несаница

Јел неко може да ми каже како се лечи.И шта треба да се ради да би човек имао нормалан сан?

ukoliko je nesanica dugotrajna i pri tome ne pomažu prirodna sredstva (šolja toplog mlijeka ili čaja od matičnjaka i nane ili preparata na bazi valerijane) trebalo bi se obratiti psihijatru za otkrivanje uzroka i lečenje iste...ne uzimati nikkve lekove na sopstvenu ruku..:confused:
 
Jedno vreme sam imala problema sa nesanicom, bila sam mnogo nervozna u tom periodu, misli su mi bile konfuzne, nikako da ih iskljucim. Spavala sam svaku drugu,trecu noc, mesecima tako.
Cajevi mi nisu pomogli ni malo, ali znas sta jeste...probaj...potopis noge u vrelu kupku :)
 
Jedno vreme sam imala problema sa nesanicom, bila sam mnogo nervozna u tom periodu, misli su mi bile konfuzne, nikako da ih iskljucim. Spavala sam svaku drugu,trecu noc, mesecima tako.
Cajevi mi nisu pomogli ni malo, ali znas sta jeste...probaj...potopis noge u vrelu kupku :)

samo pokušaj da izrekneš to što si naumila i ode na odmor! :rtfm:
 
Јел неко може да ми каже како се лечи.И шта треба да се ради да би човек имао нормалан сан?

Prvo probaj cajeve i kretanje , duze setnje u toku dana.

Moze da pomogne i odlazak u prirodu ili banju, ako imas uslova.

Ako i to ne pomogne, obrati se psihologu ili psihijatru, ustvari prvo lekaru opste prakse, pa ce te on najbolje uputiti gde treba (ako treba).;)
 
Jao prichaj mi o nesanici,ja imam hronichne nesanice vec nekoliko godina unazad ne spavam po nekoliko noci za redom pa onda prespavam ceo dan jer mi je organizam iscrpljen! Tako ti je to kod nas pametnih ljudi,mnogo razmishljamo! :))))
Evo iz mog ugla,najbolja stvar protiv nesanice je definitivno sport! Ja kad god ne odem na trening nema shanse da zaspim,trchanje je najbolji lek! U poslednje vreme nemam vremena da dishem tako da ne mogu ni da razmishljam o sportu i moj problem je vidno pogorshan. Kazhem ti,kreni da trenirash,telo luchi endorfin i slatki snovi su zagarantovani!
 
najbolje je da nadjesh sta te muchi ako je moguce !!! prati svoje misli narocito kad si u neispavanom stanju
diazepami i slichno nisu neko resenje jer se brzo navlaci!
je l moguce da ne obracas paznju na to.
vec dugo ih nemam ali postojale su plasim se da pricam o tome : )) aaaa sta ako sam urekla. u stvari mislim da su eto tako nestale. nekad kad ne mogu da zaspim iz prve ne razmisljam o tome da ne mogu da zaspim..
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je loshe da razmishljash o tome shta je uzrok jer samim tim zapochinjesh zacharani krug u kome cesh se izgubiti i eto nesanica postaje svakodnevica!
Pokushaj da ne razmishljash o tome,mada to nije moguce,znam i sama! Pochni da trenirash,ja ti garantujem uspeh. Trchanje na svezhem vazduhu predveche-nemash pojma koliko dobra chini! Poshto je sad hladno,kreni na neku borilachku veshtinu ili neshto shto te zanima kako bi izashao iz kuce i bio sa ljudima jer to jako prija! Moje najgore nesanince su kada provedem ceo dan sama kod kuce ili ne izadjem ni u shetnju.
 
uh kad se sjetim 7 dana bez sata sna. Misli na otavu, opusti misice, ja sam bio kao da me neko sveze u cvor. Uzasno. Nista mi nije pomoglo - persen, bromazepam, nista, nothi',zero . nada!
Sama nadji ventil, i ne misli u toku dana oces li spavati uvece kad legnes. :)))
 

Back
Top