Stanovi za zasluzne gradjane?!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Stanovi za „patriote"!

Porodice haških optuženika i osuđenika iz Republike Srpske u glavnom gradu Srbije imaju nekretnine koje na tržištu vrede 1,8 miliona evra! Mladić ima najviše

biljana-tanjug-velika-1.jpg

Štedela od plate... Biljana Plavšić u svom stanu na Vračaru (zgrada dole)

Puštanje na slobodu bivše predsednice RS Biljane Plavšić iz zatvora u Švedskoj i njen dolazak u stan koji poseduje u centru Beograda pokazao je da porodice svih ratnih funkcionera iz RS, optuženih ili osuđenih u Hagu, imaju vredne nekretnine u Srbiju. Prema računici Pressa, porodice Ratka Mladića, Radovana Karadžića, Biljane Plavšić, Zdravka Tolimira i Momčila Krajišnika u Beogradu imaju nekretnine koje danas vrede oko 1,8 miliona evra (pogledaj tabelu)!

Niko od nadležnih u Srbiji, ali ni u Republici Srpskoj, nije proverio kako su bivši čelnici RS i pod kojim uslovima kupili nekretnine u Beogradu, jer je reč o ljudima koji pre ulaska u politiku nisu imali velike prihode. Ratko Mladić i Zdravko Tolimir su vojnici, Radovan Karadžić je bio psihijatar, Momčilo Krajišnik ekonomista, a Biljana Plavšić profesor univerziteta.

biljana-tabela.jpg


Od profesora do bogataša

Prema podacima Pressa, najvredniju imovinu u Beogradu ima porodica bivšeg komandanta Vojske RS Ratka Mladića. Pored porodične vile na Banovom brdu od 180 kvadrata, Mladići imaju još dva stana: jedan od 60 kvadrata u ulici Vidikovački venac na Vidikovcu i drugi od 50 kvadrata u istom naselju u ulici Ratka Mitrovića. Prema procenama stručnjaka, samo nekretnine porodice Mladić u Beogradu vrede više od 700.000 evra. Ovome treba dodati i plac u Valjevu, gde Mladići imaju pčelinjak.
2

Bivši predsednik RS Radovan Karadžić, kome je počelo suđenje u Hagu, na svoje ime nema nikakvu nekretninu u Beogradu. Ali, zato njegov sin i brat Luka imaju stanove u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu od 70 kvadrata i stan iste veličine u Dubrovačkoj ulici na Dorćolu. Ukupna tržišna vrednost nekretnina koje Karadžići imaju je oko 350.000 evra.

Ni Momčilo Krajišnik, koji je u Hagu osuđen na 20 godina, nema stan na svoje ime, ali ima njegov rođeni brat. Krajišnikov brat ima kuću na tri nivoa od skoro 200 kvadrata na Bežanijskoj kosi. Međutim, prema nezvaničnim informacijama, Krajišnik je posle odlaska u Hag tražio od vlasti u Beogradu milion evra pomoći za odbranu pred Tribunalom, tvrdeći da ovaj novac može da vrati jer „ima imovinu vrednu najmanje pet miliona evra"!

Jedan od „skromnijih" po pitanju nekretnina je nekadašnji glavni bezbednjak Vojske RS Zdravko Tolimir, kome suđenje u Hagu tek treba da počne. On ima samo stan u Zemunu od sedamdesetak kvadrata.

Bivša predsednica Republike Srpske Biljana Plavšić iz zatvora u Švedskoj, gde je odslužila dve trećine kazne od 11 godina zatvora, na koliko je osuđena u Hagu, otišla je u svoj stan u Katanićevoj ulici, a isti stan u blizini ima i njen brat.
3

Imovina Hadžića u Novom Sadu 500.000 evra

Haški optuženik i bivši predsednik Republike Srpske Krajine Goran Hadžić ima vrlo vrednu imovinu u Srbiji i Hrvatskoj. Na njegovu sestru se vodi plac u Novom Sadu na kome su izgrađene dve kuće, koje se procenjuju na oko 500.000 evra. Hadžić u Hrvatskoj ima kuću od 606 kvadrata i 13 hektara zemlje, a na na njegovu suprugu se vodi još pet hektara zemlje u Hrvatskoj.

Press je juče pokušao da razgovara sa Biljanom Plavšić, ali nismo uspeli jer njen stan na Vračaru obezbeđuju dvojica policajaca u civilu, koji ne dozvoljavaju da se Plavšićevoj priđe!

Proveriti sve nekretnine

Ivan Šijaković, sociolog iz Banjaluke, kaže da su mnogi iskoristili ratove na ovim prostorima kako bi se obogatili. On predlaže vlastima u Srbiji da provere na koji način su članovi bivšeg vojnog i političkog rukovodstva RS došli do vredne imovine u Beogradu.

- Priča koju ste vi pokrenuli samo je još jedna potvrda da su mnogi rat, krizu i raspad države zloupotrebljavali da bi se obogatili, a potom i kupovali nekretnine po Srbiji. To su radili i ljudi koje pominjete, oni ne predstavljaju izuzetak. Uzimali su za sebe, svoje porodice i za svoje političke istomišljenike! Pošto već imaju vrednu imovinu u Srbiji, mislim da bi vlasti u Beogradu trebalo da provere i nekretnine bivših funkcionera Republike Srpske - kaže Šijaković.

S. Vojinović


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/84824/Stanovi+za++„patriote"!.html






Ipak su ovi napisi iz danasnjeg Pressa krajnje tendenciozni i zlonamerni,
posto mislim da su nas pojedinci zaista mnogo zaduzili svojim pozrtvovanim radom i delom na dobrobit drzave i naroda u njoj. :think:
 
Tvoja ironija je bez ikakvog smisla jer ovi tvoji zuto-crveni imaju mnogo vise! Niko se ne buni i svi mirno zvacu svoje ''big mekove"' dok prolaze pored redova ljudi pored kontejnera za djubre ili dok sa Avalskog tornja gledaju kako gori tek renovirana bolnica!
 
sama tema je nekorektna, a spisak je tendenciozan

da podsetim, gospodja je priznala da je ratni zlocinac. i nju treba na takav spisak

ostali nisu priznali, a i mi bas nesto ne mirisemo te tzv presude tzv suda u hagu.

dakle dokle god se ne izvrsi postena revizija tih namestenih tzv procesa, mi nismo u obavezi da uvazavamo te tzv presude

prakticno zbog jefirnih propagandnih efekata osudjena ratna zlocinka je stavljena u drustvo srpskih vodja iz rs, koji tek treba da dobiju od nas osudu ili priznanje, kad dodje sloboda
 
Haški optuženik i bivši predsednik Republike Srpske Krajine Goran Hadžić ima vrlo vrednu imovinu u Srbiji i Hrvatskoj. Na njegovu sestru se vodi plac u Novom Sadu na kome su izgrađene dve kuće, koje se procenjuju na oko 500.000 evra. Hadžić u Hrvatskoj ima kuću od 606 kvadrata i 13 hektara zemlje, a na na njegovu suprugu se vodi još pet hektara zemlje u Hrvatskoj.

Za ostale ne znam, ali za ovo mogu da potpišem,a verovatni i svi Futožani. Naime odmah iza osnovne škole Miroslav Antić u Futogu, nalaze se dve velelepne kuće u kojima živi Hadžićeva familija, sestrić sa svojom porodicom itd...
Nije me briga, ali kad čovek malo bolje razmisli, nije tako dalek put od magacionera iz Pačetina do imovine vredne 500 000 evrića:zper:
 
Za ostale ne znam, ali za ovo mogu da potpišem,a verovatni i svi Futožani. Naime odmah iza osnovne škole Miroslav Antić u Futogu, nalaze se dve velelepne kuće u kojima živi Hadžićeva familija, sestrić sa svojom porodicom itd...
Nije me briga, ali kad čovek malo bolje razmisli, nije tako dalek put od magacionera iz Pačetina do imovine vredne 500 000 evrića:zper:


Nije lose ni kad se rodis u Zemunu ,potrujes decu sa drogom poubijas nekoliko ljudi i napravis kucu koju ne mogu ni dinamitom srusiti!
 
@dragosh
Pitanje, posteno,,,,, zasto mrzis srpski narod????

Ne pitam ovo slucajno..
gde god sam procitao tvoj neki komentar, iskreno video sam samo negativno komentarisanje..
Nemam ja nista protiv kritike, ali i teme u kojima bi evetnalno trebalo nesto i pozitivno da se kaze, tamo tebe i tvojih komentara nema..
Bas si zapao u oko sa temama i komentarima koji su cesto zaplasujuci i rekao bi konfuzni, da ne kazem toliko pesimisticni..

@tema...

Pokusavam, na raznoraznim mestima da dokucim odgovor na pitanje..

Zasto ovim sudi Hag..
Vec ponavljam, gde god stignem, da svima treba da sudi SRPSKI narod, a ne HAG..
I ovo je jedan od razloga zasto narod treba da se pita a oni da daju odgovore..
Hag je nesto sto nema veze sa njima..
I tema o Biljaninom povratku u BG je bila u istom smetu, bar mojih komentara sto se tice..
Svi oni treba da odgovaraju srpskom narodu a ne hagu...
I ovo je jedan od razloga...
 

Back
Top