Puder - tečni, kompaktni, mineralni...
Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 234

Tema: Puder - tečni, kompaktni, mineralni...

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Podrazumevano Puder - tečni, kompaktni, mineralni...

Da li koristite puder i kakav, tečni, kameni, mineralni...? Koje ste sve pudere koristile? Koji vam je najbolje odgovarao? Kakav tip kože imate?...

Za dnevnu varijantu obično koristim Nivea toniranu kremu, to mi je malo lakše od pudera. Kad se šminkam obavezno stavim puder, sada je to Max Factor Colour Adapt, nijansa 75 Golden. Pošto mi je masna koža, lice uvek počne da mi se sija posle nekog vremena, čak i sa ovim puderom. Jako mi je bleda koža, tako da je ova nijansa možda malo previše tamna za mene, ali 70 Natural mi je opet previše svetla. Nisam primetila da mi konkretno ovaj puder pravi neke probleme na licu, mada sam od mnogih devojaka čula da se žale na Max Factor.
    Kompaktne i mineralne pudere nisam koristila, a mineralni bih baš volela da probam, a nikako da se odlučim.
    Iz straha da sutra ne ispadnem glup, odbijam mogućnost da danas ispadnem pametan.

Iskusan Sibil Vejn (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Re: Puder - tečni, kompaktni, mineralni...

Jedino Niveina tonirana krema...Ne mogu bez nje.

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

imam jako masnu kozu i jedino mi do sada odgovara podloga bez ulja color trend od avona u boji sun beige leti a zimi mesam sa mineralnim tecnim puderom od oriflame-a koji je svetliji....i obavezno nanosim mokrim prstima da bude transparentnije....
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ne nosim, nema potrebe
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tarabica Pogledaj poruku
    Da li koristite puder i kakav, tečni, kameni, mineralni...? Koje ste sve pudere koristile? Koji vam je najbolje odgovarao? Kakav tip kože imate?...

Za dnevnu varijantu obično koristim Nivea toniranu kremu, to mi je malo lakše od pudera. Kad se šminkam obavezno stavim puder, sada je to Max Factor Colour Adapt, nijansa 75 Golden. Pošto mi je masna koža, lice uvek počne da mi se sija posle nekog vremena, čak i sa ovim puderom. Jako mi je bleda koža, tako da je ova nijansa možda malo previše tamna za mene, ali 70 Natural mi je opet previše svetla. Nisam primetila da mi konkretno ovaj puder pravi neke probleme na licu, mada sam od mnogih devojaka čula da se žale na Max Factor.
    Kompaktne i mineralne pudere nisam koristila, a mineralni bih baš volela da probam, a nikako da se odlučim.
    Ne stavljam puder svakodnevno zato sto imam osetljivu kozu pa tu i tamo hoce da reaguje, da svrbi ponekad, da se zacrveni. Iz tog razloga pudere izbegavam a i Avene krema za osetljivu kozu sa faktorom 50, ona bela, pomalo matira tako da nema potrebe za ujednacavanjem tena.

Kada se sminkam koristim korektor i puder, najcesce stavim kremu pa odozgo transparenti Max Factor u prahu, ako ga nisi koristila preporucila bih ti ga, koza izgleda nezno, vazdusast je, matira a ne vidi se. On se prilagodjava nijansi tena tako da nema brige da li se vide prelazi. Kada imam neko cudo na licu u vidu neke bubuljice koristim kameni Max Factor i za njega vazi sve obrnuto od ovog u prahu. Tezak je, postoje razlicite nijanse i vidi se da sam nasminkana sto ja ne volim. Tecni puder stavljam na lice jako retko, kazali su mi da je on nezgodan za koriscenje zato sto moze da zapusi pore ali imam jedan marke Vichy, ja ne znam francuski ali mozda ga ti znas pa cu ti napisati Aera teint , fond de teint creme satinee on je mnogo dobar, lako se nanosi, lice dodje glatko i nekako ima bas lep odsjaj, koza ga jako brzo upije i cini mi se da se pretvori u prah tj. promeni strukturu, licu daje porculanski efekat dok je moje iskustvo sa tecnim Max Factor puderima takvo da su oni dosta tezi i pomalo krecasti. Doduse ja sam samo probala par njih nisam ih koristila duze tako da je moguce da gresim

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

koristim ga i to svaki dan vec 20 godina...a poslednjih 10 samo korektor na podocnjake ili neku bljucu koja povremeno izadje i puder u prahu. ponekad mi treba malo teza sminka, onda stavim malo tecnog pudera i upijem sjaj puderom u prahu.
    Prijatno sam iznenadjena Bourjois 10 hours sleep tecnim puderom, uopste nije opterecujuci
    Puder u prahu ne volim mineralni, kupila od histerije 2 i poklonila ih - izgledaju na mom licu kao maska
    tako da...Lancome ili Clinique u prahu mi bas bas odgovaraju
    zabranjujem...sve one zamke vase podlosti
    zabranjujem .... da dodir zavisti i bolesti bude KRAJ

Elita Troja (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    614

Koristim tecni puder i probala sam razne. Koza mi je normalna.
    Trenutno koristim Bourjois 10 hour sleep effect(boja br 73), i stvarno sam zadovoljna.Kao sto je rekla Mirabel,uopste nije operecujuci a to je meni i najvaznije kod tecnig pudera.Ovaj puder je toliko lagan da nema potrebe za rumenilom preko.
    Ne volim da izgledam ko maska.
    Imam i neku Lancome toniranu kremu-Clear whitening foundation cream.OK,nije losa.
    Rimmel recover (boja br 200) mi je ok takodje.
    Nivea mi je mnogo teska i masna.Max Factor Adapt sam odmah prosledila drugarici.Previse mi je jak a i ta boja Natural ide na boju cigle,a ja volim na zuto.
    Tecni puder mi je mnogo bitan je koristim samo to i maskaru u svakodnevnom sminkanju.
    Mineralne nisam probala,u kamenu kupila i nije za moju kozu nikako.

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.879
    Reputaciona moć
    824

Koristim tecni puder..trenutno je to Rimmel Stay Matte (Ivory). Posto imam masniju T zonu ponekad malo matiram lice sa Artdeco kompakt puderom ili Artdeco mineralnim u prahu.

Uglavnom koristim svetle nijanse (Ivory mi je skoro idealna) i puder mora obavezno da ima zuckasti podton jer ne podnosim kad ide na roze.

Idelan mi je bio MF Facefinity (Natural) ali on se vec dugo ne proizvodi Probala sam Loreal Infaliblle, Maybelline Dream Mousse..i jos neke ali nijednim (sem pomenutog MF) nisam bila sasvim zadovoljna.

U sustini mi odgovaraju oil free puderi i pozeljno da budu nekomedogeni (a takvi su u manjini).
    Poslednji put ažurirao/la Waterfall : 03.11.2009. u 14:26
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Nemesis nije na forumu
    Lay beside me, tell me what they've done, speak the words I want to hear to make my demons run
    Buduća legenda Nemesis (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3929

Imam masno lice, pa koristim Absolute Oil Control tecni puder iz Artistry kolekcije, i E. Funkhouser puder u prahu, mislim. Jako sam zadovoljna, lice izgleda bas prirodno kad ih stavim, nema onaj efekat "okrecenosti".
    Poslednji put ažurirao/la Nemesis : 24.04.2010. u 14:54
    So close no matter how far, couldn't be much more from the heart ...

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Alex, ovaj Artistry bese Amway????

Fenomenalna, ali fenomenalna kozmetika!

Nemesis nije na forumu
    Lay beside me, tell me what they've done, speak the words I want to hear to make my demons run
    Učlanjen
    28.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3929

Citat Original postavio mirabel Pogledaj poruku
    Alex, ovaj Artistry bese Amway????

Fenomenalna, ali fenomenalna kozmetika!
    Aha. Drago mi je da se jos neko slaze samnom. Kozmetika im je odlicna. Tj, sve sto sam probala mi odgovara

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

savrsene su im bile i kreme za lice i za ruke
    kazem "bile" jer nisam bas dugo navatala nikoga ko jos "diluje"

Nemesis nije na forumu
    Učlanjen
    28.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3929

Ne znam stvarno za SRbiju, ovde u GR postoji Amway i ima ih, po porudzbini naravno. Meni kozmetika za lice bas bas odgovara, imaju dobre stvari

Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    Ne stavljam puder svakodnevno zato sto imam osetljivu kozu pa tu i tamo hoce da reaguje, da svrbi ponekad, da se zacrveni. Iz tog razloga pudere izbegavam a i Avene krema za osetljivu kozu sa faktorom 50, ona bela, pomalo matira tako da nema potrebe za ujednacavanjem tena.

Kada se sminkam koristim korektor i puder, najcesce stavim kremu pa odozgo transparenti Max Factor u prahu, ako ga nisi koristila preporucila bih ti ga, koza izgleda nezno, vazdusast je, matira a ne vidi se. On se prilagodjava nijansi tena tako da nema brige da li se vide prelazi. Kada imam neko cudo na licu u vidu neke bubuljice koristim kameni Max Factor i za njega vazi sve obrnuto od ovog u prahu. Tezak je, postoje razlicite nijanse i vidi se da sam nasminkana sto ja ne volim. Tecni puder stavljam na lice jako retko, kazali su mi da je on nezgodan za koriscenje zato sto moze da zapusi pore ali imam jedan marke Vichy, ja ne znam francuski ali mozda ga ti znas pa cu ti napisati Aera teint , fond de teint creme satinee on je mnogo dobar, lako se nanosi, lice dodje glatko i nekako ima bas lep odsjaj, koza ga jako brzo upije i cini mi se da se pretvori u prah tj. promeni strukturu, licu daje porculanski efekat dok je moje iskustvo sa tecnim Max Factor puderima takvo da su oni dosta tezi i pomalo krecasti. Doduse ja sam samo probala par njih nisam ih koristila duze tako da je moguce da gresim
    Za Max Factor u prahu se slažem, krala sam ga od mame ranije, lice stvarno izgleda vrlo blago našminkano, a lepo Ovaj Vichy koji ti spominješ sam videla u Lilly u Delta City, deluje baš gusto, baš kao tečni puder, a ja sam skapirala da je to tonirana krema i ne uzeh ga
    Iz straha da sutra ne ispadnem glup, odbijam mogućnost da danas ispadnem pametan.

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Jel probao neko ovaj novi Max factor second skin?

Primećen član oci_boje_tuge (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

najbolje nikakav
    If You Love Someone, Then Tell Them Because Hearts Are Often Broken by Words Left Unspoken...

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Pussycat Pogledaj poruku
    Jel probao neko ovaj novi Max factor second skin?
    sve inovacije MF ce za mene ostati nepoznanica
    MF mi toliko smeta da je to uzasno!
    Idu mi suze, bole me oci i odmah pocnu da bujaju potkozne

Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Probala sam tester MF Second Skin, 75 golden. Nijanse su izgleda malo drugačije nego kod Colour Adapt, ova 75 je tamnija. Lepo se stopi na licu posle nekog vremena i manje mi se presijava lice nego sa MF Colour Adapt. Nije baš lagan puder, može da prekrije sitnije nedostatke. Pore se nekako mnogo primećuju, kao i sa ostalim MF tečnim puderima. Deluje nekako grubo na dodir, bar na mojoj koži.

Ističe se blue_chupp (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    69

Ja redovno, tj. svakodnevno koristim puder. Nekako sam navikla na formulaciju tecnog pudra i on je uvek u mom neseseru. A od kada sam pocela da koristim Vichy pudere, prezadovoljna sam. Samo menjam vrstu pudera u zavisnosti od doba godine... I svima bi ih preporucila...
    hakuna matata...what a wonderful phrase...

Aktivan član Festomanka (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

meni su tecni - Lancomovi najbolji.
    volim i Maxfactor miracle touch i Sun kissed
    izbegavam da dugo budem sam u stanu

Početnik Hancica (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Jedno pitanjce, možda glupo - gde se može naći kozmetika firme MAC, jako je svi celebrities preporučuju, al ja to ne videh nigde, ni kod nas ni u inostranstvu,Hvala unapred.

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.879
    Reputaciona moć
    824

Citat Original postavio Hancica Pogledaj poruku
    Jedno pitanjce, možda glupo - gde se može naći kozmetika firme MAC, jako je svi celebrities preporučuju, al ja to ne videh nigde, ni kod nas ni u inostranstvu,Hvala unapred.
    Kod nas nema nigde,
    a preko imas u Douglas-u, Sephori..
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Hancica Pogledaj poruku
    za sada kod nas funkcionise samo prodaja preko neta
    www.mackozmetika.com

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio tarabica Pogledaj poruku

Probaj L' oreal-ov puder u prahu sa mineralima, izvanredan.
    Таиса

Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Taisa, kako sam ja čula kod nas jedino L'oreal, Max Factor i Artdeco imaju mineralni puder u ponudi. Verovatno bi bio prava poslastica za moje lice posle godina koriščenja tečnih pudera

Slične teme

1. puder
    Autor bobba u forumu Žene
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.10.2005., 17:08
  2. Puder
    Autor Jelena7 u forumu Žene
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 09.12.2004., 21:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor