Pseudonauka i antinaučna paranoja - zašto treba da nas bude briga za to?

Postoje ljudi koji pokusavaju da obore i ospore postojeca znanja, i tako zarade nobela.
Postoje i oni koji pokusavaju da stvore nesto novo, istrazivaci sa idejama, i stvaranjem zarade nobela.

Ogromna je razlika izmedju onih koji ruse i onih koji stvaraju.
Ipak, politikin zabavnik i jedne i druge naziva krenkovima i bez zareza i zadrske proglasava paranoicima.
Ta nesposobnost da se uvidi razlika izmedju kriticara i ljudi sa idejom ne dolazi iz neznanja nego iz oholosti.

5991593.jpg
 
:thumbdown:
Postoje ljudi koji pokusavaju da obore i ospore postojeca znanja, i tako zarade nobela.
Postoje i oni koji pokusavaju da stvore nesto novo, istrazivaci sa idejama, i stvaranjem zarade nobela.

Ogromna je razlika izmedju onih koji ruse i onih koji stvaraju.
Ipak, politikin zabavnik i jedne i druge naziva krenkovima i bez zareza i zadrske proglasava paranoicima.
Ta nesposobnost da se uvidi razlika izmedju kriticara i ljudi sa idejom ne dolazi iz neznanja nego iz oholosti.

Ne, kakva glupost. I još jedan nemušti pokušaj da se krenkovi stave na isti nivo kao i pravi naučnici. Smehotresna olimpijada.

Krenkovi nisu neki romantizovani "istraživači sa idejama" i "stvoritelji novog", daleko od toga. U pitanju su, ogromnom većinom, internet ratnici sakriveni iza anonimnosti, sa slabim obrazovanjem i mentalnim kapacitetom, ali egom većim od Meseca.
 
Postoje ljudi koji pokusavaju da obore i ospore postojeca znanja, i tako zarade nobela.
Postoje i oni koji pokusavaju da stvore nesto novo, istrazivaci sa idejama, i stvaranjem zarade nobela.

Ogromna je razlika izmedju onih koji ruse i onih koji stvaraju.
Ipak, politikin zabavnik i jedne i druge naziva krenkovima i bez zareza i zadrske proglasava paranoicima.
Ta nesposobnost da se uvidi razlika izmedju kriticara i ljudi sa idejom ne dolazi iz neznanja nego iz oholosti.

5991593.jpg

Zašto praviš razliku između onih koji ruše postojeća ( NETAČNA) znanja i pri tome (pokušavaju da?) stvaraju nova, i
onih koji stvaraju nova znanja?
 
Postoje ljudi koji pokusavaju da obore i ospore postojeca znanja, i tako zarade nobela.
Postoje i oni koji pokusavaju da stvore nesto novo, istrazivaci sa idejama, i stvaranjem zarade nobela...........................

Pa ja samo zato što se ovde olako proglašavaš za krenka nisam malo eksplicitnije osporio Noblelovu nagradu za ubrzano širenje svemira koju je dobio Brajan Šmit. Nego sam to pre dve godine samo onako letimično osporio, pa i na temi "Model integralnog prostora". I evo sad se ispostavlja da njegovo otkriće nije tačno.

Dobro, ja sam to osporio kroz kosmoloski model, a naknadno je to palo i na osnovu dodatnih posmatranja i merenja...

Ono, što ti kažeš, nekad i velike ideje moras da povedeš računa da te ljudi ne krenkuju:zblesav:
 
Pa ja samo zato što se ovde olako proglašavaš za krenka nisam malo eksplicitnije osporio Noblelovu nagradu za ubrzano širenje svemira koju je dobio Brajan Šmit. Nego sam to pre dve godine samo onako letimično osporio, pa i na temi "Model integralnog prostora". I evo sad se ispostavlja da njegovo otkriće nije tačno.

v:

I navodno više (posle toga) ne dele Nobela za astrofiziku?
 
Zašto praviš razliku između onih koji ruše postojeća ( NETAČNA) znanja i pri tome (pokušavaju da?) stvaraju nova, i
onih koji stvaraju nova znanja?

Prvi istrazuju necije doktorate i ubudjale udzbenike uporedjujuci sa drugim knjigama i jos budjavijim udzbenicima. Preturaju po smecu.
Drugi posmatraju i istrazuju prirodu i uce od nje.
To nisu isti ljudi, to nije isti mentalni sklop, nisu isti ni ciljevi ni motivi. Zato i dobijeni rezultati ne mogu biti isti.



Najveci strah doktoranta koji pise zivotno delo je da li ce ga neko nekada prozvati za neznanje. Zato citira i poziva se na tudje radove stvarajuci alibi. Ako pretera bice plagijator, ako je nedovoljno referenca bice neozbiljan i suvise smeo. Vodeci osecaj je strah.
Taj potisnuti strah ce, mnogo kasnije, stvoriti osecaj ugrozenosti od "krenkova paranoika koji gmizu i smrde".

i tako... :ceka:
 
Poslednja izmena:
Prvi istrazuju necije doktorate i ubudjale udzbenike uporedjujuci sa drugim knjigama i jos budjavijim udzbenicima. Preturaju po smecu.
Drugi posmatraju i istrazuju prirodu i uce od nje.
To nisu isti ljudi, to nije isti mentalni sklop, nisu isti ni ciljevi ni motivi. Zato i dobijeni rezultati ne mogu biti isti.

a:

Svi mi koristimo znanja ranijih generacija....
To nam je valjda i najbitnija 'nadogradnja' u odnosu na majmune.
 
Ajoojj! Nećeš mi sada valjda o talasnoj prirodi Zemlje,
još nisam ni sa gravitacijom na TI!:sanke:
Pa zato ja jesam! Ja sam ustvari sa svim na TI[emoji38]

Otvorilo se brate, pa samo sipa:sankanje:

A tako su to Ajnštajn i ekipa i zamišljali[emoji6]

E jedino što ima gotovana u nauci koji bi se češali još bilion godina. Ima ih i ovde.
 

Back
Top