pitanje u vezi poreza na imovinu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: pitanje u vezi poreza na imovinu

Nov član
    Učlanjen
    29.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Angry pitanje u vezi poreza na imovinu

Forumasi,

Kao totalni laik, obzirom da ja licno ne posedujem nepokretnosti, imam pitanje u vezi poreza na imovinu.

Naime, pre nekoliko dana u mom komsiliku, i kod mene, dolazile su neke osobe tvrdeci da su iz neke komisije za porez za nepokretnosti, ili tako nekako, i zahtevali su da udju u kuci i da pogledaju sta se nalazi na podu, laminat, parket, beton, kog tipa je grejanje itd. u vezi nekakvog bodovanja. Dakle redom su obilazili kuce po mom komsiluku.

Naravno, pri tome pomenute osobe nisu pokazale nikakva dokumenta, a jos manje ikakve naloge za ulazak u stambenu kucu.

Interesuje me, u slucaju da ponovo dodju, kakve naloge, papire, dokumenta imam pravo da im trazim na uvid pre nego sto ih pustim u kucu.

Navodno cure price okolo da ukoliko ih ne pustim da razgledaju kucu mogu da dobijem krivicnu prijavu? A zasta da dobijem krivicnu prijavu? Zato sto nekoga samo na osnovu njegove reci da radi tu i tu nisam pustio da udje u kucu?

Dakle, sta od dokumentacije da im trazim na uvid na osnovu koje bih morao da ih pustim da razgledaju kucu?

Znaci, kako stoje zakonski stvari?

Mislim, zasto bih bilo koga samo na osnovu njegove reci da radi u sluzbi poreza na imovinu pustio da razgleda unutrasnjost moje kuce?

Pominjem da to nije slucaj samo sa kucom u kojoj ja zivim, nisu dolazili samo kod mene, nego u celom delu grada. Doduse do sada nisam cuo da su obilazili i druge delove grada u kome zivim.

Iskusan MuskoSamBre (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: pitanje u vezi poreza na imovinu

Zakonski stoji da su na vlasti kreteni...i da ako ostanu jos malo,nama onda nece ostati nista...izgleda da opet dolazi vreme cupanja brkova...ili mozda vreme...ili ONI ili MI
    SEKA mozda i nije, ali B@TA se ukakio...uzmite Perfeks, lakse se brise...Perfeks, podvuceno zutim!

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Svasta, pa trazi im dokumente kojima potvrdjuju da su iz poreskog - neko resenje i slicno.

Mogli su i lopovi da ti udju u kucu, a da se predstave kao inspektori.

Stavr je u tome sto radi sebe moras da trazis papire, kakve god. Resenje, odluku, nalog, svejedno.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ne puštaj nepoznate u kuću,ako baš insistiraju da uđu treba da imaju nalog i budu u uniformi.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

HAHAHA

Znaci DS-ovci su poceli da zalaze ljudima u kuce, da broje koliko imaju televizora, jel su im nove plocice u kupatilu ili stare, dal je namestaj novije proizvodnje ili stariji i to ce da boduju sa 1 do 10 poena z

sto vise poena dobijete na bodovanju to vam se poreska osnovica uvecava za broj poena

ROKAJ SNIMAJ
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio GoranKostic80 Pogledaj poruku
    Forumasi,

Kao totalni laik, obzirom da ja licno ne posedujem nepokretnosti, imam pitanje u vezi poreza na imovinu.

Naime, pre nekoliko dana u mom komsiliku, i kod mene, dolazile su neke osobe tvrdeci da su iz neke komisije za porez za nepokretnosti, ili tako nekako, i zahtevali su da udju u kuci i da pogledaju sta se nalazi na podu, laminat, parket, beton, kog tipa je grejanje itd. u vezi nekakvog bodovanja. Dakle redom su obilazili kuce po mom komsiluku.

Naravno, pri tome pomenute osobe nisu pokazale nikakva dokumenta, a jos manje ikakve naloge za ulazak u stambenu kucu.

Interesuje me, u slucaju da ponovo dodju, kakve naloge, papire, dokumenta imam pravo da im trazim na uvid pre nego sto ih pustim u kucu.

Navodno cure price okolo da ukoliko ih ne pustim da razgledaju kucu mogu da dobijem krivicnu prijavu? A zasta da dobijem krivicnu prijavu? Zato sto nekoga samo na osnovu njegove reci da radi tu i tu nisam pustio da udje u kucu?

Dakle, sta od dokumentacije da im trazim na uvid na osnovu koje bih morao da ih pustim da razgledaju kucu?

Mislim, zasto bih bilo koga samo na osnovu njegove reci da radi u sluzbi poreza na imovinu pustio da razgleda unutrasnjost moje kuce?

Pominjem da to nije slucaj samo sa kucom u kojoj ja zivim, nisu dolazili samo kod mene, nego u celom delu grada. Doduse do sada nisam cuo da su obilazili i druge delove grada u kome zivim.
    nemoj ni u ludilu da ih pustis u sopstveu kucu. nek obidju tadicevu.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Forumasi,

Ovako.......

Prijavi slucaj policiji
    Ubuduce,barem neko vreme ne ostavljaj praznu kucu.
    Po mogucstvu nabavi oruzje

A sledeci put,ako ne pokazu bas nikakve papire,momentalno pozovi muriju

Iskusan Miroslav Milovanovic (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    194

I ja placam porez na imovinu.To je i pravedno i u skladu je sa mojom Ideologijom cije sam glavne elemente publikovao pre nekoliko godina..
    Kapital ne treba previse oporezovati dok je u poslovnoj sferi i dok doprinosi uvecanju nacinalnog bogatstva,a sasvim je druga stvar kada ga njegov vlasnik pocne trositi za sebe.
    Ko ima imovinu vece vrednosti(kuce,kola...) i ko trosi vise i kupuje skuplju robu platice veci porez.Sa socijalnog i fiskalnog aspekta to je sasvim u redu.Od siromaha slabo se sta i moze uzeti,jer malo imaju i malo trose.No,i sa porezima ne treba preterivati,jer ako su previsoki mogu spreciti razvoj drustva ili ga dosta otezati.
    Sve drzave sveta naopako rade.Prezaduzene su i dosta nerazumno trose novac uzet od gradjana i privrede.
    Sluzbeno lice kada ulazi u privatni objekat mora imati sluzbenu legitimaciju ili neki drugi dokumenat overen pecatom organa ciji je cinovnik.

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio Miroslav Milovanovic Pogledaj poruku
    Sluzbeno lice kada ulazi u privatni objekat mora imati sluzbenu legitimaciju ili neki drugi dokumenat overen pecatom organa ciji je cinovnik.
    Tačno.
    I rešen problem.
    danas nam je divan dan

nikadvise90te nije na forumu
    Изазван догађајима-доста ћутања и одобравања
    Aktivan član nikadvise90te (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    61

А да неко посети стециште лоповлоока у Крунској, да га мало бодујемо....
    Никад више ни 2000-те, и тако деценију за деценијом
    Е, па доста, прво мотка па онда карантин

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Miroslav Milovanovic Pogledaj poruku
    I ja placam porez na imovinu.To je i pravedno i u skladu je sa mojom Ideologijom cije sam glavne elemente publikovao pre nekoliko godina..
    Kapital ne treba previse oporezovati dok je u poslovnoj sferi i dok doprinosi uvecanju nacinalnog bogatstva,a sasvim je druga stvar kada ga njegov vlasnik pocne trositi za sebe.
    Ko ima imovinu vece vrednosti(kuce,kola...) i ko trosi vise i kupuje skuplju robu platice veci porez.Sa socijalnog i fiskalnog aspekta to je sasvim u redu.Od siromaha slabo se sta i moze uzeti,jer malo imaju i malo trose.No,i sa porezima ne treba preterivati,jer ako su previsoki mogu spreciti razvoj drustva ili ga dosta otezati.
    Sve drzave sveta naopako rade.Prezaduzene su i dosta nerazumno trose novac uzet od gradjana i privrede.
    Ma stvar je isuvise prosta,ali nije u tome problem.
    Problem je u tome sto je neko sasvim opushteno na taj nacin mogao da ti tipuje kucu.
    Zato ako nema legitimaciju,sikter.

Mora da ima legitimaciju.

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Forumasi,

Отиђи до пореске управе којој припадаш или их позови телефоном,па се распитај да ли им је познат случај.
    И што рече колега Олимпиакос,припреми пиштољ,можда ће доћи још који пут "да нешто провере"
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DellBoy-011 Pogledaj poruku
    Tačno.
    I rešen problem.
    kako bre resen problem?
    znaci svako ko ima neku sluzbenu legitimaciju moze da ti upada u kucu kad mu se prdne?

a nalog?

Iskusan
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Legitimaciju sa slikom + nalog/ovlascenje doticnog organa za ulazak u privatnu imovinu....Stvar je privatnog lica dali ce da ih pustiti unutra ili nece....Kakve veze ima sa porezom da li je parket, patos, ili beton unutar kuce...nacin grejanja itd..

Sigurno su neki lopovi u pitanju !!!

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

meni ovo mirise na drzavu

Citat Original postavio Vintage Pogledaj poruku
    Legitimaciju sa slikom + nalog/ovlascenje doticnog organa za ulazak u privatnu imovinu....Stvar je privatnog lica dali ce da ih pustiti unutra ili nece....Kakve veze ima sa porezom da li je parket, patos, ili beton unutar kuce...nacin grejanja itd..

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

cuo sam za tipa koji je 70-ih sa svojom ekipom u kombiju, obucen u beli doktorski mantil iso po selima da kao fol veterinar vakcinise stoku i sitnu zivinu.
    iso od vrata do vrata, objasnjavao da je veterinar i da je velika epidemija na pomolu i ubadao od pileta do volova, ubrizgavao im vodu naravno.
    u to doba ljudi, pogotovo seljaci su bili toliko yebeno poslusni, pa svi smo bili zaplasene i iztrenirane ovce tako da je ovaj smeli lopov iz sela izlazio sa kofercetom love svaki put.

sto ce reci, nemoj da smo naivni kao onda

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku
    cuo sam za tipa koji je 70-ih sa svojom ekipom u kombiju, obucen u beli doktorski mantil iso po selima da kao fol veterinar vakcinise stoku i sitnu zivinu.
    iso od vrata do vrata, objasnjavao da je veterinar i da je velika epidemija na pomolu i ubadao od pileta do volova, ubrizgavao im vodu naravno.
    u to doba ljudi, pogotovo seljaci su bili toliko yebeno poslusni, pa svi smo bili zaplasene i iztrenirane ovce tako da je ovaj smeli lopov iz sela izlazio sa kofercetom love svaki put.

sto ce reci, nemoj da smo naivni kao onda
    Najveći problem u Srbiji je lopovska država koja neće da donese precizne zakone koji se tiču ulaska na tuđ posed i zaštite lične imovine.Kažem lopovska država zato što političari ne donose sami zakone nego pitaju razne ''stručnjake'' po ministarstvima kojima odgovara nered u zakonodavstvu da bi krali,ucenjivali i pljačkali.

Iskusan
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Najveći problem u Srbiji je lopovska država koja neće da donese precizne zakone koji se tiču ulaska na tuđ posed i zaštite lične imovine.Kažem lopovska država zato što političari ne donose sami zakone nego pitaju razne ''stručnjake'' po ministarstvima kojima odgovara nered u zakonodavstvu da bi krali,ucenjivali i pljačkali.
    Sigurno da taj zakon postoji jos odavno, samo malo pluvacine na drzavu ne skodi Prva taraba i ono sa slinama pluc...
    A jes zakonodavstvo i sprovodjenje istog ... Buhaaaa

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Sigurno da taj zakon postoji jos odavno, samo malo pluvacine na drzavu ne skodi Prva taraba i ono sa slinama pluc...
    A jes zakonodavstvo i sprovodjenje istog ... Buhaaaa
    Kakav je taj zakon??Ako ti razbojnik upadne u kuću i ubije te on dobije par godina zatvora a ti isto ako ubiješ njega??Debilna i nakaradna pravnička zavrzlama koja je sračunata na to da sudije i advokati opljačkaju ljude koji hoće mirno da žive.

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

A sad ozbiljno.To radi opstinsko poresko na nekoliko godina.Ne mozes isti porez na istu kvadraturu placati ti sa npr novo gradnjom, i neko kome je gajba stara 50 godina.Jednostavno.Ali su morali da se identifikuju,to stoji.

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio taurunum444 Pogledaj poruku
    A sad ozbiljno.To radi opstinsko poresko na nekoliko godina.Ne mozes isti porez na istu kvadraturu placati ti sa npr novo gradnjom, i neko kome je gajba stara 50 godina.Jednostavno.Ali su morali da se identifikuju,to stoji.
    pazi, ja sam geometar, radim na zapadu. moje kolege ni u dvoriste bez ograde ne smeju da udju a da se ne najave. moz ladno da ih ucmekaju ili zovu policiju.

a porez se odredjuje na osnovu lokacije, kvadrature (koja se racuna ili iz odobrenih planova kuce/stanova od samog gradjevinca a ne ulazi se coveku u kucu).

sta on ima u kuci, kakv pod, plocise i ostalo nije niciji biznis.

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

prosle godine, jedan figurant (pomocnik geometra) obuko pantalone sa onim vojnickim sarama. najavili su se da ce da mere medjutim, kad ga je vlasnica kuce videla, fino ih oterala, zvala opstinu i mi smo dobili i zvanicbnu zalbu od iste, tip je dobio upozorenje pred otkaz.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Tačno,ovo miriše na razbojništvo i lopovluk.

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

pazi, ja sam geometar, radim na zapadu. moje kolege ni u dvoriste bez ograde ne smeju da udju a da se ne najave. moz ladno da ih ucmekaju ili zovu policiju.

a porez se odredjuje na osnovu lokacije, kvadrature (koja se racuna ili iz odobrenih planova kuce/stanova od samog gradjevinca a ne ulazi se coveku u kucu).

Mozda si u pravu ali,kako onda da ti odredi trzisnu vrednost nekretnine pa da shamara porez?Nije u pitanju samo kvadratura i lokacija,vec i podovi,prozori,instalacije,sve ide u cenu.Mislim tako,mozda gresim.....

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio taurunum444 Pogledaj poruku
    Mozda si u pravu ali,kako onda da ti odredi trzisnu vrednost nekretnine pa da shamara porez?Nije u pitanju samo kvadratura i lokacija,vec i podovi,prozori,instalacije,sve ide u cenu.Mislim tako,mozda gresim.....
    Kakva ''tržišna vrednost nekretnine''???Pa u Srbiji vrednost nekretnina određuju mafijaši a ne ekonomisti.

Slične teme

1. Pitanje u vezi UPS-a
    Autor ppeecca u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.12.2007., 19:34
  2. Pitanje u vezi MP3
    Autor Johnny Ramone u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.04.2006., 04:19
  3. Pitanje u vezi C++ -a
    Autor ModProbe u forumu Programiranje
    Odgovora: 2