za ginekologa i ostale koji su voljni da pomognu!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jasna_17

Početnik
Poruka
12
Cao! Treba mi jako vasa pomoc. Juce sam imala nezasticen odnos sa deckom. u stvari,isprva smo koristili kondom ali smo se onda oboje tako napaljeni slozili da ga skinemo jer je zilion puta bolje bez njega. Znam da smo oboje glupi. Ovo nam se vec ranije desilo,i onda sam popila pilulu za dan posle postinor-2. Pilulu sam popila 8.jula,menstruaciju sam dobila 19.jula i trajala je do 24-og jula. Da li da opet popijem postinor? Hoce li to biti jako stetno? I za ubuduce mi treba savet koje sredstvo kontracepcije da koristim izuzev kondoma,cula sam za Logest i da li neko moze da mi objasni kako se koristi. Kakve jos pilule za kontracepciju postoje?
 
jasna_17:
. . u stvari,isprva smo koristili kondom ali smo se onda oboje tako napaljeni slozili da ga skinemo jer je zilion puta bolje bez njega.


Necu da pominjem vec milion puta ispricanu pricu o opasnostima koje nosi sex bez kondoma.Hocu samo nesto da porucim mladim devojkama koje se spremaju za svoj prvi seksualni odnos.Smatram da apsolutno nema veze sa istinom, prica da je seks bez kondoma bolji nego sa njim.Meni je apsolutno isti osecaj.Muskarac verovatno oseca razliku,ali zar je to toliko bitno.Zar je bitniji njegov subjektivan osecaj, od njegovog i devojcinog zdravlja?Naravno da ne.Zato, glasam za kondom.Devojcice mislite na sebe. :!:
 
kocka_vesna:
Necu da pominjem vec milion puta ispricanu pricu o opasnostima koje nosi sex bez kondoma.Hocu samo nesto da porucim mladim devojkama koje se spremaju za svoj prvi seksualni odnos.Smatram da apsolutno nema veze sa istinom, prica da je seks bez kondoma bolji nego sa njim.Meni je apsolutno isti osecaj.Muskarac verovatno oseca razliku,ali zar je to toliko bitno.Zar je bitniji njegov subjektivan osecaj, od njegovog i devojcinog zdravlja?Naravno da ne.Zato, glasam za kondom.Devojcice mislite na sebe. :!:

Nadam se da ce devojke biti toliko pametne i poslusati ovaj po mom misljenju pre svega iskren a onda i potpuno tacan savet!
Ako volite nekoga necete misliti samo na sebe...
 
ph:
Postinor moze da se uzima jednom ili dva puta godisnje i to treba da bude uz preporuku ginekologa. Sto se tice kontraceptivnih tableta, ne uzimaju se na svoju ruku vec iskljucivo po savetu ginekologa nakon detaljnog pregleda.

Hormonska terapija je tolikom ozbiljna stvar da i samo reklamiranje pojedinih kontraceptiva na bazi steroidnih estrogena i gestagena-OPASNO je!
Zato jednostavan savet, a najbezbedniji-AKO TI JE POTREBAN ADEKVATAN SAVET U VEZI KONTRACEPCIJE- GINEKOLOGU U pohode... :!: :!: Čak i za dan posle...
Jer i sprečavanje ugnezdivanja oplođene jajne ćelije vrši se-HORMONIMA!
dipl.ph.spec.
 
a sta je sa sigurnim/nesigurnim danima?
znam da postoji 'racunska' metoda koja je teorijska i nije bas sigurna (moze da se predvidi kad je ovulacija, ali ako je neka vanredna okolnost i ciklus se poremeti ne vazi)
i da postoji neka kada se svaki dan ujutro meri temperatura vagine, tako nesto...dosta je komplikovano delovalo pa nisam citala tacno
ta druga se kolikoshvatam zasniva na temperaturi..da poraste kada pocne ovulacija ili tako nekako..i da na osnovu toga mozes da odredis.
evo ovde kod mene napisano bi trebalo da je OK ja bih imala poverenja u to
 
Kelis:
analiticar:
Jer i sprečavanje ugnezdivanja oplođene jajne ćelije vrši se-HORMONIMA!
Jel moze malo detaljnije o ovome?
Hvala

Svakako. Pilula za dan poslije sadrži levonorgestrel, komponentu gestagenog porekla, po dejstvu sličnu progesteronu, prirodnome hormonu koga luči žuto telo..E, velika količina ovoga hormona (iako ga u tableti ima samo 750 mcg dovodi do poremećaja u razvoju endometrijuma) što je u ovome preparatu iskorišćeno za sprečavanja implantacije oplođene jajne ćelije u zid materice. Svaki pojačani unos hormona vodi ka povećanom riziku od karcinoma dojke, uterusa i jajnika, ne računajući debljanje, pojavu celulita, i pri povećanoj primeni progesterona-pojavi DLAKAVOSTI..
pozz, dipl.ph.spec.
 
analiticar:
Svaki pojačani unos hormona vodi ka povećanom riziku od karcinoma dojke, uterusa i jajnika, ne računajući debljanje, pojavu celulita, i pri povećanoj primeni progesterona-pojavi DLAKAVOSTI..
pozz, dipl.ph.spec.


Cekaj ono sto plasiraju kao istinu jeste da te recimo kontraceptivne pilule stite od raka dojke, cistiocnih jajnika i raka materice.
Mislim to je ono sto mozes da procitas u uputstvu za svake anti - bebi pilule.
 
Kelis:
analiticar:
Svaki pojačani unos hormona vodi ka povećanom riziku od karcinoma dojke, uterusa i jajnika, ne računajući debljanje, pojavu celulita, i pri povećanoj primeni progesterona-pojavi DLAKAVOSTI..
pozz, dipl.ph.spec.


Cekaj ono sto plasiraju kao istinu jeste da te recimo kontraceptivne pilule stite od raka dojke, cistiocnih jajnika i raka materice.
Mislim to je ono sto mozes da procitas u uputstvu za svake anti - bebi pilule.


Eh, da je tako, sada bi jedan od najčešćih uzroka smrtnosti bio riješen... :(
Kontraceptivne pilule ne samo da ne štite već i mogu dovesti do pojave karcinoma DOJKE, UTERUSA , JAJNIKA. Zato u upustvu i piše da su KONTRAINDIKOVANE kod karcinoma ovih organa i kod eventualnih sumnja na karcinom. Zašto?
Zato što na malignim ćelijama jajnika, dojke i materice postoje posebni receptori za estrogenh koji, ako se estrogen veže za njih dovodi do ubrzanog razvoja karcinoma. Progesteronska, druga komponenta u oralnim kontraceptivima, donekle dovodi do stagnacije već postojećeg estrogen-zavisnog karcinoma dojke i uterusa, ALI NE ŠTITI OD POJAVE ISTOG. Sa druge strane ta-gestagena komponenta dovodi i uslovljava do pojave tumora (najčešće zloćudnih) endometrijuma-unutrašnjeg zida uterusa koji je smrtonosniji...
Znači, ukoliko je mogućno-izbeći oralne kontraceptive i preći na vrlo efikasne spermicidne preparate sve raširenije u svetu...
pozz, dipl.ph.spec.
 
Aman devojko!
1) 3 puta u toku jednog meseca!!?? :shock:
2) Idi kod ginekologa pod obavezno i kazi doktoru koliko si ih tacno popila!
3) Znaci sta sve citam sirom neta o (zlo)upotrebi Postinora to je strasno! ?Treba zabraniti njegovo izdavanje bez recepta!
4) Izvukla si temu o tome iz 2004.g. Imas gore lepljivu Ginekologija, mada opet za tebe nije preporucljiv net, vec odlazak ginekologu!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top