On-Line kupovina knjiga

Ima i ovde veliki izbor knjiga:
Online kupovina knjiga
logo.gif
 
Kolibu je verovatno izdala Laguna a Laguna je izdavacka kuca koja fabrikuje samo smece od knjiga.Tacno je sto neko rece da bestelere ne treba citati.To je skoro uvek bezvredno jer knjigu na vrh citanosti dovode neobrazovani citaoci koji citaju knjige iz dosade,radi zabave i sl.
Dobrih poznavaoca knjiga je malo,visokih duhova koji mogu ponirati u dubine je takodje malo,pa samim tim ono sto oni citaju ne moze biti bestseler.
Ja kad odem na Sajam knjiga,cim vidim na gomili Lagunine knjige ja se okrenem i idem dalje,necu ni da gledam naslove.Davno sam uocio sta oni prevode i nema potrebe da gubim sa njima vreme.
 
Kolibu je verovatno izdala Laguna a Laguna je izdavacka kuca koja fabrikuje samo smece od knjiga.Tacno je sto neko rece da bestelere ne treba citati.To je skoro uvek bezvredno jer knjigu na vrh citanosti dovode neobrazovani citaoci koji citaju knjige iz dosade,radi zabave i sl.
Dobrih poznavaoca knjiga je malo,visokih duhova koji mogu ponirati u dubine je takodje malo,pa samim tim ono sto oni citaju ne moze biti bestseler.
Ja kad odem na Sajam knjiga,cim vidim na gomili Lagunine knjige ja se okrenem i idem dalje,necu ni da gledam naslove.Davno sam uocio sta oni prevode i nema potrebe da gubim sa njima vreme.

Sramota je da ovako govori neko ko sebe smatra obrazovanim. Vidiš, ja sam visoko obrazovana, imam puno godina, i mogu sebi da dozvolim da čitam iz zabave. Prošlo je vreme kad sam čitala iz potrebe.Ne tvrdim da sam dobar poznavalac knjige, ali i ne kritikujem druge što ne poznaju matematiku kao ja. Kada ne bi bilo ovakvih kao ja recimo, izdavaštvo bi propalo, pa vi, "visoki duhovi" ne bi imali gde da nabavite te vredne knjige ograničenih tiraža.
 
Sramota je da ovako govori neko ko sebe smatra obrazovanim. Vidiš, ja sam visoko obrazovana, imam puno godina, i mogu sebi da dozvolim da čitam iz zabave. Prošlo je vreme kad sam čitala iz potrebe.Ne tvrdim da sam dobar poznavalac knjige, ali i ne kritikujem druge što ne poznaju matematiku kao ja. Kada ne bi bilo ovakvih kao ja recimo, izdavaštvo bi propalo, pa vi, "visoki duhovi" ne bi imali gde da nabavite te vredne knjige ograničenih tiraža.

Ma pusti, Rado, valjda smo svi u mladosti mislili da se sve knjige čitaju samo da se pokupi ne znam kakva životna mudrost. Ima negdje ovdje i tema "Knjige iz kojih ste se učili životu" ili tako nekako. Uvijek se iskidam od smijeha kad vidim taj naslov. Naravno da se knjige čitaju iz zabave i iz dosade, to je sasvim normalno. Isto tako, činjenica je da ima dobrih i loših knjiga, ali to ne mora da ima veze s tim da li je knjiga bestseler ili nije. Dobre knjige mogu biti teške za čitanje, ali mogu biti i lake i razumljive, pristupačne milionima ljudi. Isto tako, zahtjevne knjige mogu biti objektivno loše - nema pravila.
S godinama i dužim čitalačkim stažom svako nauči da bude malo opušteniji, prestane u knjigama tražiti direktne odgovore na neka pitanja koja si postavlja. Čovjek nauči da književnost na čovjeka utiče prije kroz neki veoma spori proces asimilacije, nego što se radi o direktnom učenju (štaviše, didaktička književnost je redovno loša i ne prelazi preko praga trivijale).
Ali dobro, mladost je nestrpljiva. Sa 19 ili 21 godinom svako bi želio da pročita nekih pet važnih i teško razumljivih knjiga i poslije mu sve na svijetu bude jasno...
 
Ma pusti, Rado, valjda smo svi u mladosti mislili da se sve knjige čitaju samo da se pokupi ne znam kakva životna mudrost. Ima negdje ovdje i tema "Knjige iz kojih ste se učili životu" ili tako nekako. Uvijek se iskidam od smijeha kad vidim taj naslov. Naravno da se knjige čitaju iz zabave i iz dosade, to je sasvim normalno. Isto tako, činjenica je da ima dobrih i loših knjiga, ali to ne mora da ima veze s tim da li je knjiga bestseler ili nije. Dobre knjige mogu biti teške za čitanje, ali mogu biti i lake i razumljive, pristupačne milionima ljudi. Isto tako, zahtjevne knjige mogu biti objektivno loše - nema pravila.
S godinama i dužim čitalačkim stažom svako nauči da bude malo opušteniji, prestane u knjigama tražiti direktne odgovore na neka pitanja koja si postavlja. Čovjek nauči da književnost na čovjeka utiče prije kroz neki veoma spori proces asimilacije, nego što se radi o direktnom učenju (štaviše, didaktička književnost je redovno loša i ne prelazi preko praga trivijale).
Ali dobro, mladost je nestrpljiva. Sa 19 ili 21 godinom svako bi želio da pročita nekih pet važnih i teško razumljivih knjiga i poslije mu sve na svijetu bude jasno...

Apsolutno se slazem! Rekao si sve sto sam i sama zelela da odgovorim...
 
Kolibu je verovatno izdala Laguna a Laguna je izdavacka kuca koja fabrikuje samo smece od knjiga.Tacno je sto neko rece da bestelere ne treba citati.To je skoro uvek bezvredno jer knjigu na vrh citanosti dovode neobrazovani citaoci koji citaju knjige iz dosade,radi zabave i sl.
Dobrih poznavaoca knjiga je malo,visokih duhova koji mogu ponirati u dubine je takodje malo,pa samim tim ono sto oni citaju ne moze biti bestseler.
Ja kad odem na Sajam knjiga,cim vidim na gomili Lagunine knjige ja se okrenem i idem dalje,necu ni da gledam naslove.Davno sam uocio sta oni prevode i nema potrebe da gubim sa njima vreme.
Slažem se sa tobom
 
Kao prvo,knjige ne treba kupovati on line,ako je moguce.Prvo zbog losijeg izbora,a drugo zbog visokih cena.Posto radim sa knjigama,znam dosta njih sto polovnu knjigu on line prodaju skuplje nego sto je takva nova u knjizarama.Ne racunajuci troskove postarine.

Sto se tice bestselera,pa sama rec kaze,ko razume engleski.
Izdavacke kuce kod nas moraju da stampaju i taj krsh koji cesto ima pecat bestselera.
Jer ako bi prodavali samo grcku knjizevnost,klasike,istoriju,umetnost i slicne fine stvari,morali bi brzo mozda da zatvore radnju.
Ali Laguna preteruje,kod njih je sve krsh do krsha,sve teski tresh.
Te popularne knjige sto nicemu ne rvede a kostaju najmanje 500 din mogu se prepoznati i po samom omotu,po dizajnu,one su onako sljastece a kao prodavac znam da na kupce jak utisak ostavlja ne samo naslov vec i detalji korica.
Neke izdavacke kuce drze taj popularni trash,ali odstampaju i poneko remek delo,dok kod Lagune je sve smece.

E sad sto se mora stampati losa knjiga jer ona se prodaje,da bi se tako izdrzavalo izdavastvo onih dobrih dela,to ne znaci da trebamo mesati zito i kukolj.Treba jasno naglasiti sta je zito a sta kukolj i razdvojiti ih.
Kao seljak kad zakolje svinju,veci deo bude ono manje kvalitetno;mast,cvarci,crevca,iznutrice.Taj krsh ide cesto za pastetu i virsle.
Onaj manji deo ali koji mnogo vise vredi je biftek,file,cisto meso koje ce biti prsuta i sl.
E seljak nece baciti onaj losiji deo,ali zna se sta su crevca i koja im je vrednost ali zna se i prshut sta je i koliko kosta.
Tako je i sa knjigama.
Ko nema para on jede crevca i dzigericu,kuva virsle,ko ima para on jede prshutu,biftek i sl.
 
Sad i luciuss više ispriča o svinjokolju nego o knjigama, a zagovornik je lepe književnosti :lol:
Prvo, postoje ljudi kojima je jedna od altrernativa, nabavka knjiga preko neta, i to su uglavnom čitaoci iz manjih gradova u kojima se ne održavaju sajmovi ili nema čak ni knjižara.
Što se tiče cena u knjižarama i on line, najveći broj sajtova radi besplatnu dostavu za teritoriju Beograda, a što se tiče antikvarnih knjiga, mislim da tu treba kupovati gde je najbolja cena. Protiv sam ulične prodaje novih knjiga i piratskih izdanja sa nakaradnim prevodima koje su i gore od Laguninih. Laguna radi hiperprodukciju, možda im se godišnje provuku dva-tri solidna naslova, al je 500 go krš.
Ko kupuje on line trebalo bi da sam pretraži i poredi cene raznih sajtova, izdavača i on line knjižara.
 
Poslednja izmena:
Mijajlo,a moram tako prijatelju.Vidis da neki ne znaju ni sto se neka knjiga zove bestseler.
Na jednom drugom forumu o knjizevnosti,ovih dana sam ostavio spisak sta sam sve procitao ove godine,koje knjige.Tema i jeste bila sta smo citali 2009.
I kad su videli spisak od preko 70 naslova,a to je tek oko pola,pocelo je da pljusti sa uvredama,sa osudama,sa sumnjama da lazem.
I jeste to tako u narodu,vise ce te mrzeti ako procitas sto knjiga nego ako kazes da imas nekoliko vila na Azurnoj obali.
 

Back
Top