Erotske scene u književnosti

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.914
Dakle otpisujemo petparačke ljubavne romane, Isidoru B., onu Anabelu Basalo ili kako se već zove, Bukovskog i držimo se svetski priznatih i cenjenih klasika književnosti-npr. vaćarenje Vronskog i Ane, Balzak isl.
Da vidimo kako to rade majstori književnosti.
Koja scena vam je ostala u sećanju?
Šibnite i citat ako vam je pri ruci.
Ima li u tim scenama nešto da vas nervira?
 
Hm... svideo mi se u ''Hilajdu čudesnih sunaca'' (trenutno aktuelna na temi čitalačkog kluba) opis vođenja ljubavi, to mi je najsvežije...

Zašto u klasicima svetske književnosti?

Mislim da ne treba stavljati ograničenja.

Ima puno scena koje sam ja doživela kao erotske, jako dobre, strasne i prefinjene u isti mah, ne mogu da se setim...

Pa, ako ćemo o erotici, ima je i kod naših pisaca...

Mogu li da promenim naslov teme? Da proširimo na sve?
 
Hm... svideo mi se u ''Hilajdu čudesnih sunaca'' (trenutno aktuelna na temi čitalačkog kluba) opis vođenja ljubavi, to mi je najsvežije...

Zašto u klasicima svetske književnosti?

Mislim da ne treba stavljati ograničenja.

Ima puno scena koje sam ja doživela kao erotske, jako dobre, strasne i prefinjene u isti mah, ne mogu da se setim...

Pa, ako ćemo o erotici, ima je i kod naših pisaca...

Mogu li da promenim naslov teme? Da proširimo na sve?
Ajde menjaj naslov pošto si mi strašno slatka, ali dužna si mi 5 poljubaca i četvrtinu sa mesom.
Klasici su u startu izabrani da ne bi bili preplavljeni Isidorama, Anabelama i sličnim šund škrabalima.
:cmok:
 
Evo, ja se kroz maglu secam neceg
znam da je kod Dostojevskog, al' u kom romanu, tog se detalja vec ne secam.
Nakon nekog bednog obroka u kafani, secam se da se pominje i vino uz obrok, znaci to je popodnevni obrok, sa vise muskih uceasnika, junak ne neki nacin dospeva do prostitukee. Kako, ne mogu da se setim. I, sasvim mi je nejasno, mutno, sta se opisuje, ali, nesto se definitivno opisuje, i odlazi.
To je sva erotika iz klasika koja mi dolazi do svesti.
 
Poslednja izmena:
Naravno, mislim da erotiku u "pozitivnom" smeru. Inace, postoji i one scene u kojima se naziru necije zelje, namere i slicno, ali bez jasnih naznaka sta iza tog sledi. Ili, postoje i one tamne eroticne scene, ne zanm da li je opravdano zavti ih erotskim; prvi put dolazim u ovakvu dilemu, ja ih ne bih zvala erotskim.
Na primer, scena, opet kod Dostojevskog, kada devojcica prilazi podstanaru; opisuje se njeno lice koje govori o zelji. Postanar joj u prvom momentu daje "nadu" a zatim se sasvim udaljava od nje i tu ostaje njeno lice, kao pokusaj u vazduhu, izoblicen. Ta scena toliko pomucuje devojcicu da ona izvrsava samoubistvo
 
Преферирам што имплицитније описе, наговештаје, или описе донете кроз истински уметички филтер. Тога има, на пример, код Боре Станковића, Андрића, М. Селимовића.

А, ако хоћете најискреније, највише ми се свиђају неке сцене из - мог романа "Повратак кошаве...". Писане, између осталог и зато, што ми се ниједна постојећа заправо превише не допада.

Уосталом, да будемо потпуно отворени, један од мотива зашто уопште пишемо је и јер желимо најзад прочитати нешто с чиме до сад код других нисмо били у потпуности задовољни. ;)
 
Jao prase jedno, sad bih ja trebao da ti poverujem, a?

P.S.
Sokolice, šta bi sa tim novim naslovom (a , boga mi i poljubcima) da ne spramujemo više?

:cmok2:

Evo poljupca.

Čekaj, još četiri sam dužna:

:cmok2: :cmok2: :cmok2: :cmok2:

Naslov: smišlja se. :) Sam se smišlja. :)

Kako može - hajdemo... ''Erotske scene u...''

Predložite kako da formulišemo naslov, a da ne otvorimo mesta Anabelama i sličnima...

Misli mi lutaju na više strana. :)
 
Kad neko nije dovoljno obrazovan da je siguran u to sta znaci "klasici", na klizavom je terenu. Ja sam sigurna da su klasici samo za Dostojevskog, Tolstoja :lol: i ni za kog vise :rotf:
Sekspir mi nesto kao pre klasika, a Hese kao posle klasika (kog inace ne volim).
A pogotovo nisam sigurna jel su "Seobe" klasika.
Ostala mi je jedna scena u secanju. Kada mladji brat udje rano ujutro u sobu u kojoj su supruznici i dalje u krevetu i zena je skoro otkrivena. Taj je opis njenog tela bas jak, i on dalje vodi do prevare ... koja se mogla osetiti jos u toj sceni
 
:cmok2:

Evo poljupca.

Čekaj, još četiri sam dužna:

:cmok2: :cmok2: :cmok2: :cmok2:

Naslov: smišlja se. :) Sam se smišlja. :)

Kako može - hajdemo... ''Erotske scene u...''

Predložite kako da formulišemo naslov, a da ne otvorimo mesta Anabelama i sličnima...

Misli mi lutaju na više strana. :)

Iiijaooo, kako se ti lepo ljubiš.
Lako bih mogao da postanem zavisnik od tvojih poljubaca........
Ajmo ovako, nek' naslov bude "Erotske scene u književnosti", a u uvodnom postu je objašnjeno da se to ne odnosi na Anabele...... (za ovako "genijalno" rešenje molim još bar tri cmoka!)
 
Ako je naslove erotske scene u knjizevnosti, pada mi na pamet jedna(ne znam da li je i bilo drugih) u O junacima i grobovima Ernesta Sabata.
Martinu se mnogo svidja jedna devojka(Marija) koja ga poziva da dodje kod nje u kucu koja je pomalo sablasno opisana. Dok sedi na kaucu pored nje razmislja o onome sto je ispricala o ludom bratu cija je soba preko puta, i u tom trenutku ona podize noge i stalja ih do njega.
 
Poslednja izmena:
Iiijaooo, kako se ti lepo ljubiš.
Lako bih mogao da postanem zavisnik od tvojih poljubaca........
Ajmo ovako, nek' naslov bude "Erotske scene u književnosti", a u uvodnom postu je objašnjeno da se to ne odnosi na Anabele...... (za ovako "genijalno" rešenje molim još bar tri cmoka!)

Mislim da je ovo jasan naslov, samim tim sto se pominje rec knjizevnost, iskljucuju se pisci sund-trafika-romanticnih romana. Moje skromno misljenje :mrgreen:
 

Back
Top