Normalna telesna temperatura

Ja sam imala temperaturu 4 godine oko 37,5. U toku dana naravno kada se probudim je ok, ali se u toku dana dizala uvece je bila najvisa. Jos uvek mi smetaju zatvorene prostorije u kojima je jako toplo. Imala sam povisen TSH mada mi je endokrinolog rekao da ne moze biti temperatura od toga. Sada uz pomoc lekova drzim TSH na normali. Na kreju duzeg istrazivanja i smaranja od silnih doktora dosli su do neke dijagnoze neznam tacno jer nisam kod kuce ali kao neka autoimuna bolest, vec dve godine pijem lekove u jednom periodu otprilike pre pola godine sam cak prestala da pijem te lekove(kortikosteroide) naravno uz svoju odgovornost i bila sam kod nekih nadri lekara lose mi je bilo lose nekih tri meseca nisam mogla da funkcionisem, nista da jede, boleli su me uzasno misici, bila sam iscrpljena. Sada naravno opet pijem kortikosteroide i jos dosta lekova koji idu uz to jer ne mogu sami da se piju. Temperatura mi je sada u normali, probaj te da odete kod imunologa, napisacu vam tacno dijagnozu. Tamara
 
Ja sam poslednja 4 meseca imala stalno povisenu temperaturu, uglavnom 37,2 do 37,4, a ponekad i visu. Prvih dva meseca me je slamala i osecala sam je. Uradila sam sve moguce testove,sve je bilo - izuzetno dobro. Htela sam da se javim kao jos jedna osoba sa istim/slicnim problemom. Vazno je da napomenem da vec 11 godina imam dijagnozu
hronicnog hepatita C,a od pre 7 god. se to razvilo do ciroze. Uz pomoc izuzetne doktorke sa Infektivne klinike, stanje mi se ne samo stabilizovalo (mislim na HCV) vec su mi rezultati u poslednjih godinu dana takvi da mi je tesko da poverujem da imam sve uspostavljene dijagnoze!!! Ali, sto se tice povisene T,zaista nije nadjen odgovor,i vremenom sam prestala da merim,a kad to i ucinim,nije vise povisena.Prihvatam mogucnost reakcije na stres.
U svakom slucaju zelim svim zabrinutim da pozelim oporavak! :p
Pozz!
 
jao i ja imam vec 6 meseci isti problem, poisena tep. 37/37,6bolivi u kostima na rukama, i oticanje nogu ispod kolena. i nista vise. od 30 dana u meseci ja 15 dana ima temp,7/8 dana ima tem pa sam drava 10 dana pa opet ista pesma. pila sam multi kompleks i ologogal ali nista ne pomaze , ni ferveks vise ne deluje.
 
Mислим да би требало извршити имунолошка испитивања

На једном другом форуму постоји обимна тема о системском лупусу, симптоми имају нечег заједничког. Немам никакве везе са медицином само су ме температура и такви болови асоцирали на то
 
Овако:

Нормална телесна температура је, ако се мери испод пазуха, 36-37 степени

Ако се мери ректално (анално) виша је за 0,6 степени.

Постоје дневне варијације температуре од 0,5-0,7 степени.
 
Poslednja izmena:
Од 37,2- 37,5 - субфебрилна температура

Око 38 степени - фебрилна

Преко 39 степени - високофебрилна

__________________________

Из уџбеника за инфективне болести за студенте медицине. :)
 
ja sam prvi put pre nekih 10-ak godina primetila da zimi imam povisenu temperaturu, oko 37-37.3 C, nikad vise. Nemam neke propratne simptome, jedino osetim da imam temperaturu, nekako jednostavno znam.Malo mi budu obrazi topli, i to je to, mozda sam ponekad malo malaksala.
Jos sam tad pitala svoju staru doktorku sta je u pitanju, rekla mi je da se moj organizam tako brani. I samo zimi imam temperaturu, i to ne svake godine, i samo ponekad. Desi mi se nekad da se zainatim i merim temperaturu dvaput u razmaku od 10 minuta, i da jednom imam, a drugi put je nemam, tj. imam normalnu.
Ali mi jos niko nije konkretno rekao zasto je to tako...
 
Poslednja izmena:
Dugo vremena, vec pretrazujem forume, da bih nasla nekog ko ima isti problem, ali bez uspeha.
Imam 27 godina i od februara meseca ove godine mi se desava, da imam stalno povisenu temepraturu :oops: . Uglavnom se krece 36,8-37,8 (letos se popela i do 39,3, alinajcesce je oko 37,4;37,5) Znam da to nije previsoka temepratura, ali me lomi i cini me slabom i stalno umornom. Isla sam kod lekara i u infektolosku ambulantu, uradila sve pretrage i nista. Sve je uredu. Testirali me na viruse HEP, HIV, nisu na Epstein Bar Virus i neke slicne, jer su mi vrednosti jetrenih enzima uredu. Radili mi rendgen pluca, ultrazvuk stomaka. Isla kod ginekologa, uradili pregled sekreta na Hlamidiju itd. i jedino mi nasli Candidu, jer sam koristila antibiotike, zbog temeprature, koje mi je lekar prepisao. Obisla sam i ORL doktora i pregledao me nekim kamericama, dao uput za rendgen sinusa i to je OK. Posle svega sinoc temperatura i dalje 37,8, a sad 37,5. Mene nista ne boli i zelela bih jako da se bavim sportom, ali kad odem na trening, nemam snage da izdrzim do kraja.
Istina je da sam pod stresom. Ali ko to nije danas? I imunitet mi nije bas neki, pa se cesto druzim i sa herpesom na usnama.
Ako neko ima neki predlog ili je upoznat sa ovakvim slucajem temeprature, neka mi javi, pa da uradim jos koju pretragu, ako treba ili bilo sta drugo, sto ce me dovesti konacno u normalu. :confused:

Hvala unapred

nisam strucno lice odmah da napomenem...

ali treba otici kod opste prakse i konsultovati se oko mogucnosti da imas mozda kokasaki virus, uradis test na torlaku uz uput

drugo da vidis da li je sa stitnom sve u redu, moze da se desi da pri povecanim vrednostima hormona stitne zlezde bude i povisena temp
 

Back
Top