Studiranje/Školovanje u Australiji...

@ Palma

http://www.uq.edu.au/study/program.html?acad_prog=2029#international
Ovo je link, videces da ima deo sa leve strane za "international students", i tu ces naci ovo

"Entry requirements

Prerequisites

Queensland Year 12 (or equivalent) English, Mathematics B. View the equivalent qualifications for international students."

Na equivalent qualifications ima link koji vodi do daljih pojasnjenja o kojem nivou se radi ako je rec kao u ovom slucaju o studentu koji dolazi iz druge zemlje, tj. o meni , ali i to mi ne pomaze puno. Pokusao sam da nadjem neku temu na internetu o tome, da vidim da li je slucajno neko imao neki slican zahtev, ali nista :S...Hvala ti unapred na pomoci

Čini mi se da si malo pogriješio, a na to obrati obavezno pažnju:-http://www.uq.edu.au/study/program.html?acad_prog=2029#international Ovi zahtjevi ne važe za tebe jer se odnose samo na Bachelor of Economics (BEcon) a ti ćeš na Dual program :
http://www.uq.edu.au/study/program.html?acad_prog=2099

http://www.uq.edu.au/myadvisor/index.html?page=2991 tu ćeš naći sve vrste dual programa, a od ova dva nisam sigurna koji je tvoj:
http://www.uq.edu.au/student/dualdegrees/BBus-LLB.doc
http://www.uq.edu.au/student/dualdegrees/BEcon-LLB.doc
Ovo ti piše na dnu ovih dokumenata: It is not possible to complete a BEcon major in this dual program.

Pročitaj ovaj prospekt:
http://www.uq.edu.au/study/docs/international/prospectus-internat-undergrad.pdf
 
Pazi, ja sam vec poslao prijavu za fax jer sam morao zbog roka, a naknadno sam poslao prevode dokumenata (diplomu srednje skole i 4 svedocanstva). Njih sam takodje pitao za taj zahtev i da li treba jos neka dokumenta da im posaljem zbog te matematike i evo sta su mi odgovorili:

"I’m not able to advise if you will be accepted into the program until you submit a formal application for assessment. The prerequisites for this program are Queensland Year 12 (or equivalent) English, Mathematics B. View the equivalent qualifications for international students. Please note that this a guide only. Entry requirements do change over time and may be subject to quotas."

E sad ti meni reci ko je tu lud...hahahhaha :D

Mene samo brine taj zahtev, jer sam mozda trebao da posaljem jos neka dokumenta, ali ja ne znam koja s obzirom kako su mi odgovorili...
 
Pa dobro.. Imas li cetvorke iz matematike? To bi bio ekvivalent. Engleski si polozio sa odgovarajucim ocenama i poslao si svedocanstva! Rekla bih da je to dovoljno.
I nemoj se tripovati previse, jer u Australiji je obrazovanje stranih studenata unosan biznis i u interesu im je da ti dodjes i potrosis novac...
 
Evo ja da napisem svoje iskustvo vezano za prijavljivanje na UQ, koje ce, nadam se, malo umiriti baticu90.

Aplicirala sam za Bachelor of Engineering sa zavrsenom gimnazijom, prirodni smer. Poslala sam sva dokumenta koja su trazili (application form, svedocanstva, diplomu o zavrsenoj srednjoj skoli i prevode istih). Posle par nedelja od kako su mi javili da su primili moju prijavu saznala sam da sam primljena. Ceo taj proces se odvijao letos.

Znam kako se osecas iscekujuci ishod tvoje aplikacije. Ja sam upisala ovde fakultet, jer nisam bila sigurna da ce me primiti u Australiji/Novom Zelandu. Sada, kada znam da su me primili, jos je sve daleko od toga da cu zaista da odem tamo da studiram. Trenutno skupljam papire za studentsku vizu za Novi Zeland i mota mi se po glavi sto i jedan razlog zbog kog bi me odbili ili mi ne bi izdali vizu na vreme. Zato idem ovde na predavanja i vezbe, ali mi je tesko da sebe motivisem da ucim kad sam mislima vec na drugom kontinentu.

Ako si im poslao sva potrebna dokumenta i ako si imao odlican prosek u srednjoj ne vidim razlog zbog koga bi te odbili. Kao sto GeaGea rece, ne brini, bice sve ok.
 
Potpuno isti slucaj je i sa mnom....znaci upravo si opisala moje unutrasnje stanje...:D :D :D
Samo ja sam poslao samo prevode...nisam slao originale na srpskom, nisam znao da im treba i to...uffff...sad cu i to da im posaljem naknadno :( ...koji sam moron :( :( :(

Inace znas li mozda koliko ce ti vremena trebati da dobijes vizu?

Ja sam pricao sa nekim agentom, koji je prijatelj mog strica i on kaze da to ne traje dugo ako te prime na fakultet tamo?
 
Ljudi aj pomagajte :(
U prijavi mi pise ovako "Applications will only be assessed if accompanied by certifi ed copies of academic transcripts for all courses undertaken to date. Do not send original documents."

Da li to znaci da moram da kopiram originale diplome srednje skole i svedocanstva i da ih nosim u opstinu da ih overe?
Sad sam zbunjen skroz :(?
 
Slala sam kopije overene u opstini. Oni ce ti tamo reci kako kopije diploma moras da overis u sudu apostilom da bi vazile u inostranstvu. Ne treba to da radis. Iz iskustva ti kazem da priznaju i overene obicnim pecatom. U opstini se ne placa overa za potrebe studija, dok bi se overa apostilom merila hiljadama dinara.
Prevod overenih kopija sadrzi i prevod pecata. Ja zaista ne znam da li ce prihvatiti stare prevode. To bi mogao da ih pitas da ne bi davao pare bez potrebe.
 
Ma oni i ne traze prevode koliko mogu da vidim:

"ii.Certified copies** of all transcripts of results, award certificates, grading systems, and translations (if required). See section 8 of the hard copy application form"

U hard copy application form pise ovako:

"Applications will only be assessed if accompanied by certifi ed copies of academic transcripts for all courses undertaken to date. Do not send original documents."

Tako da iz svega mogu da zakljucim da sam napravio veliku gresku prevodeci dokumenta :(
 
Ma oni i ne traze prevode koliko mogu da vidim:

"ii.Certified copies** of all transcripts of results, award certificates, grading systems, and translations (if required). See section 8 of the hard copy application form"

U hard copy application form pise ovako:

"Applications will only be assessed if accompanied by certifi ed copies of academic transcripts for all courses undertaken to date. Do not send original documents."

Tako da iz svega mogu da zakljucim da sam napravio veliku gresku prevodeci dokumenta :(

Pa sta tu nije jasno pobogu!
 
Batice , evo što ti piše u onom prospektu što sam ti poslala:

Applying online
Applying online is a simple and secure option
and is the preferred method of application by
the University.
Before applying online, future students
should scan and save their original academic
transcripts, grading scales, award certifi cates,
evidence of English language profi ciency, and,
for any documents not in English, the offi cial
English language translations
. If a program has
special entry requirements, the student will
need to scan any supporting documentation
required.

Ako si aplicirao online trebao si originalna / na srpskom jeziku dokumenta samo da skeniraš u boji i ista, da prevedeš kod službenog sudskog tumača koji ima svoj pečat.
Ako ti je aplikacija papirna ( poslata običnom poštom) , U TOM slučaju NE šalješ originale dokumenata već njihovu ovjerenu fotokopiju u sudu + prevod od sudskog tumača.
 

Back
Top