Ulica Pariske komune

Такође, поред буса 65 и 18, ту иду и : 72, 75, 76, 77, 78 i 82.
Некада је ишао и бус 71, али је од претпрошле године променио трасу.
Иначе, ово је лепа улица, у мом комшилуку :), и представља једну од централних улица на Новом Београду.
 
Такође, поред буса 65 и 18, ту иду и : 72, 75, 76, 77, 78 i 82.
Некада је ишао и бус 71, али је од претпрошле године променио трасу.
Иначе, ово је лепа улица, у мом комшилуку :), и представља једну од централних улица на Новом Београду.


Hvala, kada budemo isli na proputovanje kroz "Paviljone" obavezno cemo svratiti. Cula sam da ima i Mc, trzni centar "Fontana"., Hala sportova, 9. Gimnazija i Novi dom. Da li sam nesto propustila. Predlazem celom svetu, koji dolzazi u Beograd da prodje ovom ulicom, bez koje se ne moze zamisliti Novi Beograd.
Je l' mozes jos malo da nas uputis o toj ulici. Po kome je dobila ime? Sta jos ima tamo? Kada ce se zavrsiti renoviranje parkinga? Prosto, tako "lepa ulica, u tvom komisluku" je neverovatna. Meni je promenila zivot nekoliko puta.
 

Hvala, kada budemo isli na proputovanje kroz "Paviljone" obavezno cemo svratiti. Cula sam da ima i Mc, trzni centar "Fontana"., Hala sportova, 9. Gimnazija i Novi dom. Da li sam nesto propustila. Predlazem celom svetu, koji dolzazi u Beograd da prodje ovom ulicom, bez koje se ne moze zamisliti Novi Beograd.
Je l' mozes jos malo da nas uputis o toj ulici. Po kome je dobila ime? Sta jos ima tamo? Kada ce se zavrsiti renoviranje parkinga? Prosto, tako "lepa ulica, u tvom komisluku" je neverovatna. Meni je promenila zivot nekoliko puta.
Јесте то лепа улица али ми се не свиђа назив.;)
То име је из периода револуције комуниста у Паризу 1870. и неке године, када су преузели власт у граду (кратко је трајало).
Улица се протеже од кружног тока код Општине па све до Тошиног бунара.
Има све то што си набројала, само још да среде зграду бивше Робне куће Београд (јер је тренутно реновирају). Не знам на који паркинг мислиш.
А како ти је то та улица "променила живот неколико пута"?...:think:
 
samoposluga `fontana` je medju pvrim samopslugama u bgdu i na balkanu,

u to doba je na nbgd islo samo dva busa 16 i 36. 36 je prolazio kroz pariske komune do studenjaka.

takodje u to doba, pre gazele, tuda je prolazio autoput beograd - zagreb, ulicom sve do terazija
 
Јесте то лепа улица али ми се не свиђа назив.;)
То име је из периода револуције комуниста у Паризу 1870. и неке године, када су преузели власт у граду (кратко је трајало).
Улица се протеже од кружног тока код Општине па све до Тошиног бунара.
Има све то што си набројала, само још да среде зграду бивше Робне куће Београд (јер је тренутно реновирају). Не знам на који паркинг мислиш.
А како ти је то та улица "променила живот неколико пута"?...:think:

Da, trajala je 72-3 dana.
Pa, predstavio si nam tu ulicu kao da je centar sveta. Ja zivim u Strahinjica Bana, a ta ulica i jeste centar sveta, pa je ne predstavljam tako.
Inace, promenila mi je jer sam u njoj upoznala jednog decka sa kojim sam bila u vezi.
 
strahinjica bana - nije tema, otvori temu pa pisi

ulicom pariske komune su 68 studenti krenuli na bgd i rezim, pa su na podvoznjaku silom zaustavljeni

posle je na pocetku p[ariske komune bila velika, ali velika gomila cipela, koje su u sukobu i bezaniji spale sa protestanata

u to doba je pariske komune bila jedna od osovina beograda
 
Da li neko zna koje linije prevoza prolaze tom ulicom?

kako ne znaš? 18, 71, 75........tu sam živela do 1980., ali se dosta izmenilo....mislim da sada ide i 65.

samoposluga `fontana` je medju pvrim samopslugama u bgdu i na balkanu,

u to doba je na nbgd islo samo dva busa 16 i 36. 36 je prolazio kroz pariske komune do studenjaka.
takodje u to doba, pre gazele, tuda je prolazio autoput beograd - zagreb, ulicom sve do terazija

vidi komšija :D
 
rk1-800-1.jpg
 

Back
Top