Nema dogovora sa MMF-om bez smanjenja penzija??

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.022
Dogovor sa MMF-om zavisi od penzija
30. oktobar 2009. | 13:46 -> 18:32 | Izvor: Beta, Tanjug
Beograd, Nova Pazova -- Konačan dogovor Vlade Srbije sa MMF-om zavisiće od spremnosti Srbije da reformiše penzioni sistem, saznaje B92.

Prema sagovorniku B92, starosna granica za odlazak žena u penziju se neće menjati i to je do sada jedino dogovoreno u ovoj oblasti. Za sada postoji načelan dogovor o budžetu za 2010., kao i dogovor o politici plata i uštedama u administraciji, koje se odnose na predložene zakone o smanjivanju birokratije.

Ipak još nema dogovora o pravcu reforme penzionog sistema i ako se to ne dogovori do sledeće srede, neće biti sklopljen sporazum o ekonomskoj politici, što je prema našem izvoru iz Vlade, ključan element dogovora.

Naš sagovornik je i pored toga optimista da će konačni dogovor sa MMF-om biti postignut.

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=389453#hrono

-------------

Znaci bez pristanka vlasti na smanjenje penzija za 20-30-40% nema nista od dogovora sa MMF-om. A svi znamo da su penzioneri najjaca glasacka masina :klap:

Rokaj narod Tadicu :klap:
 
ma udri penzose Tadicu breee tako nabodi ih breee

Penzioneri--31.jpg


Oni ce nama da igraju kolo na kalemgdanu i piju jeftinu brlju pred izbore kad prime 2 pemzije i pricaju unucima kako je vlast dobra :evil:
 
ma udri penzose Tadicu breee tako nabodi ih breee

]

Oni ce nama da igraju kolo na kalemgdanu i piju jeftinu brlju pred izbore kad prime 2 pemzije i pricaju unucima kako je vlast dobra :evil:

off:

E, al' ako cemo pravo, ti sa Kalemegdana su stavrno najgori. Kako li ih ne mrzi da igraju kola i da se "uvriskuju", plus ne verujem da se ne "muvaju" sto je narocita gadost.:bljak:
Mislim....dno dna.
 
off:

E, al' ako cemo pravo, ti sa Kalemegdana su stavrno najgori. Kako li ih ne mrzi da igraju kola i da se "uvriskuju", plus ne verujem da se ne "muvaju" sto je narocita gadost.:bljak:
Mislim....dno dna.

sestrina jedna drugarica sto radi u nekom starackom domu u beogradu kao medicinska sestra nam je pricala da te babe i dede u tom starackom domu prave tamo bukvalno orgije, prodaju se za pare i jos raznorazne gadosti, nisam mogao da verujem kad sam cuo sta rade staronje :eek:
 
sestrina jedna drugarica sto radi u nekom starackom domu u beogradu kao medicinska sestra nam je pricala da te babe i dede u tom starackom domu prave tamo bukvalno orgije, prodaju se za pare i jos raznorazne gadosti, nisam mogao da verujem kad sam cuo sta rade staronje :eek:

Bas tako. I ja sam isto cula.:ok::cool:
Zato i kazem, dno dna. Ali oni su iz starackog doma, i ne treba ih mesati sa drugim penzionerima po unutrasnjosti.;)
Ovo gde ja zivim je npr. "penzionerski grad" - vecina penzionera izdrzava makar unucad, ako ne i po jedno dete bez posla. Nazalost, ali tako je.


Bas tako...vecina penzionera pored sebe izdrzava i svoju nezaposlenu decu i skoluje svoje unuke...Demokratska Stranka bi da jednim udarcem ubije tri muve...kakvi su to ljudi u njoj i njenim satelitima,prodali su dusu djavolu !

To i ja kazem...
 
kako nema nista..:think:...znas da je glavni forumski ekonomski strucnjak uvek u pravu,evo uveri se i sam....:per::hahaha::hahaha:

Nema povećanja PDV, minus u budžetu oko četiri odsto
Autor: Beta | 30.10.2009. - 16:16


Vlada Srbije i Međunarodni monetarni fond postigli su dogovor o budžetu za 2010. godinu, javlja RTS.

Kako je naveo javni servis, sa Misijom MMF je dogovoreno da neće biti povećanja poreza na dodatu vrednost (PDV), a minus u budžetu trebalo bi da bude četiri odsto, za pola procenta manje nego ove godine.


Do kraja pregovora, 4. novembra, ostalo je da se definišu pojedinačne stavke i da se razgovara o srednjoročnim i dugoročnim planovima za reformu javnog sektora i o samom aranžmanu.

Ministarka finansija Srbije Diana Dragutinović rekla je juče da će aranžman biti produžen za šest meseci, do oktobra 2011. godine, jer se ispostavilo da Srbiji neće biti potrebno da istovremeno povuče preostale dve rate kredita.
Ukazala je da je budžetski deficit trenutno ispod 100 milijardi dinara, napominjući da je za celu godinu bio predviđen na nivou od 119 milijardi dinara.
Zvanični pregovori Srbije i MMF-a o drugoj i trećoj reviziji kreditnog stend-baj aranžmna od 2,9 milijardi dolara, počeli su 26. oktobra i trebalo bi da traju do 4. novembra.
 
kako nema nista..:think:...znas da je glavni forumski ekonomski strucnjak uvek u pravu,evo uveri se i sam....:per::hahaha::hahaha:

Nema povećanja PDV, minus u budžetu oko četiri odsto
Autor: Beta | 30.10.2009. - 16:16


Vlada Srbije i Međunarodni monetarni fond postigli su dogovor o budžetu za 2010. godinu, javlja RTS.

Kako je naveo javni servis, sa Misijom MMF je dogovoreno da neće biti povećanja poreza na dodatu vrednost (PDV), a minus u budžetu trebalo bi da bude četiri odsto, za pola procenta manje nego ove godine.


Do kraja pregovora, 4. novembra, ostalo je da se definišu pojedinačne stavke i da se razgovara o srednjoročnim i dugoročnim planovima za reformu javnog sektora i o samom aranžmanu.

Ministarka finansija Srbije Diana Dragutinović rekla je juče da će aranžman biti produžen za šest meseci, do oktobra 2011. godine, jer se ispostavilo da Srbiji neće biti potrebno da istovremeno povuče preostale dve rate kredita.
Ukazala je da je budžetski deficit trenutno ispod 100 milijardi dinara, napominjući da je za celu godinu bio predviđen na nivou od 119 milijardi dinara.
Zvanični pregovori Srbije i MMF-a o drugoj i trećoj reviziji kreditnog stend-baj aranžmna od 2,9 milijardi dolara, počeli su 26. oktobra i trebalo bi da traju do 4. novembra.


B92 javlja drugacije procitaj uvodni post. Mada ja bih bio vise skeptican jer su vec vise puta unazad DS-ovci javljali kako su postigli sporazum sa MMF-om a od toga nije bilo nista :think:
 
sestrina jedna drugarica sto radi u nekom starackom domu u beogradu kao medicinska sestra nam je pricala da te babe i dede u tom starackom domu prave tamo bukvalno orgije, prodaju se za pare i jos raznorazne gadosti, nisam mogao da verujem kad sam cuo sta rade staronje :eek:

Bas tako. I ja sam isto cula.:ok::cool:
Zato i kazem, dno dna. Ali oni su iz starackog doma, i ne treba ih mesati sa drugim penzionerima po unutrasnjosti.;)
Ovo gde ja zivim je npr. "penzionerski grad" - vecina penzionera izdrzava makar unucad, ako ne i po jedno dete bez posla. Nazalost, ali tako je.




To i ja kazem...


А јел треба да седе и чекају смрт?
Само напред старине живите до задњег дана свог живота
 
А јел треба да седе и чекају смрт?
Само напред старине живите до задњег дана свог живота

Ma daj, ono je dno dna. Neka ih izvode na drugo mesto, a ne na najposecenije.

Nemam nista protiv penzionera,ali ono su bukvalno prostitutke.

Uostalom, ovo je izvan konteksta teme, ovde je rec samo o "Kalemegdanskim" penzionerima, ne svim, ne svim cak ni na Kalemegdanu, ima i tamo normalnih...
 
Ma daj, ono je dno dna. Neka ih izvode na drugo mesto, a ne na najposecenije.

Nemam nista protiv penzionera,ali ono su bukvalno prostitutke.

Uostalom, ovo je izvan konteksta teme, ovde je rec samo o "Kalemegdanskim" penzionerima, ne svim, ne svim cak ni na Kalemegdanu, ima i tamo normalnih...

Што "Калемегданским"?
Мислиш да их склоне да деца не гледају старост?
Ајде бре Пиколо не драмосери, старине часне имају права да буду где год желе
 
Па види ја сам из НС и немам појма шта се дешава на Калемегдану , а фотка коју си поставила приказује старе људе који седе на клупама и причају

Pa nisam ja postavila tu fotku, ali sam lepo rekla da ne mislim na TE penzionere, nego idi u nedelju popodne na Kalemegdan, pa ces da vidis ko su i sta su.
 

Back
Top