali šajkača nije moja kapa i opanci nisu moja obuća.
Ladacki...........ko te tera da nosis sajkacu?:dash:
...........a znamo vec da je fes tvoja kapa
 
Poslednja izmena od moderatora:
smesno , sa ovim ingerencijama koje APV dobija po statutu i ovom zakonu, samo neopevano glup covek koji seu ustavno i upravno pravo razume kao Marica u krivi moze govoriti o "uvodjenju svih elemenata drzavnosti " kao sto pricaju lokalne paranoicne budale i tzv. opozicija
Liman drzava !:mrgreen:

Samo totalni debil ne zna sta znaci kad se drzava odrekne suverenosti na delu svoje teritorije i istovremeno tom delu teritorije poklanja institut referenduma.
 
http://www.blic.rs/politika.php?id=118725

Колико година им дајете до првог „јавног” захтева за осамостаљење? С'обзиром да од „штрајка шиптарских рудара” на КиМ до '99-е није пуно прошло, ја типујем на 10 до 15 година.

Sve to nije uopste opasno dok je Vojvodine kao celine...opasna je teznja za regionima sa takvim pravima na referendum. Vlast koja to dozvoli, mirnim putem ce potpisati kapitulaciju na jednom delu svoje teritorije. Sve je to jako lepo upakovano u bombonjericu sa masnicom pod parolom regionalizacije i preraspodele vlasti i sredstava po tom principu. To za neuk narod samo znaci da ce moci da trose svoje pare na lokalu, a za one koji malo bolje prodru u pravne zackoljice, tu se krije opasnost po teritorijalni integritet Srbije.
Svakako treba biti pazljiv sto mi, kao narod nismo, kad god su u pitanju novokomponovana dokumenta koja se na raznim nivoima vlasti brzopleto mogu izglasati a kasnije i legalno zloupotrebiti.
 

Back
Top