Studiranje u Londonu

Milan_1

Početnik
Poruka
15
Pozdrav svima!
Zavrsavam Ekonomski fakultet u Novom Sadu i planiram da upisem MASTER studije u Londonu.Da li neko moze da mi kaze nesto vise o stipendijama i kreditima za studiranje u inostranstvu?Za sada mi je prosek na fakultetu 7.0, ako budem ima prosek preko 8.5 kakve cu sve olaksice da dobijem po pitanju kredita ili stipendije...
Mozete da mi pisete i na e-mail milan_ef@hotmail.com

Unapred sam zahvalan na pomoci!!!
 
Nesto mi nije jasno...
Zavrsavas Ekonomski u NS; trenutno ti je prosek 7.0; planiras prosek 8.5??? Koliko ti je to ispita ostalo do kraja?
Kontam da "zavrsavas" sto znaci jos par ispita do kraja... a cak da ti je ostala i cela godina, ne mozes podici prosek sa 7 na 8.5. Ili tvoje "zavrsavam studije" znaci nesto drugo?

A pitanje ti je veoma uopsteno... hoces 'Master u Londonu'... koji Univerzitet te zanima, koji smer hoces da upises..? Stipendije i finansijske olaksice se mogu dobiti na osnovu raznih uslova.
Preporucujem da kontaktiras Univerzitet i vidis da li oni nude stipendije (na osnovu prethodnih uspeha ili sportske stipendije...). To je pocetak... ne mogu biti preciznija sa odgovorom dok ne postavis preciznije pitanje.
 
Ostalo mi je da odslusam i zavrsim cetvrtu godinu, to je 10 ispita do kraja.
Da li mozes da mi kazes koje su mi sanse da dobijem stipendiju za studiranje Marketinga na MASTER studijama u Londonu ako budem imao prosek preko 8.5.......raspitujem se na vise strana istovremeno,a na forum sam se prijavio da bi dobio vise informacija.
 
Sto se dobijanja stipendije tice, zavisi od Univerziteta, smera i konkurencije (naravno)...
Sto se stipendija u inostranim ustanovama tice, malo se inostranih studenata prima, a mnogo ljudi konkurise. Ne bih da obeshrabrim ljude, ali treba imati veoma dobre ocene... koliko dobre? Na to samo ustanova gde hocete da se upisete moze da odgovori. Tako da treba da nadjete Univerzitet koji nudi smerove koji vas zanimaju i gde bi ste upisali i onda pogledajte informacije na njihovim web sajtovima i kontaktirajte ih... niko drugi ne moze da odgovori na pitanje o stipendijama i da vam pruzi tacne informacije.

Dodatak:
To je isto kao upisivanje faxa kod nas... da tokom skolovanja u srednjoj skoli pitate: "da li cu biti na budzetu ili samofinansiranje?"
Dok se ne odabere fax/smer, konkurise, odradi prijemni i izadje lista - niko ne moze tacno da odgovori na to pitanje.
 
- stipendije univerziteta na koji konkurišeš - pogledaš na njihovom sajtu
- chevening stipendije - vidi na sajtu british councila - godinu dana ranije moraš da se prijaviš
- stipendije ministarstva za omladinu i sport - vidi na sajtu - za ovo ti treba prosek 8.5 i ne više od 26 god
- postoje i stipendije britanske vlade - vidiš na sajtu ambasade
- plus razni fondovi - raspituješ se, surfuješ, pitaj i na svom faxu profesore itd.

srećno!
 
Drugari, trenutno sam na masteru u Londonu. Ako neko je zainteresovan za studiranje business i ITa, i zanimaju ga iskustva (naravno i zivot u Londonu):per: neka mi slobodno pise babyfoxy4@gmail.com ili samo replay. Slobodno ako treba bilo kakva pomoc :))) (Znam da je meni trebala kada sam se prijavljivala za master, popunjavala aplikaciju, i za samo ludilo u Londonu):cool:
 

Back
Top