sta srbija radi da zastiti svoju decu od gripa??

Aitchison

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.991
....nista........

danima slusamo kako je ovaj grip "pichkin dim' , i kako je drzava , shatro spremna da se izbori sa pandemijom koja sledi.....i koja ce ,po svim procenama , biti najozbiljniji izazov za zdravlje stanovnika srbije i sire u poslednjih nekoliko desetina godina.....

ali, avaj.....u samo dva dana , situacija pocinje drasticno da se menja.....grip je usao u skole, cime je prakticno , pandemija zakucala tamo gde je najgore.....medju decu...

i ceo dan danas slusam opet iste mantre, kako , eto , nema frke, samo ako se peru ruke ........i slicne gluposti......

u hrvatskoj su vec poceli da zatvaraju skole .....cuvaju svoju decu , koliko god je moguce..

u bugarskoj takodje.......u americi da ne pricamo.......

ali, srbija , i pored toga sto nema vakcinu , nema respiratore za teske slucajeve,,,,,,insistira da deca i dalje idu u yebenu skolu.....sto???????

da ne izgube neki dragocen cas???.....pa niko se ne brine koliko casova su izgubili do sada , na raznim strajkovima tetkica, nastavnika, profesora ......kada su plate u pitanju, ko yebe nastavu i decu......

kada je potencijalno opasna bolest , visokozarazna u pitanju......svi su se zabrinuli za nastavni program.........pa zar treba da se ceka da hiljade dece zaglave bolnicu , da se neko seti da zatarabi vrata skola???
 
Чекају наша недоношчад инструкције из ЕУУУУропе шта да раде, јер су очигледно неспособни за било шта осим за лоповлук!

da li cekaju instrukcije iz eu ,ne znam.......ali da su nesposobni za sve sem za kradju, to stoji.........i to se odnosi na sve.......od srs do ldp......:think:
 
vakcine se planiraju tek za kraj novembra , koliko sam razumeo.....a mozda ni onda.....
kolicine su nedovoljne za sve koji bi trebalo da prime vakcinu.....

respiratora nemaju dovoljno ni za redovno stanje , a kamoli za pandemiju......juce cujem neku budaletinu , kako kaze.........ma , sta ce nam respriratori, to moze da zameni boca sa kiseonikom.......doktor, javno , na TV:dash::dash::dash:

drugi kaze :" usli smo u postupak nabavke respiratora".....ali, znate , procedura....stici ce za dve godine , valjda.....:rtfm:
 
Član Radne grupe za borbu protiv novog gripa, epidemiolog Branislav Tiodorović, kaže da je procedura nabavke vakcine "veoma komplikovana" i objašnjava de je problem u tome što Srbija nije članica Evropske unije. Zato se prve vakcine protiv novog gripa u Srbiji mogu u najboljem slučaju pojaviti krajem ove, a najverovatnije početkom iduće godine.

Haha, kakva nesposobna banda degenerika
 
Čuo sam nešto o vakcinama u Nemačkoj. Navodno da za 200 000 privilegovanih idu proverene vakcine, bez neželjenih reakcija.
Ne znam koliko je to tačno ?

skroz tacno.......provalili su mediji u nemackoj , da ce politicari, i drzavni aparatchici dobiti neke , sigurnije vakcine od ostalog puka.......

ali, kod nas je jos gore.......kod nas ce samo politicari dobiti te vakcine ( btw, uveliko se prica po gradu da su vec svi oni i clanovi porodica dobili vakcine u tajnosti ) ..... a raja nek crkne.......:think:

pa raja moze i da pocrka kada trpi idiote koji se samo menjaju u krug uz pomoc glasova iste te raje.......ali, deca ne glasaju ni za koga , pa ne moraju da trpe posledice gluposti svojih roditelja

ako nastavi ovako, ja cu svojim klincima prekinuti odlazak u skolu do daljnjega, a neka im neko samo da neopravdani.......:evil:
 
Čuo sam nešto o vakcinama u Nemačkoj. Navodno da za 200 000 privilegovanih idu proverene vakcine, bez neželjenih reakcija.
Ne znam koliko je to tačno ?

Kritičari upozoravaju da bi sama kampanja mogla da pretrpi "neuspeh od milion evra", jer bi mnogi ljudi mogli da odbiju vakcinu koju je vlada namenila "običnom stanovništvu" - pandermiks, pošto su došli do saznanja da mogu da prime drugu - celvapan, koju će dobiti političari, visoki službenici vlade i vojnici.

http://www.b92.rs/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=26&nav_category=78&nav_id=388910
 
Tadic je mentol......to stoji........

ali, kada ovako napises, mogao bi neko da pomisli, kako bi sve bilo ok da je Krasic predsednik , a Vjerica Radeta premijer........:dash:

posto ni ja ni ti nismo vidoviti ne mozemo znati kako bi bilo da su neki drugi na njegovom mestu. mozemo da predpostavljamo al pretpostavka nije cinjenica
 
Poslednja izmena od moderatora:
....nista........

danima slusamo kako je ovaj grip "pichkin dim' , i kako je drzava , shatro spremna da se izbori sa pandemijom koja sledi.....i koja ce ,po svim procenama , biti najozbiljniji izazov za zdravlje stanovnika srbije i sire u poslednjih nekoliko desetina godina.....

ali, avaj.....u samo dva dana , situacija pocinje drasticno da se menja.....grip je usao u skole, cime je prakticno , pandemija zakucala tamo gde je najgore.....medju decu...

i ceo dan danas slusam opet iste mantre, kako , eto , nema frke, samo ako se peru ruke ........i slicne gluposti......

u hrvatskoj su vec poceli da zatvaraju skole .....cuvaju svoju decu , koliko god je moguce..

u bugarskoj takodje.......u americi da ne pricamo.......

ali, srbija , i pored toga sto nema vakcinu , nema respiratore za teske slucajeve,,,,,,insistira da deca i dalje idu u yebenu skolu.....sto???????

da ne izgube neki dragocen cas???.....pa niko se ne brine koliko casova su izgubili do sada , na raznim strajkovima tetkica, nastavnika, profesora ......kada su plate u pitanju, ko yebe nastavu i decu......

kada je potencijalno opasna bolest , visokozarazna u pitanju......svi su se zabrinuli za nastavni program.........pa zar treba da se ceka da hiljade dece zaglave bolnicu , da se neko seti da zatarabi vrata skola???

Preuvelicavas.

Uostalom, postoji strategija za slucaj pandemije, ali jos se ne moze govoriti o tome
 
pa nista beli luk , slanina adidas ili sapunjara i domaca rakija i prezivecemo nekako
mada za nas "odrasle " nije toliko bitno , al mogu da zamislim samo kako je roditeljima koji imaju decu u skolama ,posto su nadlezni organi toliko utesni i ulivaju sigurnost da ti dodje da zatvoris decu u karantin i ne pustas ih iz sobe

sobzirom kakvo "znanje" nasa deca "kupe" po skolama komotno bi mogle iste da se zatvore na 6 meseci ne bi se nista primetilo.
 

Back
Top