KONCEPTUALNA FOTOGRAFIJA

*MiLiCaM*

Zainteresovan član
Poruka
205
render4jn.jpg
 
...creatrix...,za pocetak cestitke za postavljanje na mesto novog moda :klap:
Sto se nove teme tice mislim da autor ne bi trebao da pise sta je zamislio da mu ta fotografija predstavlja jer fotografija sama prica svoju pricu a na kriticarima je da kazu svoje misljenje. Iz kritike,koja treba dobronamerno da se prihvati(ma kakva ona bila),autor treba da unapredi svoje znanje fotografisanja i nauci nesto novo inace je sav trud ovog podforuma uzaludan.

Od mene #Buka


Neonka-1.jpg
 
Hvala :)

Mislim da bi o ovome mogli da porazgovaramo jer ne usaglashavam sa tobom... mozda na nekom drugom mestu, rado bih da chujem tvoje potpuno misheljenje o tome...

elem... sto se tiche tvoje fotografije... Naziv je objashnjava, sto smatram da nije nuzno da se istiche naziv fotografije (jer to onda ide u prilog mojoj argumentacij i mojoj starni priche o pojashnjavanju onoga sto vidio na fotografiji)...

...mislim da bi mogao da cropujes malo od dole jer je bilo potrebno jos mesa od dole da ove zice ne skrecu paznju toliko... ili da se te zice uklone, heal tool-om ili stamp-om
 
...creatrix...,onda kompromis-moze naslov ali bez detaljnog objasnjenja ;)
Ko god bude na bilo kom ozbiljnijem fotografskom sajtu postavljao svoje fotografije mora i da krsti svoju fotografiju a i o tome bi moglo da se raspravlja jer je naslov vrlo,vrlo bitan i treba dati neki savet i o tome. Ali da ne idem u pogresnom smeru i ne remetim podforum,kako god bilo isto je,bitno je da clanovi napreduju :)

Dulle_,hvala i u pitanju je neonka(bila) a fotografisana je tako sto je aktiviran externi blic SB600 sa desne strane u bezicnom modu (popup blic nije "sevnuo") pri brzini okidanja 1/2000. Dim koji se vidi je neki prah koji se nalazi u sijalici i on fotografiji daje potrebnu bombasticnost. Iza sijalice se nalazi crno platno da bi do izrazaja dosle i najmanje krhotine. Za ostale informacije sam ostavio exif. Bitno je pogoditi pravi trenutak okidanja ;)
 
Poslednja izmena:
Poenta je da chalnovi nauche da gledaju a naucice da gledaju ukoliko im objasnish sta si ti video i kako si video da bi i njima postalo jasno ili bilo josh jasije... Mislim da puko imenovanje fotografije ne daje konkretno i detaljno objashnjenje, s obzirom na to da postoje ljudi kao sto sam ja koji svojim fotografijama daju random nazive (obichno pesama koje se u tom momentu vrte)...

@smedjooka, zakljuchana je
 
ovo je svakako jedna od mojih najbrze snimljenih fotografija, uradjena bukvalno u treptaj oka.bila je okacena na temi ''fotke'' koja je bez obrazlozenja zakljucana, voleo bih da mi udelite neku kritiku o njoj....


3501617949_d7ecd4083f.jpg







love u 2 mr.smith
by toledo19and the:mrgreen:man
 
^devil odlicno si odradio to sa neonkom. evo ovo je nesto na slicnu foru, dve flash glave sa strane, ostro usmereno svetlo sa folijama u boji, mnogo manja brzina u pitanju i dim od cigare. Naime fotka nema neku tacku interesa ili poentu to je cista komercijalna stock fotka. Pozadina je crni hamer papir.

UPLOAD34-1.jpg
 
Хвала Дуле... фоткано је при светлу са терасе (иначе ми је стан доста мрачан)... и ову тканину сам једва нашао, мораћу да нађем још коју.

За први пут није лоше. Од опреме немам ништа сем сталка (склепан од неког кинеског поломљеног и стоног стегнутог за њега) и обичних стоних лампи које ми спрже фотку јер не знам да их умекшам . Нисам видео шта је Брдза рекао.

Баш ми је легла ова твоја Јесен.

Поздрав.

Закачићу још неку из те серије, а могу да поновим увек реквизити су ту... ;)
 
^e ova ti je skroz ok, ozbiljno. ja nista ne bih menjao. tonove si uskladio cista 10-ka !!!

@mia gvra ne mislim da je fotka losa, fotka je odlicna, mislim samo da su je bzvz odradili ti likovi sto su radili bilbord, takva fotka zasluzuje lepse mesto od politickog bilborda. al' sad.. ja se veceras nasao dobiven od piva sa oretacima pa pisem gluposti :) neka mod obrise SVE !!!
 
@brdza prve 3 su odlicne. posebno druga. na 4. cenim da je to neka reflekcija, deluje zanimljivo.

tole lepi kadrovi, samo sto je to belo nebo progutalo kostrukciju. lepse bi bilo da je tamno plavo nebo, istakla bi se gradjevina.

nesto slicno kao sto je devil fotkao, razlupao sam falsu o plocice, nije nesto uspelo kako sam zamisljao, da sam malo kasnije okinuo bilo bi bolje... fotkao sam u kuhinji pa glupa pozadina odvlaci previse paznje...

brzina exponiranja je 1/4000

UPLOAD2-11-1.jpg
 
detalje.. pa ovako, objektiv je 70-210mm fiksna blenda 4. fotkao sam sa oko 1,5 m razdaljine, tacnije lezao sam u drugoj prostoriji na podu, izvor svetla je blic SB-80DX koji se nalazi desno samo sto ne uleti u kadar podesen da okida sa 1/2 snage, brzina snimanja 1/4000 blic se okida bezicno. pomocnik na stolici (da mu staklo ne bi iseklo noge) i zajedno brojimo do 4. 1 , 2 na 3 ispusta flasu izmedju 3 i 4 je "okid", najbolje je sa jednim okom gledati kroz trazilo a sa drugim pratiti ruku koja ispusta objekat(koliko god to glupo zvucalo) . Znas da imas samo jednu sansu tako da pre toga okines probnu fotku da vidis da li je svetlo ok, brzina blenda balans belog fokusna tacka.. e da za fokus, najbolje je zalepiti na pod parce izolir trake, malo parcence i tu se postavi fokusna tacka, cisto da pomocnik zna gde da ispusti flasu. tako nekako.

brdzo drago mi je da ti se svidela fotka.
 

Back
Top