Origami

gost 199228

Veoma poznat
Poruka
13.877
znam da ima dosta knjiga o origamiju ali one su malo nejasne, pa za sve koje zanima origami evo par snimaka iz kojih mozete nauciti par osnovnih formi, koje se koriste u vecini figura (relativno lakih)...

KOCKA



MIslim da je ovo dovoljno za pocetak... ako ima neko nesto da doda, samo izvolite... :)
 
znam da ima dosta knjiga o origamiju ali one su malo nejasne, pa za sve koje zanima origami evo par snimaka iz kojih mozete nauciti par osnovnih formi, koje se koriste u vecini figura (relativno lakih)...

KOCKA



MIslim da je ovo dovoljno za pocetak... ako ima neko nesto da doda, samo izvolite... :)

Ja oboZavam origami..ja sam nasla na netu,kako se prave kutijice...Fenomenalne su.Probacu da uplodujem...U pdf formatu je i ima 16.0 MB.:D
 
slazem se sa vama da nas ima premalo.Dajem sve od sebe na popularizaciji origamija.Ako se slazete , vrlo je vazno da se origami promovise u obdanistima, da se animiraju vaspitaci i ucitelji likovnog, jer vecina nije svesna kakav znacaj tehnika origamija ima za motoriku i koncentraciju u najnizim razredima i vrticima. U Japanu sa Origamijem se pocinje od 3-4 godine, a ostale vestine su samo nadgradnja..:)
 
slazem se sa vama da nas ima premalo.Dajem sve od sebe na popularizaciji origamija.Ako se slazete , vrlo je vazno da se origami promovise u obdanistima, da se animiraju vaspitaci i ucitelji likovnog, jer vecina nije svesna kakav znacaj tehnika origamija ima za motoriku i koncentraciju u najnizim razredima i vrticima. U Japanu sa Origamijem se pocinje od 3-4 godine, a ostale vestine su samo nadgradnja..:)

to je tacno, ali kao i uvek rodtelji ce da stvaraju otpor prema necem novom - zbog cega moje dete da gubi vreme na tako nesto, i ovako ima dovoljno obaveza i slicno... origami treba da se promovise kao hobi, nauci par njih u okolini par figura, pa neka oni nauce jos par njih... ali ne dosta ljudi to mrzi, i ljubomorno cuva - "ni meni niko to nije pokazao, pogledaj na netu"...
 
da u pravu si...da su ga Japanci tako cuvali ....sada se predpostavlja da 100 miliona ljudi samo u Japanu zna tehniku Origami , da uzmemo da u Americi i Britaniji svaka privatna skola u svojim likovnim radionicama radi i Origami..ali naravno nasi to ljubomorno cuvaju , eh sta reci o mentalitetu...naravno da se zaista bave Origamijem , izmenili bi i taj egocentrizam...
 
od 130 milona japanaca, 100 miliona zna origami... a kod nas ko se bar malo interesuje za origami ili bilo sta slicno, gledaju kao na dokonog coveka koji ne zna sta ce sam sa sobom pa savija papir... :)
 
Pozdrav svima....nov sam u ovim forumima i t.d....pa ne zamerite na eventualnim glupostima :)....Lepa tema...Bavim se origamijem, onako rekreativno kad imam vremena. Nisam ni početnik ali daleko od profi baje :), prosto volim origami. Model koji sad pokušavam da napravim je Kobra Davida Derudasa. Pokušaću da postavim sliku, a možda ste i videli model. Ako neko slučajno ima bolji diagram od onog koji je on dao molim Vas da mi pomognete :) Postoji par koraka u njegovom diagramu koji su mi nelogični, gledajući model....DA! Još jedno pitanje: Gde mogu da kupim tanki a čvrsti papir za origami u Beogradu?
 
Evo je....
origami_cobra.jpg
 
Za pocetak dobrodosao :) sto se mene tice, ja sam noob - pravim ove jednostavne figure za koje nije potrebno vise od 10tak min, tako da ti ne mogu pomoci, ali nadam se da ce imati neko toliko skila da ti pomogne ;)
 
Hvala na dobrodošlici.....Mislim da sam ukačio, zezaju me još donji zubi ove zmijetine :)....ali da ne smaram...Hvala još jednom. Videću, ako stignem, da u narednih par dana sherujem neke prostije modele i diagrame. Pozdrav.
 
Dobro dosao GGR :)

Hvala ki.... :)
Ne znam da li vas to interesuje, ali ako hoćete, mogu vam nacrtati ili pokazati diagrame ždrala koji maše krilima (prilično jednostavno), simpatičnog slona, ružu od salvete, dva ždrala od jednog papira...Da kažemo jednostavnije modele sa kojima sam ja počinjao..?
 
Poslednja izmena:
to bi bilo lepo, mene je uvek zanimao zdral sto mase krilima :) ozb, znam ovog obicnog da pravim i par vrsta slicnih pataka, gusaka, ali tog zdrala ne znam :) izbaci sto vise, ako imas sa cim i ako te ne mrzi, snimi pa izbaci na youtube i okaci ovde. ako ne zadovoljicu se i sa dijagramima :)
 
  • Podržavam
Reactions: GGR
ok, danas, sutra..kad nađem vremena..na ovom forumu nema upload-a video fajlova ili grešim?:think:
U svakom slučaju, napraviću deo na mom sajtu posvećen origamiju....pa ćete moći tamo da gledate video tutorijale, ili dijagrame...
Razmišljao sam o tome već neko vreme, konačno ću to i da uradim....BTW ne zamerite na dizajnu, neču se mnogo truditi :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top