Studiranje/Školovanje u Australiji...

Hvala,vec sam jednom polagala i dobila 5.5 al mi treba ukupno 6.5 a nijedna ocjena ispod 6.Naravno da ce ici i on,a za bebaca pa sta ja znam jest tesko al sta bi sve je to rizik i necega se moramo odreci.Al djeca su prilagodljiva oni ce to lakse podnijeti:).Jesi li ti vec se upisala na taj privatni i kad planirate ici? A valjda cemo moci bar za vrtica zaraditi:Dako nista
 
Poslacu pijavu u februaru, mi cemo za Perth, planiram da ce sve biti spremno do aprila, privatni ima dosta vise upisnih rokova pa je lakse bar sto se toga tice. Pa u pravu si, lako se prilagodjavaju, naosla sam da je vrtic 70-75$ dan pa.mi zvuci skupi, a za drzavne se moras ranije prijaviti, ali tu su tate dok mi ucimo :)
Ako nije tajna koliko godina imas i koji fax upisujes, znam da se dama ne pita za god :)
 
Idem na studensku vizu, ja imam 22 god, dobar mi je profil, agentica kaze da ce me sigurno primiti na privatni. Cekam da se udam za muza u feb :) pa da predamo za upis na collage pa da predajem za vizu. Upisujem internacional marketing. A nursing je odlicna odluka, i ja da sam zavrsila.medicinski rado bi se odlucila za to, pa sigurno ces naci posao s tim zavrsenim ;)
 
Mene i curu prvo ocekuje polaganje IELTS Academic testa u Budimpesti jer smo ga tamo prijavili (i tu nam trebaju cetiri sedmice minimum),a isli bi smo u Pert jer za tamo imamo full sponsorship. Pritom ja sam zavrsio Ekonomski,a cura Pravni fakultet. E sad,mene interesuje,posto mi bi smo tamo prvo isli na neki kurs,ili postdipomske,kako se vec zove ne znam,u trajanju od devet meseci na nekom njihovom univerzitetu,konkretno za profresore u srednjoj skoli,naravno svako u svojoj struci,pa ako bi neko mogao malo podobnije da mi objasni o cemu se tu zapravo konkretno radi,kako taj 9-mesecni kurs funkcionise,kakva su predavanja,znaci bas o svemu detaljno ako neko moze da mi elaborira,bio bih mu i vise nego zahvalan. Unapred hvala :-) !
 
Poslednja izmena:
Ja znam posredno , ako to pomaže. Dakle, studiranje u Australiji je prilično skupo, ako mislite na Univerzitet. Pored tih viza, na studentsku vizu masovno dolaze ljudi iz celog sveta, da bi učili engleski, tj. uspeli da uđu u Australiju. Dozvoljeno je raditi 20 satoi nedeljno, i mora se redovno ići na kurs. Postoje škole engleskog koje imaju časove od 5 po podne, tako da može da se radi i svih 40 sati, uglavnom tih 20 sati na crno se plaćaju manje i u kešu. Vize se odobravaju u veoma kratkom roku. Što se tiče Univerziteta, tu vam je tačno naglašeno na kom uniju koji "kursevi" mogu da se smatraju da zadovoljavaju kriterijume za studentsku vizu.
 
Lukreciju,

Ako je cilj da studiraš bilo šta,da bi imao vizu, onda je ok i taj devetomesečni kurs. Što se tiče nastavnika u srednjim školama, nema šanse da možeš da završiš devetomesečni kurs i da budeš nastavnik.Potrebno je da apliciraš u TRBWA, pa da ti procene nastavnički fakultet , u šta ne spada ekonomija. Svima nama koji smo nastavnici u Srbiji, fali bar jedna godina samo nastavničnih predmeta, i svi moramo da idemo na dalje školovanje da bi se registrovali i radili u školama. Od svih država, WA je najfleksibilnija, jer priznaju i staž u školi kao 45-todnevnu praksu u tokom studiranja. Od 2011-te pooštreno je licenciranje nastavnika, a od 2018-te biće potreban Master da se radi u školi u WA, a u ostalim državama je to već praksa. Moje koleginice su završile isti fakultet kao i ja, jedna je u SA, jedna u VIC, a ja sam u WA. One su dobile procenu da moraju bar još dve godine da idu na faks, ja "samo" godinu.
Cena te godine u Pertu je oko 11000 $ najjeftinija, i to na najboljem Uni, UWA, s tim da traže najveći Ajelts Akademik rezultat, koji je potreban i da bi se registrovao kao nastavnik kasnije u ministarstvu. L8, R7, W 7, S 8.
Nakon što se završi Diploma of Education, ili Master of Education, onda Ministarstvo besplatno šalje nastavnike da završe neki kurs pa da predaju matematiku, fiziku, hemiju, jer im fali nastavnika u tom polju. Azijati uglavnom dolaze na studentske vize, studiraju u Australiji, jer im je kasnije olakšan put prema Permanent vizi.
 

Back
Top