data sim kartica u mobilni
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: data sim kartica u mobilni

Početnik
    Učlanjen
    16.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano data sim kartica u mobilni

Problem je sledeci:internet preko fiksnog telefona je preskup pa bi presao na konekciju preko usb modema nebitno telenor ili mts ali tu se javlja problem.Naime pokrivenost mrezom veoma slaba pa za "hvatanje "mreze koristim vanjsku antenu za mobilni telefon i to funkcionise super pa posto ne moze da se antena montira na usb modem pitanje:moze li se mobilni koristiti umesto usb modema a da se u mobilni stavi data sim kartica i koristi neki od internet paketa?Unapred hvala na odgovorima !

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Re: data sim kartica u mobilni

Citat Original postavio salko1 Pogledaj poruku
    Problem je sledeci:internet preko fiksnog telefona je preskup pa bi presao na konekciju preko usb modema nebitno telenor ili mts ali tu se javlja problem.Naime pokrivenost mrezom veoma slaba pa za "hvatanje "mreze koristim vanjsku antenu za mobilni telefon i to funkcionise super pa posto ne moze da se antena montira na usb modem pitanje:moze li se mobilni koristiti umesto usb modema a da se u mobilni stavi data sim kartica i koristi neki od internet paketa?Unapred hvala na odgovorima !
    Na neki nacin si usb modem hteo da zamenis sa telefonom koji bi na racunar bio prikacen preko usb-a? Za internet koji nude mts i telenor neophodna je 3G pokrivenost.Pogledaj mapu pokrivenosti na:
    http://www.mts.telekom.rs/tl_files/Mape/3GMapapokrivenosti2.pdf

Početnik
    Učlanjen
    16.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li znaci ako nema 3G nema sanse ni telenor ni mts?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Da li znaci ako nema 3G nema sanse ni telenor ni mts?
    Upravo to-pisi kuci propalo. Gde ti zivis kad signal za mobilni hvatas na externu antenu?

Iskusan Black Wolf (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Aperture Science Computer-Aided Enrichment Center
    Reputaciona moć
    202

Telenor nudi probni period od 3 dana pa probaj ako nemože vrati(barem je tako bilo kad sam zadnji put gledao, proveri ako budeš mislio da ga uzmeš) što se tiče ubacivanja kartice u telefon može lično sam probao
    The cake is a lie.

Početnik
    Učlanjen
    16.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tatanka_iyotaka Pogledaj poruku
    Upravo to-pisi kuci propalo. Gde ti zivis kad signal za mobilni hvatas na externu antenu?
    Zivim u selu Rakita koje je u opstini Babusnica i na tri kilometara ima repetiror i od mts i telenora ali su ih postavili samo reda radi jer oba dva daju signal samo u krugu opticke vidljivosti,nikad nisu dosli posle postavljanja da vide da li to radi uopste nazalost,pa smo primorani da se snalazimo na razne nacine .Svaka pomoc oko ove vrste konekcije bi mi dobro dosla ,moze i preko mobilnog i bez data kartice ako je moguce samo da znam otprilike i cene takvog interneta....Hvala!

Početnik
    Učlanjen
    16.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Opet problem:sa 064 karticom gprs radi bez problema ali sa 065 , 066 i data karticom ne ,prijavljuje mi :The PPP Link Control Protocol Was Terminated.Probao sam razna podesavanja,menjao apn itd i nikako.Da ne treba neka aktivacija od mts....Hvala na svakoj pomoci!

Zainteresovan član evoluti0n (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    35

Telenor Internet putem 3G/HSDPA mreže je dostupan u Babušnici. Da li je dostupan konkretno na vašoj lokaciji zavisi od niza faktora, ali u svakom slučaju, najbolje bi bilo da aktivacijom nekog od tarifnih dodataka (Dodaj Internet) na bilo kojoj Telenor pre paid kartici testirate brzinu i pokrivenost dostupnih mreža, i na taj način se lakše odlučite za korišćenje nekog od Internet paketa upotrebom mobilnog telefona kao modema ili kupovinom modema kao posebnog uredjaja uz neki Internet tarifni paket.

Takodje, ukoliko sklopite ugovor za korišćenje Telenor Interneta uz modem, i iz bilo kog razloga želite da prekinete korišćenje usluge a potpisali ste ugovor na period od 12/24 meseca, možete to uraditi u roku od 3 dana od momenta aktivacije usluge tako što vratite modem. Ugovor možete da raskinete bez plaćanja naknade za prevremeni raskid. U slučaju da ste modem već platili, novac će Vam biti vraćen. Bićete u obavezi da platite samo naknadu za korišćenje usluga Telenor mreže (proporcionalnu pretplatu, SMS, razgovore, roming i druge usluge). U slučaju tarifnog paketa "Ista cena" uplaćene internet dopune neće biti refundirane.
    Poslednji put ažurirao/la evoluti0n : 08.01.2010. u 17:46

Nov član
    Učlanjen
    25.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: data sim kartica u mobilni

zanima me bio sam na telenor post pejd internetu dali i romenuo sam kartiu na pri pejd internet nedjutim nisam koristio modem neko vreme i sada kada sam probao modem mi uopste nedaje signal ali je kartica validna i prebacena napri pejd internet, dali terenor moze da blokira signal na modemu?

Primećen član RemA^^ (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

ja sam to radio sa mojim K530 preko pc suite-a,ali nisam probao sa karticom iz modema.
    www.youtube.com/MCCO96

Slične teme

1. Kartica za mobilni - Grcka
    Autor dacavs u forumu Putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.07.2007., 15:48
  2. Kupujem konektore za data kabel za mobilni
    Autor georgil u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.10.2003., 21:16

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu