Komedija

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Српска радикална странка јуче предала 13.000 потписа за упис у страначки регистар
ДСС се прва пререгистровала

Само девет партија уписано је у Регистар политичких странака у првој половини шестомесечног рока предвиђеног за пререгистрацију. Ако би се такав темпо наставио, до 23. јануара следеће године, када истиче новим законом о политичким странкама предвиђени рок за евидентирање, Србија би могла да има чак 20 пута мање партија од 450 колико их је до лета било у регистру (не рачунајући још око 150 евидентираних на савезном нивоу).

Од девет до сада уписаних партија, практично су две странке Расима Љајића. Осим његове старе Санџачке демократске партије, као нова уписана је Социјалдемократска партија Србије.:lol:

Од оних чије се име већ налази у регистру, нове су и Странка за Санџак и Политичка странка удружени пензионери и социјална правда, док су остале већ учествовале у изборним тркама. Као прва уписана је Демократска странка, а евидентиране су још и Г 17 плус, Јединствена Србија, Заједно за Крагујевац и Нова Србија. Потписе најмање 10.000 пунолетних држављана Србије, односно 1.000 за партије националних мањина, већ су предали Демократски савез Хрвата у Војводини, Српски покрет обнове, Партија уједињених пензионера Србије и Санџачка народна партија и ускоро ће бити уписане у регистар.

Документацију са више од 13.000 потписа јуче је Министарству за државну управу и локалну самоуправу предала и Српска радикална странка. Њен потпредседник Драган Тодоровић наводи да су радикали сакупили потписе још пре два и по месеца, али да тек сада почињу пререгистрацију, јер је „било доста других послова у странци, укључујући иновирање програма”.

Социјалистичка партија Србије, једина из владајућег блока која до сада није започела пререгистрацију, најављује да ће то учинити у току новембра.

„Потписе смо прикупили одавно, али смо од оснивања били и на власти и у опозицији и намера нам је да направимо евиденцију чланства и одбора широм Србије и да појачамо унутарпартијску активност”, наводи Ђорђе Милићевић, портпарол социјалиста.

Партије које до 23. јануара не поднесу пријаву за упис биће избрисане из регистра, док уписане неће морати да прикупљају потписе да би убудуће учествовале на изборима. Аналитичари су, иначе, процењивали да ће од свих досадашњих партија после пререгистрације „преживети” само двадесетак.

Ali ljudi....neverovatno.Nek me neko ispravi ako gresim,ali otkud 10000 potpisa G17+?:sad2:
 
Ali ljudi....neverovatno.Nek me neko ispravi ako gresim,ali otkud 10000 potpisa G17+?:sad2:

....их, да приупитамо ДС мало како се скупља 19.000 потписа за
само један дан, па ћемо доћи и до тог одговора.


А, СПС...
"...Социјалистичка партија Србије, једина из владајућег блока која до сада
није започела пререгистрацију
, најављује да ће то учинити у току
новембра......
"

Питам се,..зашто:zper:
Још више ћу да се питам када дођу избори:zcepanje:


Него, много шаролик овај списак странака које су се пререгистровале
и регистровале...:eek:

.
 
ja da sam u g17 ja bih tih 10.000 platio, obzirom da je to narod - ne vise od 1.000

znaci 1.000 * 10.000 jednako 10.000.000 evrica.

za ozbiljnu partiju (na vlasti) i nisu neke pare
 
ja da sam u g17 ja bih tih 10.000 platio, obzirom da je to narod - ne vise od 1.000

znaci 1.000 * 10.000 jednako 10.000.000 evrica.

za ozbiljnu partiju (na vlasti) i nisu neke pare

Дал` си нормалан, што да плаћају када могу да "узму" и то
џабака.

Провери у ДС, :hahaha1:
код њих је РЕЦЕПТz:dm2:..(да се припремимо за ове зимске смајлиће)

.
 
....их, да приупитамо ДС мало како се скупља 19.000 потписа за
само један дан, па ћемо доћи и до тог одговора.


А, СПС...
"...Социјалистичка партија Србије, једина из владајућег блока која до сада
није започела пререгистрацију
, најављује да ће то учинити у току
новембра......
"

Питам се,..зашто:zper:
Још више ћу да се питам када дођу избори:zcepanje:


Него, много шаролик овај списак странака које су се пререгистровале
и регистровале...:eek:

.

Бомбонице потписи јесу прикупљени, а иситна је да ће све који не потпишу, а у евиденцији су ,скинути са листе чланова
 
Poslednja izmena:
Од оних чије се име већ налази у регистру, нове су и Странка за Санџак и Политичка странка удружени пензионери и социјална правда, док су остале већ учествовале у изборним тркама. Као прва уписана је Демократска странка, а евидентиране су још и Г 17 плус, Јединствена Србија, Заједно за Крагујевац и Нова Србија. Потписе најмање 10.000 пунолетних држављана Србије, односно 1.000 за партије националних мањина, већ су предали Демократски савез Хрвата у Војводини, Српски покрет обнове, Партија уједињених пензионера Србије и Санџачка народна партија и ускоро ће бити уписане у регистар.

Zar je SPO stranka nacionalnih manjina i PUPS? :hahaha::hahaha::hahaha::mrgreen::mrgreen:
 
Ма какви потписи...То је фарса.Потписе ће да проверавају само противницима ЕУ,као што је СРС,а остале слепце попут СПО,Г17,ЛДП пререгиструју на муфте.
 
Ali ljudi....neverovatno.Nek me neko ispravi ako gresim,ali otkud 10000 potpisa G17+?:sad2:

Како сте наивни - свако ко се икада било којој политичкој партији или странци потписао и оставио своје податке у 100% случајева НЕ ПОГЛЕДА ЗАГЛАВЉЕ ЛИСТА НА КОМЕ СЕ ПОТПИСУЈЕ... дакле има мЛого листова, је л' тако, а само на првом листу је заглавље у коме пише ЗА КОГА СЕ ПОТПИСУЈЕТЕ ........закључак:

СПИСКОВИ СЕ КУПУЈУ и ПРОДАЈУ... на велико и мало........па нисте ваљда помислили ДА СУ ТО НОВИ ИЛИ СВЕЖИ СПИСКОВИ ПОТПИСНИКА.........:dash:
 

Back
Top