Агаси се дрогирао

Parkeriss

Aktivan član
Poruka
1.197
Агаси у аутобиографији признао да се дрогирао
Један од најбољих тенисера свих времена открива како је 1997. као Супремен прешао Рубикон опијен наркотицима
Насловна страна Агасијеве исповести

Прослављени амерички тенисер Андре Агаси (39) још један је међу познатим спортистима који су добили свраб писања о себи. У аутобиографији „Отворено“, која ће у продаји да буде од 9. новембра, накнадном искреношћу признаје да се дрогирао.

У изводима које су објавили поједини амерички листови дознаје се да је својевремено најбољи тенисер на свету, освајач сва четири турнира за грен-слем и олимпијски победник у Атланти 1996. почео да користи наркотике 1997, у зрелом играчком добу. Једном је на допинг-тесту установљено да је узимао метамфетамин, а за то је у САД могућа затворска казна од пет година. Та синтетичка дрога брзо изазива зависност. Њена стимулативна својства су слична адреналину, али последице могу да буду и озбиљније него што их проузрокује кокаин.

Агасију је претио својеврсни остракизам. Требало је да буде „прогнан“ из „белог спорта“ на неко време, али су тениски оци поверовали његовом правдању у писму Удружењу тениских професионалаца (АТП) па му је прогледано кроз прсте. Агаси их је обмануо да је метамфетамин у његов организам доспео случајно. Попио је, тобоже, киселу воду из чаше једног од својих тренера, неког Слима, кога је касније отпустио.

ostatak teksta na:

http://www.politika.rs/rubrike/Sport/Tenis/Agasi-u-autobiografiji-priznao-da-se-drogirao.sr.html
 
Svi koriste nesto, pa posle nekoliko godina, kada s eprasina slegne, kao ispricaju i kaju se. Eto, meni je Agasi oduvek bio jako sladak i zgodan. Kada sam ga upoznala videla sam da ima malo ruzno dupe, ali je jako simpatican i duhovit. Eto, na primer, Novak Djokovic koristi onu vodu "Vodu vodu" ili "Janu", pa nista, a Jelena Jankovic koristi "Hidroaktiv" i to joj nista ne pomaze u igri, jer lose igra a i ruzna je. A Ana Ivanovic super igra i isto koristi nesto, a bas je i lepa i zgodna. Viktor Troicki korsti "Erste banku". Sta ce biti sutra kada se otkrije da je to sve neka droga?
 
Posle otkrivanja da je uzimao spid i da je nosio periku, Andre Agasi u razgovoru za nemački „Špigl", otkrio i da ga je otac primoravao da igra tenis.

- Tenis je od mene stvorio jednog od većih igrača u istoriji igre, ali sam ga oduvek mrzeo. Danas uopšte ne nedostaje. Sve je to zbog toga što me otac terao, da radim šta ne želim. Nisam želeo da igram tenis, a morao sam. Živeo sam tuđi, očev život, ne svoj - izjavio je Agasi i nastavio o tome kako mu pobede nisu pružale neko zadovoljstvo. Takođe, poraze je teško podnosio.
 

Back
Top