Posledica nebrige Srbske države-samoubistva siromašnih Srba na Kosovu
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Posledica nebrige Srbske države-samoubistva siromašnih Srba na Kosovu

Iskusan nesko101 (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Podrazumevano Posledica nebrige Srbske države-samoubistva siromašnih Srba na Kosovu

Na severu Kosova, za prvih devet meseci ove godine zabeleženo je sedam samoubistava Srba. U Kosovskoj Mitrovici tri osobe su tokom ove godine oduzele sebi život od kojih dve mladje od 35 godina, kazali su Kontakt Plus radiju predstavnici policije.
    Situacija u severnoj Mitrovici, kao u jednoj urbanoj sredini, gde su zabeležena 3 samoubistva i reč je o mladjim osobama, u dva slučaja o licima mladjim od 35 godina, "- rekao je Medić. U Kosovskoj Mitrovici prošle nedelje dogodila su se dva samoubistva u razmaku od samo 48 sati. Prvo samoubistvo dogodilo se kada je žena skočila sa sedmog sprata solitera u gradu a drugo kada je sredovečni čovek oduzeo sebi život vešanjem. Pravi razlozi za ovako drastične postupke, najčešce ostaju nepoznati.
    Mnogi stručnjaci smatraju da je i loša finasijska situacija, često razlog zbog kojeg ljudi ne vide bolje rešenje svojih problema. Loša komunikacija i nezainteresovanost okoline,a ja bih još dodao i greh Srbske države koja je svojom krivicom raslojila i bukvalno podelila Srbski narod na Kosovu na ekstremno bogate i na ekstremno siromašne.
    Dolivanje ulja na vatru je još neoprezni pritisci na ekstremno siromašne Srbe na Kosovu da plaćaju struju,komunalije i vodu ravnopravno sa ekstremno bogatim Srbima a koji su se upravo obogatili na račun te sirotinje a koja sada upravo iz nemoći podiže ruku čak i na sebe.

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Posledica nebrige Srbske države-samoubistva siromašnih Srba na Kosovu

Боли уво ЕУропеЈце што Срби на Косову имају пакао.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Posledica nebrige Srbske države-samoubistva siromašnih Srba na Kosovu

Citat Original postavio nesko101 Pogledaj poruku
    Na severu Kosova, za prvih devet meseci ove godine zabeleženo je sedam samoubistava Srba. U Kosovskoj Mitrovici tri osobe su tokom ove godine oduzele sebi život od kojih dve mladje od 35 godina, kazali su Kontakt Plus radiju predstavnici policije.
    Situacija u severnoj Mitrovici, kao u jednoj urbanoj sredini, gde su zabeležena 3 samoubistva i reč je o mladjim osobama, u dva slučaja o licima mladjim od 35 godina, "- rekao je Medić. U Kosovskoj Mitrovici prošle nedelje dogodila su se dva samoubistva u razmaku od samo 48 sati. Prvo samoubistvo dogodilo se kada je žena skočila sa sedmog sprata solitera u gradu a drugo kada je sredovečni čovek oduzeo sebi život vešanjem. Pravi razlozi za ovako drastične postupke, najčešce ostaju nepoznati.
    Mnogi stručnjaci smatraju da je i loša finasijska situacija, često razlog zbog kojeg ljudi ne vide bolje rešenje svojih problema. Loša komunikacija i nezainteresovanost okoline,a ja bih još dodao i greh Srbske države koja je svojom krivicom raslojila i bukvalno podelila Srbski narod na Kosovu na ekstremno bogate i na ekstremno siromašne.
    Dolivanje ulja na vatru je još neoprezni pritisci na ekstremno siromašne Srbe na Kosovu da plaćaju struju,komunalije i vodu ravnopravno sa ekstremno bogatim Srbima a koji su se upravo obogatili na račun te sirotinje a koja sada upravo iz nemoći podiže ruku čak i na sebe.
    Ne dogadja se to samo u Kosovskoj Mitrovici ,ali svakako je ovaj podatak frapantan, a analiza uzroka tacna.
    U Nisu su za 5 poslednjih dana izvrsena 2 identicna samoubistva zena - bacanjem pod voz...

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Ne dogadja se to samo u Kosovskoj Mitrovici ,ali svakako je ovaj podatak frapantan, a analiza uzroka tacna.
    U Nisu su za 5 poslednjih dana izvrsena 2 identicna samoubistva zena - bacanjem pod voz...
    Срби који су остали на Косову, веровали су да неће власт да их изда, међутим велеиздајници владају Србијом.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    Срби који су остали на Косову, веровали су да неће власт да их изда, међутим велеиздајници владају Србијом.
    Na zalost, izdaju i nas ovde, a kamoli ljude na Kosovu, oni za njih nisu nista...kao ni mi.
    Ne znaju i ne interesuje ih kako ljudi zive.

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Na zalost, izdaju i nas ovde, a kamoli ljude na Kosovu, oni za njih nisu nista...kao ni mi.
    СРС да је једном имао власт, па да се дискутује о њиховом периоду. Међутим такозване демократе помињу период хиперинфлације у коме уопште СРС није учествовао у власт.

1998 (кад су имали само део власти) до почетка бомбардовања , милошевић је игнорисао СРС и прихватио споразум са американцима, уз задовољство "демократа",

kisela bombona nije na forumu
    срећа долази у кућу где се чује смех
    Elita kisela bombona (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    638

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    Боли уво ЕУропеЈце што Срби на Косову имају пакао.
    Још је страшније што боли уво ове петооктобарце за живот Срба на КиМ.

Њих интересује само властити џеп!

.
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Ja bi rekao da su ti Srbi na KiM u najboljem polozaju da napuste Srbiju.
    Siguran sam da bi im svaka drzava dala azil/iseljenicku vizu jer su svi dobro upoznati sa stvarnom situacijom na KiM i statusom Srba u pokrajini iako to javno ne zele da priznaju.
    Mnogo je bolji izlaz da se isele u Australiju, N.Zeland, Kanadu za stalno ili privremeno a posle da gledaju gde ce i sta ce umesto da zive u getu i misle se svaki dan hoce li osvanuti.
    A Mari usque ad Mare

Iskusan nesko101 (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Ja bi rekao da su ti Srbi na KiM u najboljem polozaju da napuste Srbiju.
    Siguran sam da bi im svaka drzava dala azil/iseljenicku vizu jer su svi dobro upoznati sa stvarnom situacijom na KiM i statusom Srba u pokrajini iako to javno ne zele da priznaju.
    Mnogo je bolji izlaz da se isele u Australiju, N.Zeland, Kanadu za stalno ili privremeno a posle da gledaju gde ce i sta ce umesto da zive u getu i misle se svaki dan hoce li osvanuti.
    Ako svaki Srbin na Kosovu imalo misli na svoju budućnost tvoj predlog je potpuno ispravan.
    Ali ako sada Srbija ostavi Srbe a vidi se da oće jer je počela da naplaćuje sve a polako gasi sve svoje firme na Kosovu.Doći se prvo do pojave novih izbeglica sa Kosova i to za manje od godinu dana,Znači novih 100.000 Srba kao najveća beda uskoro beže sa Kosova.
    Uskoro će i sam Tadić reći :
    Pa ljudi ja bih branio Kosovo kao što sam obećao, ali dole više nema Srba a EU nas čeka.

Slične teme

1. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.02.2009., 17:34
  2. Natalitet Srba na Kosovu u ekspanziji.
    Autor aca9020 u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.01.2009., 14:40
  3. Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 01.09.2008., 23:29
  4. Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.08.2007., 21:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku