Епидемија вируса H1N1-свињски грип
Strana 1 od 57 123451151 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1401

Tema: Епидемија вируса H1N1-свињски грип

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Exclamation Епидемија вируса H1N1-свињски грип

Отварам тему с намером да напишем основне симптоме болести како би људи могли сами да препознају симптоме због којих треба одмах да се јаве свом лекару.

1. сув кашаљ

2. повишена температура

3. бол у мишићима

4. малаксалост

Значи, ништа различито од ''класичног'' грипа и свако ко послуша свог лекара нема разлога за бригу.

Превенција:

- прање руку што чешће сапуном и водом

-имати увек код себе марамице

- избегавати контакт са болесним људима

-кад кашљете и кијате обавезно прекрите нос и уста марамицом

- редовно чистите кваке, даљинске управљаче и све ствари са којима сте често у контакту

- уносите што више витамина и течности у организам
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Poznat Petar BSK (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    299

Podrazumevano Re: Број оболелих од вируса H1N1 је почео да расте - свињски грип

Kad kroz bus kojim se vozim do skole svakog dana prodje 500 ljudi,velike su sanse da dobijem svinjski girip :S.....

Elita Mirka Šizika (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    611

Mene vise brine kako da ga prepoznam kod deteta kad ona ne zna da kaze sta joj je
    Samo srcem dobro vidimo,suština je očima nevidljiva

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Ja danas u busu videh momka sa maskom i shvatih isto sto u naslovu pise

A cula sam i da je zatvorena Vojna gimnazija jer je nekoliko ucenika obolelo.
    We can not do great things-only small things with great love

Aktivan član
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Petar Borcha Pogledaj poruku
    Kad kroz bus kojim se vozim do skole svakog dana prodje 500 ljudi,velike su sanse da dobijem svinjski girip :S.....
    :S i ja idem to skole, i to ne sa jednim busom, nego sa dva...zamisli kako je meni

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Koliko treba da je povisena temperatura?Preko 38 ili ne?Neki kazu da moze biti i ispod toga zato pitam
    "Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
    Charles Buk
    owski

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Отварам тему с намером да напишем основне симптоме болести како би људи могли сами да препознају симптоме због којих треба одмах да се јаве свом лекару.

1. сув кашаљ

2. повишена температура

3. бол у мишићима

4. малаксалост

Значи, ништа различито од ''класичног'' грипа и свако ко послуша свог лекара нема разлога за бригу.
    1. сув кашаљ - ja imam suv kasalj vec 2 - 3 nedelje

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Citat Original postavio damnjan Pogledaj poruku
    Imao je i moj klinac sve ove simptome pre dve nedelje.U nasem gradu je registrovan virus jos letos.Doktorka,koja je inace u kriznom stabu za novi virus,objasnila mi je da se niko nece testirati ukoliko nema komplikacija.Svaki grip ce se tretirati kao obican dok ne nastupe neki problemi.Tako ona kaze a koliko je to ljudski i pametno,ne znam.Kad nastupe komplikacije moze biti i kasno.
    Charles Buk
    owski

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Ti siris paniku ili?
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Citat Original postavio Luna72 Pogledaj poruku
    Koliko treba da je povisena temperatura?Preko 38 ili ne?Neki kazu da moze biti i ispod toga zato pitam
    Сачекаћемо Marinac. да сврати на форум па ће она детаљније објаснити. Њена ужа специјалност су плућне болести.

Ти ниси тај!
    Ерих Фром

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Citat Original postavio NICS Pogledaj poruku
    Ti siris paniku ili?
    Је л' ово питање мени упућено?
    Ерих Фром

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

ју ар дајинг!
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Obećava deja vu (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Imao je i moj klinac sve ove simptome pre dve nedelje.U nasem gradu je registrovan virus jos letos.Doktorka,koja je inace u kriznom stabu za novi virus,objasnila mi je da se niko nece testirati ukoliko nema komplikacija.Svaki grip ce se tretirati kao obican dok ne nastupe neki problemi.Tako ona kaze a koliko je to ljudski i pametno,ne znam.Kad nastupe komplikacije moze biti i kasno.
    ....naravno da nije pametno, ali nase zdravstvo je u haosu i ja ne ocekujem nista dobro od njih....najjaci udar gripa se ocekuje pred kraj godine a prve vakcine se ocekuju pocetkom sledece......i zato evo tebi ali i ostalima par jednostavnih preporuka koje su i meni prijatelji prosledili na mail, izvor je dr. Oz. koga, valjda, ona Opra cesto (zlo)upotrebljava u svom shou programu, preporuke su vrlo jednostavne i primenjive...mrzi me da prevodim ali mislim da razumete....ako bude trebalo, mozda kasnije....

While you are still healthy and not showing any symptoms of H1N1 infection, in order to prevent proliferation, aggravation of symptoms and development of secondary infections, some very simple steps, not fully highlighted in most official communications, can be practiced (instead of focusing on how to stock N95 or Tamiflu):

1. Frequent hand-washing (well highlighted in all official communications).

2. "Hands-off-the-face" approach. Resist all temptations to touch any part of face (unless you want to eat or bathe.)

3. *Gargle twice a day with warm salt water (use Listerine or Hydrogen Peroxide if you don't trust salt). *H1N1 takes 2-3 days after initial infection in the throat/ nasal cavity to proliferate and show characteristic symptoms. Simple gargling prevents proliferation. In a way, gargling with salt water has the same effect on a healthy individual that Tamiflu has on an infected one. Don't underestimate this simple, inexpensive and powerful preventative method.

4. Similar to 3 above, *clean your nostrils at least once every day with warm salt water, or hydrogen peroxide. *Not everybody may be good at Jala Neti or Sutra Neti (very good Yoga asanas to clean nasal cavities), but *blowing the nose softly once a day and swabbing both nostrils with cotton buds dipped in warm salt water is very effective in bringing down viral population.*

5. *Boost your natural immunity with foods that are rich in Vitamin C (Amla and other citrus fruits). *If you have to supplement with Vitamin C tablets, make sure that it also has Zinc to boost absorption.

6. *Drink as much of warm liquids (tea, coffee, etc) as you can. *Drinking warm liquids has the same effect as gargling, but in the reverse direction. They wash off proliferating viruses from the throat into the stomach where they cannot survive, proliferate or do any harm.

Pass this on to your entire e-list. You never know who might pay attention to it - and STAY ALIVE because of it.

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Moji klinci su dobili skoro identican tekst u skoli,samo bez ove poslednje recenice.
    Hvala u svakom slucaju
    Charles Buk
    owski

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Citat Original postavio deja vu Pogledaj poruku
    ....naravno da nije pametno, ali nase zdravstvo je u haosu i ja ne ocekujem nista dobro od njih....najjaci udar gripa se ocekuje pred kraj godine a prve vakcine se ocekuju pocetkom sledece......i zato evo tebi ali i ostalima par jednostavnih preporuka koje su i meni prijatelji prosledili na mail, izvor je dr. Oz. koga, valjda, ona Opra cesto (zlo)upotrebljava u svom shou programu, preporuke su vrlo jednostavne i primenjive...mrzi me da prevodim ali mislim da razumete....ako bude trebalo, mozda kasnije....

While you are still healthy and not showing any symptoms of H1N1 infection, in order to prevent proliferation, aggravation of symptoms and development of secondary infections, some very simple steps, not fully highlighted in most official communications, can be practiced (instead of focusing on how to stock N95 or Tamiflu):

1. Frequent hand-washing (well highlighted in all official communications).

2. "Hands-off-the-face" approach. Resist all temptations to touch any part of face (unless you want to eat or bathe.)

3. *Gargle twice a day with warm salt water (use Listerine or Hydrogen Peroxide if you don't trust salt). *H1N1 takes 2-3 days after initial infection in the throat/ nasal cavity to proliferate and show characteristic symptoms. Simple gargling prevents proliferation. In a way, gargling with salt water has the same effect on a healthy individual that Tamiflu has on an infected one. Don't underestimate this simple, inexpensive and powerful preventative method.

4. Similar to 3 above, *clean your nostrils at least once every day with warm salt water, or hydrogen peroxide. *Not everybody may be good at Jala Neti or Sutra Neti (very good Yoga asanas to clean nasal cavities), but *blowing the nose softly once a day and swabbing both nostrils with cotton buds dipped in warm salt water is very effective in bringing down viral population.*

5. *Boost your natural immunity with foods that are rich in Vitamin C (Amla and other citrus fruits). *If you have to supplement with Vitamin C tablets, make sure that it also has Zinc to boost absorption.

6. *Drink as much of warm liquids (tea, coffee, etc) as you can. *Drinking warm liquids has the same effect as gargling, but in the reverse direction. They wash off proliferating viruses from the throat into the stomach where they cannot survive, proliferate or do any harm.

Pass this on to your entire e-list. You never know who might pay attention to it - and STAY ALIVE because of it.
    Види, лепо је што си нам поставио текст, али он је на Енглеском језику.

Не говоре сви Енглески.

Преведи кључне делове или све, с обзиром да си га ти поставио.
    Ерих Фром

Obećava deja vu (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Moji klinci su dobili skoro identican tekst u skoli,samo bez ove poslednje recenice.
    Hvala u svakom slucaju
    ...nema na cemu...drago mi je da to dele po skolama, jer mislim da je prevencija, u nasem slucaju, (skoro) jedini lek...

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nasi su debili. Novine pune pricama kako zbog lekareve greske povredjena/preminula osoba...
    Сачекаћемо Marinac. да сврати на форум па ће она детаљније објаснити. Њена ужа специјалност су плућне болести.

Ти ниси тај!
    ma, jesam. Znam da jesam
    Citat Original postavio gica Pogledaj poruku
    ју ар дајинг!
    da je ovo LJiS, sad bih rekao nesto

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Морам да Вас замолим све да ову тему не претварамо у тему о лекарским грешкама!

Тема је свињски грип!

Хајде да не разводњавамо суштину.

Хвала.
    Ерих Фром

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Imam jednu kutiju leka ali mu je rok do 11.2009...Neki kazu da ga cuvam jer je SZO produzila rok za dve godine.Pa,bolje i to nego nista
    Charles Buk
    owski

Zainteresovan član donna's_brother (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

a jel se zna koliko je do sada obelelo u srbiji??

Obećava deja vu (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Види, лепо је што си нам поставио текст, али он је на Енглеском језику.

Не говоре сви Енглески.

Преведи кључне делове или све, с обзиром да си га ти поставио.
    ...ok, imas pravo, sorry......otprilike ovako...

1. Cesto pranje ruku....

2. Oduprite se svakom porivu da, bespotrebno, dirate lice...(nos, usta, oci....)

3. Grgoljajte (ako se to tako kaze) dva puta dnevno, zasoljenu, toplu, vodu....(moja preporuka je da koristite morsku so) ako ne verujete u so-metodu, isti efekat se postize sa hidrogen-peroksidom (mislim da se radi o 3%-tnom)...
    ...bolesti treba 2-3 dana od inicijalne infekcije virusom, da se razvije, za to vreme ovim, prostim, muckanjem i grgoljanjem, na neki nacin, postizete isti efekat kod zdrave osobe, kao sto ga ima Tamifly na bolesnu individuu....

4. Cistite (duboko), nosne supljine, dvaputa, dnevno, gore navedenim rastvorom ili alternativnim hidrogenom....koristite natopljene, pamucne, stapice...
    ...takodje je pozeljno da "ispraznite" nos (lagano) jednom dnevno....

5. Pojacajte, prirodni, imunitet, tako sto cete unositi dosta juznog voca...citruse pre svega...ako unosite suplimente, vitamin C tablete onda proverite da li taj supliment ima u svom sastavu Cink jer on pojacava assorpciju istog...

6. Pite, koliko je god moguce tople napitke (caj, kafu....) to ima isti efekat kao "grgoljanje" samo u drugom smeru, znaci, tako spirate virus u stomak, gde on ne moze da prezivi....

...evo nabrzaka....mislim da sam obuhvatio sve bitno....
    pozzz.

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Да истакнемо садржај, битно је

Превенција:

1. Cesto pranje ruku....

2. Oduprite se svakom porivu da, bespotrebno, dirate lice...(nos, usta, oci....)

3. Grgoljajte (ako se to tako kaze) dva puta dnevno, zasoljenu, toplu, vodu....(moja preporuka je da koristite morsku so) ako ne verujete u so-metodu, isti efekat se postize sa hidrogen-peroksidom (mislim da se radi o 3%-tnom)...
    ...bolesti treba 2-3 dana od inicijalne infekcije virusom, da se razvije, za to vreme ovim, prostim, muckanjem i grgoljanjem, na neki nacin, postizete isti efekat kod zdrave osobe, kao sto ga ima Tamifly na bolesnu individuu....

4. Cistite (duboko), nosne supljine, dvaputa, dnevno, gore navedenim rastvorom ili alternativnim hidrogenom....koristite natopljene, pamucne, stapice...
    ...takodje je pozeljno da "ispraznite" nos (lagano) jednom dnevno....

5. Pojacajte, prirodni, imunitet, tako sto cete unositi dosta juznog voca...citruse pre svega...ako unosite suplimente, vitamin C tablete onda proverite da li taj supliment ima u svom sastavu Cink jer on pojacava assorpciju istog...

6. Pite, koliko je god moguce tople napitke (caj, kafu....) to ima isti efekat kao "grgoljanje" samo u drugom smeru, znaci, tako spirate virus u stomak, gde on ne moze da prezivi....
    Ерих Фром

Obećava deja vu (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Да истакнемо садржај, битно је
    ...Bozeee, da sam znao da ces da "me istaknes" obratio bih paznju na pravopis...
    ...salim se, naravno, slazem se da je vazno...

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li su oni koji preleze ovaj grip otporni na njega ubuduce?

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio Harmony Pogledaj poruku
    Da li su oni koji preleze ovaj grip otporni na njega ubuduce?
    ..da, dok ne mutira..shto moze biti i za par meseci..
    ..think again...

Slične teme

1. Политички грип
    Autor gost 186661 u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 08.11.2009., 06:42
  2. ПТИЧИЈИ ГРИП...
    Autor eremita u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.08.2009., 19:00
  3. Novi virus H1N1
    Autor Glava glavi u forumu Zdravlje