STA SADA????????

Flame9446

Primećen član
Poruka
817
ovako...poceh ja negde u mojim mladjahnim godinama 1. god srednje da slusam metal...trebalo mi je malo vremena da se sredim skapiram stvari trudim se da ne bude zerpo...i tako oko 1 god...za to vreme nalozim se na rock...hard rock uglavnom...i pocnem da mislim kako metal nije sve na svetu...u to vreme dodje neka hippie faza(koja mozda jos uvek traje) kada ,mada me nikada nije interesovao iako sam mnogo razmisljala o punku...nekako...nekako...dodjem do situacije da vise ne znam kako da pomirim kontraste i u sebi i one koje izazivaju hard rock i punk...pitanje sta sada...jer ne mogu jednostavno da zaboravim(osim metala)sve sto sam volela i jos uvek volim i sve cemu se trenutno,divim,podrzavam i postujem
znam mogu mnogima da zvucim kako neka tamo guska koja prelazi iz faze u fazu...ali me stvarno interesuje sta mislite i da li je jos neko u slicnoj situaciji
 
Pre svega ne obracaj paznju na one koji tvoju situaciju ne mogu da razumeju.Meni se cini da se ti previse trudis da zadovoljis "kriterijume" "pravog" metalca,pankera......ako se tebi dopada mesaj stilove.Zajebi one koji postavljaju nacela! :x ANARHIJA! :x
 
BRATE(SESTRO) SLOBODNO TI MESAJ PRAVCE I BUDI KONTRADIKTORNA.TO JE SUPER(SAM SVOJ MAJSTOR).AKO SE TEBI SLUSA LINKIN PARK A POSLE DVA MINUTA CRADLE OF FILTH SLUSAJ.NEMOJ DA TE TO ZBUNJUJE. :wink: ZA**BI ONE KOJI TVOJ IZBOR OSUDJUJU. :wink:
 
Flame:
ovako...poceh ja negde u mojim mladjahnim godinama 1. god srednje da slusam metal...trebalo mi je malo vremena da se sredim skapiram stvari trudim se da ne bude zerpo...i tako oko 1 god...za to vreme nalozim se na rock...hard rock uglavnom...i pocnem da mislim kako metal nije sve na svetu...u to vreme dodje neka hippie faza(koja mozda jos uvek traje) kada ,mada me nikada nije interesovao iako sam mnogo razmisljala o punku...nekako...nekako...dodjem do situacije da vise ne znam kako da pomirim kontraste i u sebi i one koje izazivaju hard rock i punk...pitanje sta sada...jer ne mogu jednostavno da zaboravim(osim metala)sve sto sam volela i jos uvek volim i sve cemu se trenutno,divim,podrzavam i postujem
znam mogu mnogima da zvucim kako neka tamo guska koja prelazi iz faze u fazu...ali me stvarno interesuje sta mislite i da li je jos neko u slicnoj situaciji

Neces verovati ali ja sam u potpuno istoj situaciji.Pocela sa metalom i vratila se hippie zvuku ali opet me nekako privlaci punk :o :D
 
A sto bi morala da slusas jedno ili drugo? Mislim, normalno je da ne mozes da rezervises svoje usi za samo jedan zvuk, niti mozes jednu te stu temu da prezvakavas 24/7. Jedno sam samo naucila, a to je, cisto da se ne bi kasnije smejala sama sebi, da ako se ne osecas kao 100% metalac, nemoj da govoris da jesi, i nemoj da pokusavas da ubedis sebe u to da si metalac. svejedno je sta si... mislim, ono, ima dana kada se osecam savrsenu zenskasto i onda pustim neki recimo Simply red ili Him, a za dvadeset minuta mi se slusa Irish, pa mi se slusa ska, pa mi se slusa punk-ic, a konstantno mi se slusa neki reggae, ali posto se ni u jednom trenu nisam rezervisala samo za jedan pravac, nisma rekla da sam jedno ili drugo. Ogranicenost u pogledima ubije coveka, dakle, nemoj da mislis da je to cudno, i da su pomenuti pravci nepomirljivi... na kraju krajeva, punk je nastao iz roka, a pod uticajem mladjanih jamajcana u izgnanstvu... mislim, svi su pomesani kao crvea, ko ce ih razmrsiti???
 
Flame:
ovako...poceh ja negde u mojim mladjahnim godinama 1. god srednje da slusam metal...trebalo mi je malo vremena da se sredim skapiram stvari trudim se da ne bude zerpo...i tako oko 1 god...za to vreme nalozim se na rock...hard rock uglavnom...i pocnem da mislim kako metal nije sve na svetu...u to vreme dodje neka hippie faza(koja mozda jos uvek traje) kada ,mada me nikada nije interesovao iako sam mnogo razmisljala o punku...nekako...nekako...dodjem do situacije da vise ne znam kako da pomirim kontraste i u sebi i one koje izazivaju hard rock i punk...pitanje sta sada...jer ne mogu jednostavno da zaboravim(osim metala)sve sto sam volela i jos uvek volim i sve cemu se trenutno,divim,podrzavam i postujem
znam mogu mnogima da zvucim kako neka tamo guska koja prelazi iz faze u fazu...ali me stvarno interesuje sta mislite i da li je jos neko u slicnoj situaciji

. . .Kad sam bio mladjan deckic ja
Slicna me je muka morila. . .

U sustini recicu ti sve ono sto su ti i drugi rekli, ali opet ne mari da to cujes i od mene :)
Kad sam bio tvojih godina i ja sam tako krenuo da saram po muzici. Ono kao slusao sam PUNK i bio PUNKer, to sam i danas :D ali sam tu i tamo znao da poslusam i nesto drugo. Slusao sam Grave Digger, Hammer Fall, Pink Floyd, Doors. . . I sta sve ne. Ono sve zivo sto nije bilo na pink-u i sl. tv stanicama. Znao sam ko sam i sta sam ali mi nije smetalo da slusam i nesto drugo. Slusam ono sto hocu i sto mi se svidja. Sta drugi misle nije me briga. Npr. momentalno slusam Coloniu i pesmu "Jaca Sam Nego Ikad", a sads mi pocinje "Laku Noc Ljubavi" (dve bas lepe pesme). Nego da se vratim na pricu. Ti tu muziku slusas jer te ona ispunjava i nalazis se u njoj i nebrini se nista. Meni se gomilu puta desavalo da na PUNK svirku odem sa nekom metal maicom a isto tako i da na metal odem sa PUNK maicom. Sta ces ti slusati to je tvoj problem i to treba samo tebe da bude briga. Druge zaj. . . Ako ti se slusa PUNK onda slusaj njega, ako ti se slusa metal slusaj metal ili sta vec. Samo najbitnije je da to slusas zbog sebe a ne zbog tamo nekog ili neke :) Kad sam prosle godine poceo da slusam Coloniu svi koji su me znali su umirali od smeha kad su to culi. Komentari su im bili da bi trebalo da me vode kod psihijatra i sl. Nekome bihzbog Colonie mogao da izgledam kao pozer ali sta me briga. Ko su pozeri a ko nisu pokazace vreme. U mojoj srednjoj bilo je krsa onih koji su slusali rock, metal, PUNK. . . A danas kad odem na svirku od cele generacije jedva nas 5 da bude. Tako da ko je sada pozer? Ja pp da nisam bio u srednjoj jer evo vec vise od 7 godina slusam PUNK, rock, metal. . . Zbog Colonie se mozda monogim ucinim da jesam, ali neka prodje vreme pa ce ono pokazati ko je pozer, a ko ne. Ako nesto slusas zbog sebe onda nemas brige oko pozerstva, a ako to radis zbog nekog drugog. . .
 
. . .:
Kad sam prosle godine poceo da slusam Coloniu svi koji su me znali su umirali od smeha kad su to culi
:oops: :oops: :oops: mozda nisam bas medju njima (mislim koliko sam medju tim ljdima koji te poznaju, zavisi kako gledas) ali svakako nisam mogla da verujem.. ma samo opusteno :wink:
Inace.. :roll: vidite nikada nisam razmisljala o tome.. :roll: ja sam ranije slusala stari domaci rock.. u OS.. u 8. razredu sam pocela RHCP i GnR :oops: moj omiljeni GnR.. onda sam na leto tog osmog razreda pocela Stratovaarius, HmmerFall, Sonata, Alogia ( <-:oops:) i sl. Prva svirka na koju sam otisla je bio cert Alogie (:oops: za koju inace tada niko nije znao :oops: sada me nerviraju :x).. zatim sam pocela da slusam Ritam Nereda i sl. neki punk.. zatim se vratila na rock .. a od skoro sam pocela da slusam i disco :oops: a nikada ni jedan od prethodnih pravaca nisam prestajala da slusam.. i nikada mi to nije bilo cudno :oops: pa evo napr. disco kada se pojavio je bio odbacivan od strane true rockera.. ali ja ga volim :oops: hm.. ma mora da postoji nesto sto sam zaboravila.. u svakom slucaju :roll: zaboravih :lol: e da reggae cu da pocnem da slusam :oops: a da, zaboravila sam Irish music :oops: ma ima svacega..
 
E pazi ovako : ja imam napravljenu listu od nekih pedesetak pesama pocev od Heavy metala pa preko rap-a do narodnjaka i to nevezane pesme . I to mi najvise prija da slusam . Malo me smara da slusam vise od pet pesama istog zanra . Vazno je samo da su to dobre i kvalitetne pesme i da prijaju tvome uhu . Nista drugo .

1. Ram jam - Black Betty
2.P.I.L. - Natasa
3.Louis - Crni oblak
4.BG sindikat - Govedina
5.Accept - Metal heart
, pa onda malo Sako Polumenta pa Riblja corba pa Bilja krstic pa Benny Benassy itd ...
 
Flame:
ovako...poceh ja negde u mojim mladjahnim godinama 1. god srednje da slusam metal...trebalo mi je malo vremena da se sredim skapiram stvari trudim se da ne bude zerpo...i tako oko 1 god...za to vreme nalozim se na rock...hard rock uglavnom...i pocnem da mislim kako metal nije sve na svetu...u to vreme dodje neka hippie faza(koja mozda jos uvek traje) kada ,mada me nikada nije interesovao iako sam mnogo razmisljala o punku...nekako...nekako...dodjem do situacije da vise ne znam kako da pomirim kontraste i u sebi i one koje izazivaju hard rock i punk...pitanje sta sada...jer ne mogu jednostavno da zaboravim(osim metala)sve sto sam volela i jos uvek volim i sve cemu se trenutno,divim,podrzavam i postujem
znam mogu mnogima da zvucim kako neka tamo guska koja prelazi iz faze u fazu...ali me stvarno interesuje sta mislite i da li je jos neko u slicnoj situaciji
Ne znam koliko će ti prijati ovaj odgovor, ali ti si ga sama sebi već dala. Kada stvari dođu na svoje mesto, shvatiš da je besmisleno tvrditi kako pripadaš odgovarajućoj grupi ljudi koji slušaju odgovarajuću muziku. Mislim da muzika ne podrazumeva isključivost, tj. "vernost", i ne bi smela ako se želi zvati umetnošću.
Dakle, slušaj ono što ti se svidi, ne žanr, već pesmu po pesmu... Ako se tu ubaci i poneki Željko Joksimović :shock: :mrgreen: :P budi fer pa priznaj da mu valja ta pesma...
:wink:
Inače, da odgovorim na temu, mrzim pitanja: "Koju muziku slušaš?", jer nikada na to pitanje nisam imala odgovor...
 
ma razumem to... ali ipak preferiras jedno vise od drugoga... stvar je verovatno malo i u vaspitanju i u okruzenju u kome rastes... mislim da to kakvu vrstu muzike slusa covek moze dosta toga da kaze o njemu... nije bas precizna varijanta, ali ipak se mnogo razlikuju krugovi ljudi u kojima se slusa rock i krugovi u kojima se slusaju narodnjaci... nije bitno koji su bolji, vec samo da se razlikuju tako da to ipak nesto znaci... tako da kad te neko pita koju vrstu muzike slusas ima valjda nekog smisla... ne moras da kazes rock i onda da ne smes da slusas nista drugo, ali generalno neki svoj stil koji ti najvise lezi preneses kroz muziku kojoj je najslicniji... svaka vrsta muzike ima nesto svoje... to sto slusas jedno ne znaci da moras da omalovazavas ili iskljucujes potpuno drugo, vec samo da najvise pristaje tvom trenutnom stanju, godinama, zrelosti i tako... sve dodje samo u svoje vreme...
poz. :)
 
bas sam to htela da napisem..
muahahahaha cak sam zaboravila da ova tema postoji :P
mozda se pitaju sta je samnom sada u ovom trenutku?
slusam trenutno ska ringispil-osmo pivo :) djubreiskompleksiranoooooo-oooooo--ooo
a slusam punk,ska,dobro malo rege malo roka al mlogo volem amadeus i ok band
DODJE MIIIIIIIIIIII DA OKRENEM TEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE,ju ju ju ju
 
Flame:
bas sam to htela da napisem..
muahahahaha cak sam zaboravila da ova tema postoji :P
mozda se pitaju sta je samnom sada u ovom trenutku?
slusam trenutno ska ringispil-osmo pivo :) djubreiskompleksiranoooooo-oooooo--ooo
a slusam punk,ska,dobro malo rege malo roka al mlogo volem amadeus i ok band
DODJE MIIIIIIIIIIII DA OKRENEM TEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE,ju ju ju ju
Znaci uskoro ides u kremasice :lol:
 
. . .:

Auuuuuuuuuu!!!!!!! Bogooooo!!!
sign01.gif
 

Back
Top