Ventilator...
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Ventilator...

Obećava
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Ventilator...

Ventilator na napajanju mi je poceo da crkava.Sve je bucniji.(nije prasina ocistio sam ga i opet isto.).Sada pitanje.Ako ga skinem dali ce uopste raditi napajanje i ako hoce koliko dugo moze raditi bez ventilatora (koliko se uopste greju ti delovi unutra?).Nemam zahtjevnu konfiguraciju ukupna potrosnja mi je oko 150 W a napajanje je deklarisano 300 W Hvala.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Podrazumevano Re: Ventilator...

nemas sta da razmisljas, odes u prodavnicu trazis obican silnet kuler 8 ili 12, prespojis zice, usrafis novi kuler i iresio si problem narednih 5 godina sigurno..
    mozes i da stavis novo ulje u kuler ali to je komplikovanije, i nije tolik oefikasno..
    a da radi bez kulera, moze, ali niej preporucljivo..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Zameni ventilator ali nemoj da testiras sa tim skidanjem ventilatora i provere koliko ce dugo da radi bez njega,zato sto bi ti posle toga verovatno trebao novi racunar a ne samo ventilator.
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Zainteresovan član Webwalker (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

@Numb3r
    Potpuno si u pravu, zasto rizikovati za male pare?(Kupi novi ventilator i zameni).

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

prilikom ciscenja nikad nisam obracao paznju kako je ventilator spojen zicama sa ostatkom.Jel zalemljen ili zasrafljen. Predpostavljam da to varira od napajanja do napajanja al ovo moje je neko ANS nesto...Nikakav brendname.

Obećava
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio tatanka_iyotaka Pogledaj poruku
    prilikom ciscenja nikad nisam obracao paznju kako je ventilator spojen zicama sa ostatkom.Jel zalemljen ili zasrafljen. Predpostavljam da to varira od napajanja do napajanja al ovo moje je neko ANS nesto...Nikakav brendname.
    Sve le lemljeno.I na ploci napajanja i na el. motoru ventilatora.

Obećava
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Numb3r Pogledaj poruku
    Zameni ventilator ali nemoj da testiras sa tim skidanjem ventilatora i provere koliko ce dugo da radi bez njega,zato sto bi ti posle toga verovatno trebao novi racunar a ne samo ventilator.
    Hvala Toga sam se i plasio pa sam zato pitao. Jer logicno je kada fabrika stavi ventilator da treba da bude tu

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Fino...

Otpoj napajanje i izvadi ga napolje. Odvij srafove i oslobodi cooler. Sa njegove zadnje strane vidjeces jadnu naljepnicu. Skini naljepnicu. Ispod nje je plasticni poklopac. Izvadi taj mali okrugli poklopac iglom ili necim ostrim.
    Uzmi WD-40 i naprskaj u to kuciste. Zaroriraj krilca nekoliko puta.
    Vrati plasticni poklopac, ako mozes vrati i naljepnicu (ako ne stavi selotejp ili izolir traku), zasarafi na napajanje. Sve to fino vrati u kuciste i ukljuci... Komp ce da radi kao nov

Uzivaj.
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    Fino...

Otpoj napajanje i izvadi ga napolje. Odvij srafove i oslobodi cooler. Sa njegove zadnje strane vidjeces jadnu naljepnicu. Skini naljepnicu. Ispod nje je plasticni poklopac. Izvadi taj mali okrugli poklopac iglom ili necim ostrim.
    Vrati plasticni poklopac, ako mozes vrati i naljepnicu (ako ne stavi selotejp ili izolir traku), zasarafi na napajanje. Sve to fino vrati u kuciste i ukljuci... Komp ce da radi kao nov

Uzivaj.
    Samo sto je wd-40 skuplji od ventilatora.
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Obećava
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    Fino...

Uzivaj.
    Sve bas tako uradio.Umesto WD 40 stavio dve kapi nekog ulja za singer masine jer prilikom rotiranja se videla neka osovina i lezaj.Sve savrseno radi jedva se cuje ventilator.Ovako mi je jednostavnije nego da spajam nov ventilator i da lemim zice.Pa dok traje. Hvala

Slične teme

1. Ventilator?
    Autor clan u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.08.2006., 17:44
  2. Ventilator na kucistu?
    Autor clan u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 06.06.2006., 02:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor