hitno pomoc, povracaj podataka sa hdd-a i xd kartice

Iwan91

Elita
Poruka
15.249
naime imao sam par veoma vaznih fotografija na hdd-u uleteo je virus i morao sam reinstal,i potpuno zaboravio slike..
disk je formatiran sa qick format..i instaliran je novi xp..ima li nade da spasem ono sto ej pre bilo tu?
i imam xd karticu u fotoaparatu, sa kojeg su slike obrisane, ima li ande da ih vratim???
pls pomozite sto brze !
tnx
 
naime imao sam par veoma vaznih fotografija na hdd-u uleteo je virus i morao sam reinstal,i potpuno zaboravio slike..
disk je formatiran sa qick format..i instaliran je novi xp..ima li nade da spasem ono sto ej pre bilo tu?
i imam xd karticu u fotoaparatu, sa kojeg su slike obrisane, ima li ande da ih vratim???
pls pomozite sto brze !
tnx

Nazalost, ako si formatirao particiju gde su ti bile slike, da ti slikovito objasnim, mozes samo da se slikas.....:(

Nemozes vratiti slike, a za fotoaparat nemam pojma, ali isto 99% mislim da nemozes....:(
 
Kakve ovo ima veze sa tim, nerazumem sta si hteo reci ?
Hteo je reci da sve sto obrises ostanu tragovi na disku,no medjutim kad pocnes da lagerujes nove fajlove velika je sansa da oni budu lagerovani na mesto onih starih tako da se tragovi starih izbrisanih fajlova izgube zauvek.
Imaju firme koje rade spasavanje podataka sa diskova,ali ko zna koliko to kosta.
 
froa je u tome, sto kad radis quick format, tabele ostaju, i moguce je povratiti podatke, kad zapises nesto preko toga, tablele se kidaju i postaje nemoguce..
sa hdd-a nisam uspeo da povratim, sa xd kartice nesto malo..sa ovim programima sto ste mi naveli..
problem je resen na drugi nacin ( posle 3 sata razgovora sa 30 ljudi )
naime problem je bio sto su mi slike instalacija na novoj kuci bile tu..i neke zice su ostale zagletovane i zamalterisane, i sad im trebaju slike da ne bi pravili stetu od 1000e min..izpizdeli smo :)
ali problem je resen metal detektorom, tak da ce mocu da se otkriju zive bez unistavanja zidova..
hvala svima na pomoci..imate bambi od ja :)
 
nema veze i da je deset puta formatirao, ako nista nije pisano preko podataka..pri formatiranju on sve te podatke obelezi ko nule, ali su ispod u stvari stari podaci....ali ne remeti pomenutu strukturu tabela..
ako je nesto pisano preko toga ( kao u mom slucaju) , onda se teeesko spasava bilo sta..:)
ali hvala na pomoci, odustao sam od vracanja slika..:)
@ numb3r : rekao sam majstoru za detektor metala i on caletu reako da to ne valja nista ( ti od 1500 din ) samo oni pravi, ali kao kostaju mnogo vise..
ja se mislim, to je obivcan kalem i nesto malo elektronike, sta tu ima da ne radi..?
 
nema veze i da je deset puta formatirao, ako nista nije pisano preko podataka..pri formatiranju on sve te podatke obelezi ko nule, ali su ispod u stvari stari podaci....ali ne remeti pomenutu strukturu tabela..
ako je nesto pisano preko toga ( kao u mom slucaju) , onda se teeesko spasava bilo sta..:)
ali hvala na pomoci, odustao sam od vracanja slika..:)
@ numb3r : rekao sam majstoru za detektor metala i on caletu reako da to ne valja nista ( ti od 1500 din ) samo oni pravi, ali kao kostaju mnogo vise..
ja se mislim, to je obivcan kalem i nesto malo elektronike, sta tu ima da ne radi..?

Nisam strucnjak ali meni je odradio posao posto mi je bio cilj da odredim putanju same instalacije da bi mogao da odradim busenje,sama instalacija bila je na 2-3cm i ovaj ju je kako tako detektova,sad kolika je tebi debljina zidova i na koliko se nalazi instalacija to ne znam pa ne mogu da ti garantujem nista.
Ovi pravi vrede vise stotina pa i hiljadu evra!
 
Poslednja izmena:
Nisam strucnjak ali meni je odradio posao posto mi je bio cilj da odredim putanju same instalacije da bi mogao da odradim busenje,sama instalacija bila je na 2-3cm i ovaj ju je kako tako detektova,sad kolika je tebi debljina zidova i na koliko se nalazi instalacija to ne znam pa ne mogu da ti garantujem nista.
Ovi pravi vrede vise stotina pa i hiljadu evra!

e danas je doneo prijatelj onaj od 2000 din , i nista..izgleda predebeo malter i ne reaguje..sutra ce valdja da donesu profi aparat, pa da se spasimo muke :)
a kazu da su dobri oko 100 - 150 e...
samo mi nije jesano sta tu toliko ima da kosta, kad je uredjaj krajnje jednostavan..
 
e danas je doneo prijatelj onaj od 2000 din , i nista..izgleda predebeo malter i ne reaguje..sutra ce valdja da donesu profi aparat, pa da se spasimo muke :)
a kazu da su dobri oko 100 - 150 e...
samo mi nije jesano sta tu toliko ima da kosta, kad je uredjaj krajnje jednostavan..

Verovatno predebeo pa ne registruje,a sto se tice samog uredjaja i nije nesto preterano komplikovan sastoji se od dva kalema jedan predajni i jedan prijemni magnetnog polja.
Sad verovatno su ovi skuplji zbog veceg obima detektovanja u sirinu i dubinu i odradjeni su sa kvalitetnijim matrijalima.
 
Verovatno predebeo pa ne registruje,a sto se tice samog uredjaja i nije nesto preterano komplikovan sastoji se od dva kalema jedan predajni i jedan prijemni magnetnog polja.
Sad verovatno su ovi skuplji zbog veceg obima detektovanja u sirinu i dubinu i odradjeni su sa kvalitetnijim matrijalima.

pa jedino to, da ima veci kalem i vecu snagu na istom..
u ponedeljak stize prava masina pa javljam rezultate..:)
 
doneo je covek profi aparat i nista nije registrovao..
nisam bio prisutan u procesu ali ili to u stvari ne radi, ili ljudi nisu znali da koriste...
inace zice su nadjene na kraju uz malo obijanje..nije strasno :)
zakljucak je da ne bacate pare na one uredjaje od 1000 - 1500 din !
za profi, ne znam :)

Sta je on doneo pitam se,meni je i ovo od 1500din odradilo posao (verovatno je kod mene bila drugacija situacija debljina maltera,zice itd).Ne mogu da verujem da magnet ne moze da detektuje,mozda izolacija zica itd.
Sve u svemu,sve je dobro sto se dobro svrsi :)
 
ok dobro da je ispalo dobro ;)

probajte sa recuva programom
http://www.piriform.com/recuva
(kažu da ga hvale ovaj recuva ,u stvari ja jednom sa r-studio nešto malo oporavljaohttp://www.r-studio.com/ )
recuva je legalno besplatan u stvari

testdisk nije loš
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

a Testdisk se nalazi instalisan na ovim live cedejovoima :

Rescue CD 3.11:
http://www.f-secure.com/linux-weblog/

ili
System rescue cd
http://www.sysresccd.org/System-tools
*potrebno je malo prethodne pripreme nije sve na klik


(narežete na cd kao ISO i butujete , ili se prebaci na usb
flešku pa butujete sa fleške ,recimo sa unetbootinom
http://unetbootin.sourceforge.net/
piše nadole 'various system utils'... ;)

imajte u vidu napomene pri oporavku (bitno) :per:
http://www.r-tt.com//File_Recovery_FAQ.shtml
 
da obrazlozim i ja moj problem ..naime na starom kompu mi je crkla maticna pa sam prebacio hdd na novi komp . problem se javio u tome sto nemogu pristupiti podacima tj: local disc H /documents and setinge/administrator i kad pokusam da udjem pise acess denied ostalom se moze prici tj program files ii ostali standardni folderi ..e sad posto mi je na stari komp pri paljenju trebala sifra pretpostavljam da je to razlog sto nemogu pristupiti podacima mene interesuje da li postoji ikakav nacin da dodjem do tih podataka
 
Драги Камаро,

потребно је да са тог чврстог диска (или фолдера) преузмеш све дозволе и овлашћења како би успео да читаш документа која се налазе унутар тог налога. Конкретно, ради се о нтфс дозволама.
 
Скокни на гугл укуцај пар упита хау ту нтфс пермишн. Врло радо бих ти објаснио али нисам нешто у елементу да небудем безобразан и кажем да ме мрзи. Или неко други ко је докон нек напише.

Ништа компликовано и јако једноставно. Мада видим да имаш нешто и око усба а он је по деф. на фат32 мада и он мож да се конв. на нтфс и тако даље и тако даље...
 

Back
Top