SUP-ovski fakultet

FairyUltra

Zainteresovan član
Poruka
248
Izvinjavam se zbog glupog naziva teme, trenutno nemam inspiraciju...

Dakle, imam veliku dilemu, sada sam u civilnoj vojsi i sledece godine bih zeleo da upisem fakultet. Oduvek sam zeleo da radim u policiji, ali nisam siguran koji fakultet da upisem. Posto imam 22 godine Kriminalisticku akademiju u Zemunu otpisujem (gornja starosna granica je 21 godina), koliko ja znam ostaju mi jos samo dva izbora- Pravni fakultet u Novom Sadu (SUP smer) i Fakultet za bezbednost na Beogradskom univerzitetu. Moze li mi neko reci da li se sa Fakultetom za bezbednost mogu zaposliti u policiji? Cuo sam da se ljudi sa ovog fakulteta zaposljavaju u BIA-i, pa ne vidim zasto se ne bih mogao zaposliti u policiji. Sto se novosadskog pravnog tice ta ideja mi se ne svidja zbog notorne tezine ovog fakulteta, znam, znam, nije toliko tesko da se ne moze zavrsiti, ali zasto bih se lomio na pravnom ako mogu da zavrsim nesto laksi beogradski fakultet (a i predmeti mi se vise svidjaju na FZB).

Ima li jos nekih opcija za koje ja ne znam? Bez privatnih fakulteta.

Hvala.
 
I meni je to palo na pamet ali kada sam pozvao Kriminalisticku akademiju u Zemunu rekli su mi da to nije nikakava prepreka za upis. Ako neko ima vise informacija i na ovu temu molim vas da mi pomognete. :bye:
 
I meni je to palo na pamet ali kada sam pozvao Kriminalisticku akademiju u Zemunu rekli su mi da to nije nikakava prepreka za upis. Ako neko ima vise informacija i na ovu temu molim vas da mi pomognete. :bye:
Hmm, to mi nije bas logicno. Negde sam pokupio informaciju da oni koji sluze civilnu vojsku to rade zbog "prigovora savesti", odnosno zbog odbojnosti i neprihvatanja oruzja. Takodje sam cuo da kasnije ne mogu dobiti dozvolu za drzanje i nosenje oruzja (sto i ima smisla). Ne znam kako je onda moguce da se radi u policiji, osim ako nije u pitanju radno mesto gde nije potrebno nosenje oruzja.
Pozdrav!
 
Hmm, to mi nije bas logicno. Negde sam pokupio informaciju da oni koji sluze civilnu vojsku to rade zbog "prigovora savesti", odnosno zbog odbojnosti i neprihvatanja oruzja. Takodje sam cuo da kasnije ne mogu dobiti dozvolu za drzanje i nosenje oruzja (sto i ima smisla). Ne znam kako je onda moguce da se radi u policiji, osim ako nije u pitanju radno mesto gde nije potrebno nosenje oruzja.
Pozdrav!

Sluzenje vojske u civilu ne mora biti zbog moralnih raloga. Ti na zahtevu za civilno zaokruzis razloge: socijalni, verski, moralni, filozofski...ima jos nekoliko nemam pojma...
 
A zar nisi o tome trebao da razmisljas jos u srednjoj skoli? Mnogi ne mogu da postanu inspektori posle pravnog iako su i odsluzili vojni rok pod oruzijem,a ti cak nisi ni to zavrsio. Mozes sa raznim fakultetima da budes inspektor samo ako imas vezu. Npr. Pravni fakultet u Beogradu,pravni u Novom Sadu,defektoloski smer prevencija i poremecaj ponasanja. Mozes npr. da zavrsis copo kurs-centar za policijsku obuku i postanes policajac i tokom sluzbe zavrsis neki faks moze to biti i uciteljski,dif itd...i napredujes u sluzbi kao inspektor.Evo ti primer: http://www.blic.rs/reportaza.php?id=117271
 
U regularnu vojsku nisam isao zbog zdravstvenih problema koje sam tada imao (a vojni lekar je reako da sam simulant i nije mi odlozio sluzenje vojnog roka). Pretpostavljam da bih sa Fakultetom bezbednosti imao najvece sanse da se zaposlim u policiji, mada sam cuo da je tu jako tesko upasti na budzet.
 
U regularnu vojsku nisam isao zbog zdravstvenih problema koje sam tada imao (a vojni lekar je reako da sam simulant i nije mi odlozio sluzenje vojnog roka). Pretpostavljam da bih sa Fakultetom bezbednosti imao najvece sanse da se zaposlim u policiji, mada sam cuo da je tu jako tesko upasti na budzet.

ma, ta ogranicenja niko ne gleda. Jedan sto je isao samnom na regrutaciju imao je saobracajku, lomio kuk, nogu, sve zivo, i sada sepa i ide na rehabilitaciju, dr vojni ga prooglasio ograniceno sposobnim a regr. komisija da stavila u pesadiju, toliko o tome koliko se vodi racuna.
Idi na Fakultet bezbednosti i raspitaj se.
 
Ove godine je trebalo 88 bodova za fakultet bezbednosti i to za samofinansiranje,sledece godine ce sigurno trebati preko 90 bodova i moci ce samo odlicni ucenici da upisu,ako ima vezu nek proba,ali ja mu predlazem pravni u Beogradu smer pravosudno-upravni ili u Novom Sadu smer unutrasnjih poslova na pravnom,ako mu se to ne svidja nek proba kurs za policajca u Kamenici pa da tokom sluzbe zavrsi visoku skolu ili faks.
 
Ja sam imao u planu da upisem fakultet bezbednosti u Beogradu, ali zbog velike konkurencije cisto sumljam da cu "upasti" na fax jer mi je prosek iz srednje 3,nesto. Imam u planu da se prijavim za kurs u centru za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici, koji traje 12 meseci, pa da upisem za koju godinu fax bezbednosti ili kriminalicticki vanredno.
Imate dosta informacija na sajtu sto se tice skolovanja i polaganja prijemnog ispita.
http://www.copo.edu.rs/Obuka-32-1
 
Interesantno mi je da kazes da nemas prigovor savesti a navodis razloge "socijalni, verski, moralni, filozofski".Gde ti to planiras da radis a vezano je za policiju a smetaju ti socijalne razlike ili imas neko vise misljenje o sebi...... ili je vera problem ......ne znam da li si upoznat ali gde god pokusao da se zaposlis a vezano je za policiju prolazis psiho test............a ako bi bilo sta od ovog rekao nebi te ni uzeli u razmatranje........sto se tice kriminalisticke akademije pa naravno da ce ti reci nema problema jer ces morati prijemni da platis a ako padnes a zbog svega gore navedenog hoces,novac ti nece vratiti ......zato su ti tako i rekli...........a sto se tice korupcije u Kragujevcu...........navedi mi jedan ali samo jedan faks u Srbiji gde toga nema. Ja studiram u Kg smer Nacionalnu bezbednost i veruj mi svi ti sto kazu da kvalitet znanja koje dobijes nije dovoljan ............... ne znam sta ocekuju....od kad je bilo skole bilo je i prepisivanja a ako zavrsis faks na prepisivanje onda ne znam kakav kriterijum da faks ima ti neces da znas nista............ako zelis da ucis i spreman si da se zbog te neke buducnosti potrudis moras mnogo da se trudis jer u suprotnom ce ti studiranje biti bacanje para.
 

Back
Top