Part time zaposleni student

nellinho

Početnik
Poruka
42
Valjda je u redu da ovu temu postavim ovde, posto ne znam gde!
Imam jedno pitanje, bilo bi mi od velike pomoci ako neko moze da mi pomogne!

Ja sam student koji radi part time posao, znaci ne radim puno radno vreme od 8 sati, nego npr 3-4 sata dnevno. Ono sto me interesuje je da li sa firmom mogu da potpisem neki ugovor, ali da mi se ne pise u radnoj knjizici od kada sam poceo da radim, da mi ne placa osiguranje, da se ne vodim ni u jednoj drzavnoj instituciji (socijalno, poresko, zavod za zaposljavanje...itd ), ali da ipak bude LEGALNO?
 
Pa mozda da si temu postavio na pdf Posao i novac??
Da si zensko moglo bi se tj. znam kak ide...za muskarce nazalost ne znam ima li neki metod ( a i da neko zna, sumnjam da bi ti ovako javno rekao )...uostalom nijedan ozbiljan poslodavac nece steti da ti placa sve to a ti da radis 4 sata to sto radis... + kakav god ugovor da sklopis to je zaposljavanje i nosi vise obaveza....itd sem ako nadjes preduzece koje te moze zaposliti za 4-i sata...dobijas platu, placa socialno...itd.. mada poslodavci izbegavaju da imaju radnike za 4h...opet zavisi kakvim poslom se bavi firma, u kojoj si drzavi ( svaka ima svoje cake i rupe u zakonu )

P.s. Reci part time imaju i znacenje na srpskom..;)

Ti bi da seduckas a da ne radis mnogo i jos da ti placaju osnovno...cc....
 
Poslednja izmena:
Valjda je u redu da ovu temu postavim ovde, posto ne znam gde!
Imam jedno pitanje, bilo bi mi od velike pomoci ako neko moze da mi pomogne!

Ja sam student koji radi part time posao, znaci ne radim puno radno vreme od 8 sati, nego npr 3-4 sata dnevno. Ono sto me interesuje je da li sa firmom mogu da potpisem neki ugovor, ali da mi se ne pise u radnoj knjizici od kada sam poceo da radim, da mi ne placa osiguranje, da se ne vodim ni u jednoj drzavnoj instituciji (socijalno, poresko, zavod za zaposljavanje...itd ), ali da ipak bude LEGALNO?

uostalom nijedan ozbiljan poslodavac nece steti da ti placa sve to a ti da radis 4 sata to sto radis...
Ti bi da seduckas a da ne radis mnogo i jos da ti placaju osnovno...cc....
:roll:
 
Ja NE ZELIM da mi se bilo sta placa!
Meni treba papir npr kao ugovor, u kome pise da ja radim za tu firmu part time (npr nedeljno 30-tak sati), da postoji pecat i potpis direktora ili nekog ovlascenog, i da mi se ne pise nista u radnju knjizicu, da mi ta firma nije zdravstveni osiguranik, posto sam osiguran na drugo lice, da mi se ne placa socijalno i ostalo... I ako mi npr ambasada zemlje u koju zelim da idem trazi takav dokument, da ja mogu da im pokazem taj ugovor, znaci da ne nosim radnu knjizicu, i da to bude dovoljno! Treba mi zbog vize!

Ja vec radim u jednoj takvoj firmi, nigde mi nista ne pise, odradim to malo vremena, na kraju meseca mi daju neki mali kes, ne bi zeleli da me prijave za stalno, jer moraju posle sve da mi placaju,i nisu upoznati sa vizama i ostalom papirologijom!
 
Valjda je u redu da ovu temu postavim ovde, posto ne znam gde!
Imam jedno pitanje, bilo bi mi od velike pomoci ako neko moze da mi pomogne!

Ja sam student koji radi part time posao, znaci ne radim puno radno vreme od 8 sati, nego npr 3-4 sata dnevno. Ono sto me interesuje je da li sa firmom mogu da potpisem neki ugovor, ali da mi se ne pise u radnoj knjizici od kada sam poceo da radim, da mi ne placa osiguranje, da se ne vodim ni u jednoj drzavnoj instituciji (socijalno, poresko, zavod za zaposljavanje...itd ), ali da ipak bude LEGALNO?

Може. Уговор о ауторском делу. Будеш запослен као аутор неког дела, имаш одређен број сати, и на основу тога, директор предлаже колика ће ти бити надокнада за то. ;)

а уствари, радиш као што си и до сада радио, а не уписује ти се у радну књижицу, и немаш права на превоз, регрес...итд..
 
OK, hvala svima!
Pa hteo sam kao student koji je zaposlen, cisto kao neka dodatna garancija da bih dobio vizu, da me ne odbiju.

..kao dokaz zaposlenja nosish radnu knjizicu na uvid, ne ugovor, tako da to otpada..
Знам човека који је од друга који има приватну фирму добио папир да ради код њега и да је наводно добио годишњи одмор у то време.
Онда је нашао агенцију која је скенирала радну књижицу и печат фирме и то "средила" у фотошопу.
Јер, у амбасади траже копију радне књижице и ту птврду, а нко се наравно из амбасаде не смара тиме да проверава податке. :neutral:
Криминал јесте, али је и криминал шта они нама траже да бисмо у њиховој земљи потрошили паре. :neutral:
 
Знам човека који је од друга који има приватну фирму добио папир да ради код њега и да је наводно добио годишњи одмор у то време.
Онда је нашао агенцију која је скенирала радну књижицу и печат фирме и то "средила" у фотошопу.
Јер, у амбасади траже копију радне књижице и ту птврду, а нко се наравно из амбасаде не смара тиме да проверава податке. :neutral:
Криминал јесте, али је и криминал шта они нама траже да бисмо у њиховој земљи потрошили паре. :neutral:

..mozda su zbog njega nama letos trazili i radnu knjizicu na uvid, pri predaji dokumenata.. :lol:
 
..mozda su zbog njega nama letos trazili i radnu knjizicu na uvid, pri predaji dokumenata.. :lol:
Колико знам, нису га провалили. :lol:
Ех, Срби, довијају се на разне начине.
Мука нас натерала. :(
А ја из протеста не желим туристички да путујем у земље које ме третирају као грађанина нижег реда. Не желим да идем тамо где ми траже брдо папира да доказујем ко сам, шта сам, зашто сам и докле сам. :neutral:
Јер, овај дечко је само хтео на море код њих, а не може јер ради на црно и студира. :roll:
 

Back
Top