Naseljavanje Evrope

IndianaBones

Aktivan član
Poruka
1.031
Kao sto svi znamo, u Africi je nastao prvi covek. On se preko glecera preselio u Aziju jer je tad Evropa bila delimicno poplavljena. Kada se stanje smirilo na zapadnom delu Evroazije, ljudi su se prosirili i tamo. Tako su nastale mnoge civilizacije od kojih su nastali Rim, Vikinzi, Latini itd. Sta vi mislite o ovome?
 
Pa oni jesu dosli iz Afrike i naselili Centralnu Aziju kao jedna rasa homosapiens.
Pored njega postojali si i Kromanjonci,Homoerektusi i drugi covekovi preci.
Homosapiens nije zatekao poplavljenu Evropu vec drugu kulturu i drugog coveka Neandertalca koji se sirio do bliskog istoka.
To je sve malo zbrkano jer mislim da su svi ti preci bili na razlicitim kulturnim nivoima i da su civilizacije nastale mesanjem ne izumiranjem ali definitivno je preovladao homosapiens.
Ova prica antropoloski bas ne pije vodu jer potomci Centralnih Azijaca koji su naselili Aziju, Australiju i Juznu Ameriku Jawu medjusobno i danas lice Juzno,Severno Americka plemena i Azijska ma da se odvajanje desilo oko 30000 p.n.e a danasnji Evropljani ne lice bas na njih
a odvojili su se mnogo kasnije oko 15000 p.n.e.
A obe grupe ne lice uopste na prapretke odnosno crnce iz Afrike koji su i danas crnci iz Afrike.
Bilo je vise rasa iz kojih su nastali danasnji ljudi to je definitivno a i one su bile izmesane samo su odredjene grupe zadrzale dominantan gen vecinske grupe koje su bile pomesane.
Ja mislim da neandertalac uopste nije izumro vec se stopio sa homosapiensom koliko je to bilo moguce.
Forenzicari su vec ismejali nakaradnu sliku neandertalca u britanskom Muzeju koja ga je predstavila ka majmunolikog coveka,a oni su ga dobili animacijom lobanje vrlo slicnom evropljaninu sa razlikom u velicini jakoj vilici ne zna se da li je govorio odredjenim jezikom ali su sahranjivali bliznje i vodili brigu o starima i bili vesti lovci kopljima izbliza iz zaseda.
Dok je homosapiens doneo luk i strele.

Napravicu smesno poredjenje da su p.n.e germanska i neka slovenska plemena bas tako ratovali u formacijama i cela evropa a da su ljudi sa istoka i azije bas ratovali lukom i strelom iz daljine:hahaha:Ovo je samo moja fikcija
 
Da nastavim dalje u fikciju strozavetne Divovske drzave bi mogle lako biti Neandertalske.
A Mojsije za vreme exodusa Jevreja spominje da u to vreme jos bese Divova i da su se oni dolaskom u Izreal sa jednom takvom drzavom sukobili.
Na tlu Evrope postoje mnogobrojna divovska groblja.
Na grobovima neandertalaca su nadjene ogromne kolicine polena tako da su oni kao i danas sahranjivali ljude bacajuci ogromne kolicine cveca na grob.
 
Ovo za cveće je istina kao i mnoge druge stvari.Skoro se moglo pročitati o neandertalcima u jednom broju Nacionalne Geografije a tamo sam pročitao i jednu od teorija da su neandertalci izumrli zato što nisu imali podelu rada u svom društvu,nego su i žene išle u lov zajedno sa muškarcima,valjda i deca i starci takođe.Po nekoj takvoj teoriji reprodukcije ako muški pripadnik vrste pogine i bude ubijen to nije velika šteta kao kada bude ubijena ženka,koja je ustvari nosilac reprodukcije kod svih životinjskih vrsta.
Našli su valjda ostatke jedne ženke koja je bila trudna a pored nje njeno koplje ili lovački pribor pa su tu teoriju valjda zaključili na ostovu toga.
 
Da nastavim dalje u fikciju strozavetne Divovske drzave bi mogle lako biti Neandertalske.
A Mojsije za vreme exodusa Jevreja spominje da u to vreme jos bese Divova i da su se oni dolaskom u Izreal sa jednom takvom drzavom sukobili.
Na tlu Evrope postoje mnogobrojna divovska groblja.
Na grobovima neandertalaca su nadjene ogromne kolicine polena tako da su oni kao i danas sahranjivali ljude bacajuci ogromne kolicine cveca na grob.
Jao bre Niče, pa između Neandertalaca i Jevreja ima bar 50.000 godina, da te podsetim da Jevreji i danas kad gledaju nekog evropljanina, naročito one sa Balkana, moraju da podignu glavu. Ne veruješ Deretiću a veruješ Starom zavetu i Talmudu. A crkvena istorija kaže da su piramide napravili Skiti, uz pomoć jevrejske radne snage. Slike u piramidama to potvrđuju.
 
Poslednja izmena:
Izmedju Jevreja i neandertalaca poslednjih je razlika oko 12000 god ja sam divove povezao sa Neandertalcima ne oni.
A Deretic je bio zavetoslovac i podelio je istoricare na zavetoslovce i oni koji smatraju da je netacan.
On je bio od onih koji smatraju da je tacan ali su ga oni samo nasledeli tj. preneli sa sobom iz Mesopotamije dok su bili pleme ne narod.
Proveri kod Deretica reci ce ti tacnije jug Mesopotamije.
 
Izmedju Jevreja i neandertalaca poslednjih je razlika oko 12000 god ja sam divove povezao sa Neandertalcima ne oni.
A Deretic je bio zavetoslovac i podelio je istoricare na zavetoslovce i oni koji smatraju da je netacan.
On je bio od onih koji smatraju da je tacan ali su ga oni samo nasledeli tj. preneli sa sobom iz Mesopotamije dok su bili pleme ne narod.
Proveri kod Deretica reci ce ti tacnije jug Mesopotamije.
Ma to sam rekao principijelno za Deretića kao pravac u istoriografiji , ovo za divove je mnogo jednostavnija stvar, divovi su severnjaci u odnosu na Jevreje, imali su i Grci svoje divove, svi Mediteranci su patili od toga.
 
Zbog ovog posmatranja cenim Deretica jer i on kao i ja veruje u verodostojnost starog zaveta u opstim istoriskim crtama sto nema veze sa Jevrejima sem sto smo ga kod njih zatekli sacuvanog a stariji je od njih i ako ga procitas videces da govori o vremenu mnogo pre njih.
Ako volis arheologiju i zanima te kako je nastala pocetkom proslog veka preporucio bi ti
Zenon Kosidovski"Kada je sunce bilo Bog" gde govori o prvim arheoloskim otkricima u Egiptu gde nisu kopali po istoriskim cinjenicama nego su pratili stari zavet i otkrivali sve grobnice i piramide.
 
Ma to sam rekao principijelno za Deretića kao pravac u istoriografiji , ovo za divove je mnogo jednostavnija stvar, divovi su severnjaci u odnosu na Jevreje, imali su i Grci svoje divove, svi Mediteranci su patili od toga.

Ok. Ali ja govorim o Evropskim divovskim grobnicama koje uporedjujem sa mitskim.
Za Jevreje severnjaci da ali su i tekako bili prisutni na bliskom istoku u ona vremena pa cak i razbili Hetitsku drzavu za koju se smatra da je imala prva gvozdje pa su ih pokorila divlja plemena sa Balkana ali bice da je sa gvozdjem obrnuta prica.

Sto se onoga iznad tice pricam samo fiktivno uopste ne mislim da je blizu ikakvog istorijskog konteksta koji moze da se dokaze.
Vise nagadjam i zezam se:))))
 
Zbog ovog posmatranja cenim Deretica jer i on kao i ja veruje u verodostojnost starog zaveta u opstim istoriskim crtama sto nema veze sa Jevrejima sem sto smo ga kod njih zatekli sacuvanog a stariji je od njih i ako ga procitas videces da govori o vremenu mnogo pre njih.
Ako volis arheologiju i zanima te kako je nastala pocetkom proslog veka preporucio bi ti
Zenon Kosidovski"Kada je sunce bilo Bog" gde govori o prvim arheoloskim otkricima u Egiptu gde nisu kopali po istoriskim cinjenicama nego su pratili stari zavet i otkrivali sve grobnice i piramide.
Naravno da tu ima istine, to su predanja koja su zapisana, kako ih ko tumači , to je već za razmatranje. Ali dokazali su "potop" kao provalu Crnog mora, koja je u toj sili vode morala da ide mnogo dalje od današnjih obala . Naravno , Jevreja tada tamo nije bilo što znači da su čuli od nekoga i pripisali sebi. Mitovi se tako i prenose , pa se kao izvor neke priče obično pominje drug mog druga.
 
Ja bas mislim da su u Mesopotamiji postojale obilate spise o tome o tome je jedan kontraverzni Jevrejski istoricar pisao 60-tih da je zavet samo bleda kopija starih Mesopotamiskih spisa u kojem je stvaranje mnogo detaljnije opisano nego u zavetu.

Lik je posle otisao daleko do vanzemaljaca koji su od postojecih humanoida napravili ljude kao prvenstveno radnu snagu za kopanje zlata koje im je bilo potrebno u tehnologiji.
Pisao je da su bili prvi kraljevi ljudi i da su izumrli navodno par hiljada godina pre nove ere.
Njegovi sledbenici istoricari smatraju da vladaju svetom i danas.

Ovo je malo FOX CRIME emisija i sto je najcrnje zaboravio sam ime lika ali moze da se izgugluje.

Ali to je predaleko ja tamo ne idem drzim ga do zavetnih spisa i porekla dalje ne idem jer nisam astronom:))))))
 
Ja bas mislim da su u Mesopotamiji postojale obilate spise o tome o tome je jedan kontraverzni Jevrejski istoricar pisao 60-tih da je zavet samo bleda kopija starih Mesopotamiskih spisa u kojem je stvaranje mnogo detaljnije opisano nego u zavetu.

Lik je posle otisao daleko do vanzemaljaca koji su od postojecih humanoida napravili ljude kao prvenstveno radnu snagu za kopanje zlata koje im je bilo potrebno u tehnologiji.
Pisao je da su bili prvi kraljevi ljudi i da su izumrli navodno par hiljada godina pre nove ere.
Njegovi sledbenici istoricari smatraju da vladaju svetom i danas.

Ovo je malo FOX CRIME emisija i sto je najcrnje zaboravio sam ime lika ali moze da se izgugluje.

Ali to je predaleko ja tamo ne idem drzim ga do zavetnih spisa i porekla dalje ne idem jer nisam astronom:))))))
Sajentolozi se drže i jedne i druge priče.
 
tema je jako dobra i trebala bi da se pretvori u lepu raspravu.
inace, naravno da su sva predanja pa cak i mitovi u sustini zasnovani na stvarnim dogadjajima koji su tokom vremena dozivljavali razlicite interpretacije. Naucno je dokazano da nista u kosmosu i mikrokosmosu nije slucajno.
 
Najčudnije je to da su forenzičari dokazali da su praljudi hodali zemljom do 10000p.n.e
To je jako čudno ako recimo pamtimo da se prodor arijevaca u Indiju kao oružane sile desio oko 5000p.n.e pa zatim Tigris,Eufrat pa Nil oko 4000 p.n.e
A govori se da su neolitske civilizacije imale poredak i do 300000god.
Ovo govori da je moderan čovek nastao li on od majmuna ili bilo čega nije nastao sporo evolucijski kao sto govore vec odjednom,naglo ali se ne zna kako....
 
Kao sto svi znamo, u Africi je nastao prvi covek. On se preko glecera preselio u Aziju jer je tad Evropa bila delimicno poplavljena. Kada se stanje smirilo na zapadnom delu Evroazije, ljudi su se prosirili i tamo. Tako su nastale mnoge civilizacije od kojih su nastali Rim, Vikinzi, Latini itd. Sta vi mislite o ovome?

Pa [ta da mislimo, kad je to nau;no i istorijski dokayano
 

Back
Top