Masters na Stomatoloskom

LiliPoliPip

Početnik
Poruka
4
Zanime me da li je ovo sto sam gore pomenula uopste moguce...
Naime, imam druga koji je studira BDS u gradu Tirunelveli (Grad poznatiji kao Oksford Indije), drzava Tamil Nadu (Indija). On bi zeleo da svoje masters studije zavrsi ovde.
Medjutim, ljudi sa stomatoloskog se ne javljaju na telefon, ne odgovaraju na mail, a malo nam je daleko da dodjemo da pitamo.
Pa me interesuje da li neko zna nesto o tome.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Zanime me da li je ovo sto sam gore pomenula uopste moguce...
Naime, imam druga koji je studira BDS u gradu Tirunelveli (Grad poznatiji kao Oksford Indije), drzava Tamil Nadu (Indija). On bi zeleo da svoje masters studije zavrsi ovde.
Medjutim, ljudi sa stomatoloskog se ne javljaju na telefon, ne odgovaraju na mail, a malo nam je daleko da dodjemo da pitamo.
Pa me interesuje da li neko zna nesto o tome.

Hvala

Na medicinskom i stomatoloskom faxu nema mastera,jer oni traju 5 ili 6 godina....
Postoje SPECIJALISTICKE AKADEMSKE STUDIJE: KONKURS

ZA UPIS U PRVU GODINU SPECIJALISTIČKIH AKADEMSKIH STUDIJA
STOMATOLOGIJE
za školsku 2009/10. godinu
Fakultet će upisati u prvu godinu specijalističkih akademskih studija stomatologije 25 samofinanisrajućih studenata.
Uslovi konkurisa:
- završene studije stomatologije ili medicine
- poznavanje jednog svetskog jezika
- osnovna znanja u primeni računara
II
Kandidati mogu podneti prijave na konkurs 15., 16. i 19.10.2009. godine, preko studentske službe fakulteta.

Evo kojih akademskih specijalizacija ima na medicinskom u Novom Sadu za stomatologe: http://www.medical.uns.ac.rs/UserFiles/File/Specijalizacije/PRAVILNIK O SPECIJALIZACIJAMA.pdf

Na medicinskom u Nisu mogu direktno posle zavrsenih osnovnih studija da se upisu doktorske studije: USLOVI ZA UPIS NA DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE

U prvu godinu doktorskih studija može se upisti lice koje ima:
završene integrisane akademske studije sa najmanje 300 ESPB bodova ili diplomske akademske studije sa najmanje 300 ESPB bodova i opštom prosečnom ocenom od najmanje 8 (osam) na tim studijama, ili
završene integrisane akademske studije sa najmanje 300 ESPB bodova ili diplomske akademske studije sa najmanje 300 ESPB bodova i objavljene naučne radove na način utvrđen Pravilnikom Medicinskog fakulteta, ili
akademski stepen magistra nauka, ako ne prijavi doktorsku disertaciju, u skladu sa članom 128. Zakona o visokom obrazovanju.
 

Back
Top