Zima, zima e pa šta je

Poruka
15.196
Mrzim jesen i zimu koja predstoji. I hladno vreme. I zimske jakne. I ovako odvratno vreme ko sto je jutros u Beogradu. :sad2::sad2::sad2:
I kosavu, i sto je mrak u cetiri popodne i sneg. I sve u vezi zime.
Kako cete vi prezivetu predstojecu zimu? Radosni zbog snega? Uz caj kuci? Odbrojavajuci dane do leta (ko ja ) i psujuci svako tmurno jutro? :besna:
Jel vam uticu vremenske prilike na raspolozenje i planove (da l' bi mogla recimo kisa da vam pokvari plan da idete negde i prosto otkazete jer vam se ne mili da izlazite napolje , naravno ne neku obavezu) ? :hvala:
 
Mrzim jesen i zimu koja predstoji. I hladno vreme. I zimske jakne. I ovako odvratno vreme ko sto je jutros u Beogradu. :sad2::sad2::sad2:
I kosavu, i sto je mrak u cetiri popodne i sneg. I sve u vezi zime.
Kako cete vi prezivetu predstojecu zimu? Radosni zbog snega? Uz caj kuci? Odbrojavajuci dane do leta (ko ja ) i psujuci svako tmurno jutro? :besna:
Jel vam uticu vremenske prilike na raspolozenje i planove (da l' bi mogla recimo kisa da vam pokvari plan da idete negde i prosto otkazete jer vam se ne mili da izlazite napolje , naravno ne neku obavezu) ? :hvala:

ja volim shebano vreme :think: zato sto se poklapa sa stanjem zemlje, sa ekonomijom, kulturom, i tome slichno

a kad je tako shebano vreme cugam vino, ljushtim gandzu i derem posao bar mi ne odvlachi paznju leto i sponzorushe iz grand epohe sa kraja XX i pocetka XXI veka

vetar, kisha, sneg, mrak, hladnoca

sve je to samo realna refleksija situacije u kakvoj se zivi :rtfm:
a uvek je bolja siva istina od sarene lazi :eek:

prvi :P
 
  • Podržavam
Reactions: Oya
Mrzim jesen i zimu koja predstoji. I hladno vreme. I zimske jakne. I ovako odvratno vreme ko sto je jutros u Beogradu. :sad2::sad2::sad2:
I kosavu, i sto je mrak u cetiri popodne i sneg. I sve u vezi zime.
Kako cete vi prezivetu predstojecu zimu? Radosni zbog snega? Uz caj kuci? Odbrojavajuci dane do leta (ko ja ) i psujuci svako tmurno jutro? :besna:
Jel vam uticu vremenske prilike na raspolozenje i planove (da l' bi mogla recimo kisa da vam pokvari plan da idete negde i prosto otkazete jer vam se ne mili da izlazite napolje , naravno ne neku obavezu) ? :hvala:

I ja mrzim zimu...:zima:
 
Volim leto, ali sam istrenirala sebe da previše ne kukam na jesen i zimu - glupo mi je da patim pola godine. Pa su mi zimski meseci meseci za učenje nečeg novog, za čitanje velikih romana, pečenje kolača :lol: i šuškanje u kući. Zimogrožljiva sam, i obučem se kao kosmonaut (kanadski drvoseča?) pre nego štp izađem iz kuće... to je grozno, ali neophodno - jedino tako se ne osećam jadno i depresivno zbog sveprisutne zimuštine.
 
Slabo podnosim leto i vrucinu, patim se ko haski, tako da jedva cekam ove hladne dane . Ovaj vetar bas i ne volim ali hladnocu i sneg gotivim. A u kuci milina - toplina doma, miris kolaca, neki dobar crno beli film na TV-u...Cak je i miris kafe u hladno jutro posebno opojan, nekako vise prija. Ma volim zimu, definitivno.
 
Slabo podnosim leto i vrucinu, patim se ko haski, tako da jedva cekam ove hladne dane . Ovaj vetar bas i ne volim ali hladnocu i sneg gotivim. A u kuci milina - toplina doma, miris kolaca, neki dobar crno beli film na TV-u...Cak je i miris kafe u hladno jutro posebno opojan, nekako vise prija. Ma volim zimu, definitivno.

ja sam se nekada bas grozila zime ali vise ne.....nadjem sebi uvek sta da radim i sto sam starija sve vise znam da uzivam u svakom danu.....
 
Mrzim hladno vreme, čak i na razglednici, a kamo li uživo.... ali čim se adapatiram... guram...
navikne se čovek i na dosadnu kišu i na sneg.

Čekam da napada sneg.. onda se igram kao dete, pravim sneška, grudvam se i uživam!
 
Volim sva doba ....ali mi ove godine zima jako tesko pada....strasno zalim za letom......:sad2: da li to ima veze sa godinama (starim :lol:) ili necim drugim, pojma nemam...kod nas vec pada sneg, tmurno je....:sad2:
Vreme generalno ne utice na moje raspolozenje ali mi jako smeta kad duzi vremenski period nema sunca...e to me ubija.:sad2:..i ne volim kad 15 dana zaredom sunce ne proviri iza oblaka....:evil:

P.s. Ni ja ne volem kosavu... sto to duva..:eek:..ja se sva tresem kad je u Bg -10 ili vise + kosava...:dash: ali bukvalno se tresem..osetim kako mi bubrezi igraju na hladnoci...:lol: a ja navukla na sebe svasta, ko eskim...:lol:
 
Poslednja izmena:
pitala sam se kako bi moji reagovali da sam odustala od upisivanja godine jer je bas na pola puta do faksa
izaslo sunce iza oblaka i pocelo da mi przi mozak :neutral:
a onda sam stisla zube i hrabro nastavila da koracam dalje

jesen i zima su mi omiljena godisnja doba, em nema agresivnog sunca, em mogu da shetam do mile volje a da se ne oznojim nakon dva koraka, em mi je alergija u stanju mirovanja pa lakse disem, em je prijatno osvjezavajuce
a kada padne snijeg, nema ni ljudi napolju pa ne moram da zaobilazim bilo koga i nerviram se
vjetar ovdje ne registrujem, u poredjenju sa burom dodje nesto kao polumrtvo wannabe puhalo
jedino mi nedostaje vatra
tj kamin
puno. :(
i more
i krsteno setaliste
ali to je druga prica
 
pitala sam se kako bi moji reagovali da sam odustala od upisivanja godine jer je bas na pola puta do faksa
izaslo sunce iza oblaka i pocelo da mi przi mozak :neutral:
a onda sam stisla zube i hrabro nastavila da koracam dalje

jesen i zima su mi omiljena godisnja doba, em nema agresivnog sunca, em mogu da shetam do mile volje a da se ne oznojim nakon dva koraka, em mi je alergija u stanju mirovanja pa lakse disem, em je prijatno osvjezavajuce
a kada padne snijeg, nema ni ljudi napolju pa ne moram da zaobilazim bilo koga i nerviram se
vjetar ovdje ne registrujem, u poredjenju sa burom dodje nesto kao polumrtvo wannabe puhalo
jedino mi nedostaje vatra
tj kamin
puno. :(
i more
i krsteno setaliste
ali to je druga prica
To sam jednom dozivela :zima2:
 
зимско време негативно утиче на моје расположење, не толико хладноћа колико оно љигаво време кад пада киша без намере да стане или суснежица са све оном бљузгавицом....хладноћа и зимске јакне ми не сметају толико ако је ведро
ипак, киша ни суснежица ми не кваре планове изузев ако см планиорала да шетам, баш не шетам по киши....
 
Ne volim zimu.Novembar i može da prodje.Slave su, ne mogu da razmišljam o hladnoći.Moram da idem.To me malo oživi.Decembar volim zbog Nove godine i kićenja jelke sa decom.Nekako su to posebni trenuci.
Ali januar i februar-nikako.Oduže mi se kao cela godina!
Tek marta se vraćam u normalu:mrgreen:
 
Mrzim jesen i zimu koja predstoji. I hladno vreme. I zimske jakne. I ovako odvratno vreme ko sto je jutros u Beogradu. :sad2::sad2::sad2:
I kosavu, i sto je mrak u cetiri popodne i sneg. I sve u vezi zime.
Kako cete vi prezivetu predstojecu zimu? Radosni zbog snega? Uz caj kuci? Odbrojavajuci dane do leta (ko ja ) i psujuci svako tmurno jutro? :besna:
Jel vam uticu vremenske prilike na raspolozenje i planove (da l' bi mogla recimo kisa da vam pokvari plan da idete negde i prosto otkazete jer vam se ne mili da izlazite napolje , naravno ne neku obavezu) ? :hvala:

Isto tako:sad2:
 
Volim jesen, i žuto lišće, kišu....pečeno kestenje i miris slatka od dunja.....
Volim i zimu, prvi sneg, promrzli nosić, aromatične čajeve i sankanje.....
Sve ima svoje vreme. Ne prave se vanilice na +40 niti se pije limunada po ciči zimi. Kako bi tek tužni Novogodišnji praznici bili da nema snega....I kako bi lampioni došli do izražaja ako bi sunce kasno zalazilo....
 

Back
Top