Ah taj PMS !

Hexy Bee

Buduća legenda
Poruka
36.858
PMS > Premenstrualni simptomi...

PMS je vrlo čest problem. Čak 80% žena koje imaju mesečni ciklus izjašnjava se da ima blage tegobe vezane za ciklus,
dok teži PMS, koji ima uticaja na dnevno funkcionisanje pogađa 12 -31% žena.

Oscilacije hormona tokom menstrualnog ciklusa dovode do čitavog niza fizičkih i emocionalnih promena.
Simptomi koji žene najčešće doživljavaju su zadržavanje tečnosti, napetost dojki, otoci, nervoza,
iritabilnost, glavobolja, pojačan apetit i mučnina.
Nepoznat je uzrok PMS, ali se veruje da je povezan sa skokovima nivoa polnih hormona,
prvenstveno estrogena i progesterona.
Ovi se simptomi razvijaju tokom druge polovine ciklusa i obično nestaju nastupanjem menstruacije.
Uzrok pojave ovih simptoma nije u potpuno jasan.



Dragi moji forumaši i forumašice :



Kako se vi borite sa ovakvim promenama koje utiču na vaša voljena bića ? :sad2:

Kakva su vaša iskustva vezana za ovu temu ?

Primećujete li vi te promene u ponašanju vaših ´´protivnika´´ ?





Na temi naravno trebaju a i poželjno je da učestvuju pripadnici kako ženskog tako i muškog pola...:telefon:

PS. Možda je tema već postajala na pdf-u Žene, ali ne bi bilo zgoreg postaviti je i ovde...

:hvala:

 
кју: која је разлика између терористе и жене у пеемесу?
еј: са терористом може да се преговара.


иначе, само пропуштам кроз уши шта односна особа лупета:ok:
 
U kalendaru je upisan 22 u mesecu crvenim slovom,taj dan probam da joj ne stajem na put.ne pitam je nista i izbegavam bilo kakvu osetljivu konverzaciju koja se moze zavrsiti fatalno. :D Inace osetim i sko mi ne kaze da je dobila PMS po njenom ponasanju.
 
PMS, taj najdraži ženski izgovor, koji po potrebi traje između tri nedelje ili izostaje jednako dugo. Iskreno nemam saosećanja za isti, nit se sklanjam, nit me ko gnajvi sa tim, doduše.

Nego, jeste li primetili PMS kod muškaraca? Takozvani Post Match Sindrom, kada nakon utakmice zablenu u ekran u kome se uveliko vrte komentari sponzora, ispuštajući komentare poput: "ma bio je ofsajd", "ni govora o penalu, kamoli o crvenom kartonu", "ovi Italijani samo nameštaju, au koje ***** mafijaške", "CLUB_NAME me opet prodao, a čekao sam šesnajes milja za dvaespet jura",... i tada je bolje ne prilaziti im ukoliko ne patite od istog. Dešava se dva do tri puta nedeljno, mada se posledice jednog muškog PMS osećaja i nakon više nedelja, a tokom letnjih pauza ume da se ispolji i kao PRS (Post Race Sindrom), koji uz odgovarajuće modifikacije održava dato stanje. Javlja se kod različitih uzrasta i pojedinaca ili grupa iz različitih socijalnih miljea, a primećeno je širenje i kod ženskog pola (mada se i dalje naziva muški PMS, kako bi se razlikovao od njima svojstvenog ženskog PMS-a). Kombinacija ova dva istovremeno kod osoba suprotnih polova koja se nalaze u nekom obliku zajednice pogotovu dovodi do nesagledivog narušavanja njihovog međusobnog odnosa.
 
nije nepoznat uzrok pms-a, valjda je psihološke prirode jer se tako i ispoljava..zanimljivo da se često različito ispoljava .pa je ili nervoza i hiperaktivnost ili izostanak reakcije, umrtvoljenost..... tih dana, znači cele dve nedelje koliko se razvija taj simptom osetan je i pad inteligencije kod žena, a neozbiljno malo zvuči da je razlog tome horm. disbalans...
sledom tog razmišljanja, pola godine su žene prosečno gluplje od muškaraca, ako posmatramo jednu kalendarsku godinu.......treba im više pažnje, ali im je uvek to i izgovor, mislim loš izgovor..tih sam dana, dragi, bila u pms-u i nisam bila "svoja" ...ah...i znaš da nisam to ja...toe moja šauma..misim, da.. razumem, medved je pred kućom...
 
Dragi moji forumaši i forumašice :

Kako se vi borite sa ovakvim promenama koje utiču na vaša voljena bića ? :sad2:

Kakva su vaša iskustva vezana za ovu temu ?

Primećujete li vi te promene u ponašanju vaših ´´protivnika´´ ?

[/COLOR][/I][/B]

Mene je decko nekoliko puta optuzio za to stanje kad sam osetljiva i kad zakeram, a retko kad se to uklopilo sa datumom kada bi po logici trebalo da se javi.
Inace, taj sindrom sam upoznala samo preko casopisa.:confused:
 
Mene je decko nekoliko puta optuzio za to stanje kad sam osetljiva i kad zakeram, a retko kad se to uklopilo sa datumom kada bi po logici trebalo da se javi.
Inace, taj sindrom sam upoznala samo preko casopisa.:confused:

Ух, Јеко, утешила си ме! Ја мислила да сам једина која немам тај синдром, никад нисам ни имала... :)
 
Voljena bića imaju PMS 7 dana u mesecu...i to vam padne teško...:( a vi...vi imate razne sindrome svaki dan...ne znate ni sami koji od čega boluje, svaki ima neki svoj sindrom, koji sam leči, i ne daj Bože da ga pitaš šta mu je dobiješ sat vremena muškog urlanja...o tome kako mu nije ništa, i kako si ti luda....:dash: Volela bih da mi neki dečkić ovde otkrije kako se ti sindromi leče, za PMS znam...al ovo ceo život pokušavam da otkrijem :besna:
 

Back
Top