Koliko koshtaju mrtvi?

Prenaduvana ili ne......

  • DA

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cathar

Primećen član
Banovan
Poruka
548
VanZorich

Jedan zanimljiv blog iz koga se tačno vidi šta i ko su "Majke Srebrenice"...

http://neboljubavi.blogger.ba/

Vise mi je dopizdilo da gledam te ozaloscene majke srebrenice,dopizdila mi je ogromna kolicina lazi koju nas naivni narod proguta jer :Nemoj se grijesiti,pusti tesko im je..Ne grijesim se ja grijese se oni,a ja malo je rec da mrzim nepravdu i lazi..

Prije svega HVALA DRAGOM ALLAHU,sto postoji Bakir i emisija 60 minuta,jer jedino on ima dovoljno hrabrosti da srusi sve barijere,mislim da apsolutnu niko drugi nebi imao hrabrosti da kaze nesto protiv tih ozaloscenih jer su izgradile prejak lobi oko sebe,stavili citav svjet oko sebe,i hajde budi hrabar pa reci nesto protiv njih?

Prije svega osvrt na emisju koja je emitirana 08.09.2008.Gdje doticna Munira Subasic,predsjenica udruzenja majki Srebrenice javno i bez imalo stida i kajanja priznaje sljedece: u svom vlasnistvu ima dvije kuce u Sarajevu,kucu u Srebrenici, od cega je jedna Sarajevska kuca prijeratna, ali druga i neuporedivo veca je sagradjena nedavno, ima tri sprata i potkrovlje (fino prikazana), i cak nekog ministra kao podstanara koji, naravno, uredno placa zakupninu. Podrazumijeva se da se ova zakupnina najvjerovatnije placa iz budzeta (dakle, nasim novcem), jer ne znam ni za jednog ministra iz Sarajeva da nema svoj stan ili kucu, sto znaci da ovaj dolazi van Sarajeva (nije htjela otkriti o kome se radi).

Sljedeca stavka je bilo pitanje o njenoj plati, za koju ova «ozaloscena» sa smijehom rece da je "4.000 maraka", a onda i dodaje: "pa eto, dvije mi mogu biti za zivota, a dvije onako, da se ima..." (?!)

Ni tu nije kraj, pa na pitanje novinara o sluzbenom automobilu (dzip doniran organizaciji od UN-a)» ozaloscena «hladno kaze kako "to auto ne moze drzati ispred kancelarije (nije navela razlog zasto ne moze), pa ga parkira pred svojom kucom, a njen sin ga vozi jer nema svog vlastitog auta..." (?!?!?!).Zatim je rekla i za donacije,naime,BHTelekom je njenoj organizaciji donirao 300.000 KM (?!), od cega je, po njenim rijecima, potroseno oko 18.000 za renoviranje prostora u kojem je smjesteno udruzenje (prostor doniran od vlade , kao i "nesto malo" na funkcionisanje organizacije, a da na racunu jos uvijek ima tih para za buduci rad. Onda se nadodje na to da od tih para na racunu organizacije ima jos oko 100.000, pa ispade da je spomenuti utrosak od "nesto malo" za rad organizacije oko 170-180.000 KM... Kako se doslo do te donacije od 300.000 je, opet, posebna prica.

Na kraju je priznala da ta «ozaloscena» cijeli rat nije ni bila u Srebrenici, njen muz jeste ali ne kao borac, nego je tamo radio za nekoga, i naravno izvukao se. Ali ono sto je uzasno nisko jeste da se njihova kcer nalazi na spisku Srebrenicke djece bez roditelja i prima pomoc u to ime?!?!

Ja za jos mnoge lazi nje i njoj slicnih koje su rat iskoristilu u smislu:»rat jest jednako brat» znam,ali mi je bilo potrebno da se ima argument za pricu i evo sama ga je dala.

Ta ista zena zajedno sa njima 11 jula nosa one krpe sa natpisima imena poginulih a sin i muz zivi citavi i bogatiji od nas sviju.I nije ona jedina znam potvrdjeno od ljudi iskrenih srebrenicna,da je vecina zena iskoristolo priliku da na spisak poginulih stavi i imena ljudi koji su umrli godinama prije rata.Isto tako znam da nijedna nema apsolutno nikakve namjere da se vrati u srebrenicu a zasto bi?djeca im se radjaju u Sarajevu zavrsavaju fakultete sto nikad ni sanjati nisu mogli,a i kad toliko pate i zale za poginulim muzevima(cast izuzetcima i postenim zenama)zbog cega oko svake vidim po cetvero male djece??

Muka mi je od cinjenice da ta brkata spodoba Munira kako je zovu,bez osnovne skole putuje po svijetu i sto se ta ista nepismena zena uspjela susresti sa najvecim drzavnicima svijeta,ne treba nam takva prezentacija zemlje u svijetu kroz ljude nepismene,neobrazovane.

Muka mi je i od toga sto u javnom preijevozu gdje si prinudjen biti sa njima u malom prostoru cujes price kako se u Sarajevu nista nije desilo..(a masakri a komadi tijela,a to sto je moj zivot svakodnevno bio u opastnosti konstantno 4g)to sto sam djetinjstvo provela u podrumu i bila zahvalna Bogu na svakom prezivjelom danu.Samo se u Srebrenici desio zlocin??i odkud im pravo da izdizuci svoju zalost iznad zalosti ljudi iz Sarajeva Mostara Visegrada Gorazda i drugih,po njima se samo u Srebrenici desio zlocin,nasa bol i patnja su minorne,bas one znaju cija je bol veca?

Muka mi je i kad dodje 11 jul pa vidim da te iste koje zive u blizini,gledaju prijenos preko televizije,a djeca iz sarajevskih skola budu organizovana da taj dan odputuju u Srebrenicu i daju pocast,a one sjede i gledaju na televiziji?

Ljudi vjerovatno na osnovu ovog teksta ce rec,nije muslimanka,ne vjeruje,ali ljudi ja sam na strani istine,i ukoliko ne vjerujete meni pogledajte emisiju 60 minuta,i povjerujte onda bar svojim usima, gdje doticna sve to priznaje bez imalo stida i kajanja.Njena plata je 4000,a mi smo ubjedjeni da politicari kradu?

Da li mislite da je "Srebrenica" prenaduvana :dontunderstand:
 
Ista meta, isto odstojanje, ne verujem da ce i ova proci bolje..
Svakako, napominjem da je jako zalosno da i nakon 14 godina istu stvar cine sa ljudima koji su izgubili svoje..
Manipulacija se nastavlja...
DOkle/?????

Dokle im ne dosadi :think:

Ovi su gori od ubica.......mada ubice mudzahedina nisu losi likovi :mrgreen:.......zamisli kako se oseca sad neko ko je STVARNO izgubio svoje :think:

A naravno,takvih je malo posto je "srebrenica" napumpana,da ne kazem izmisljena:mrgreen:
 
Dokle im ne dosadi :think:

Ovi su gori od ubica.......mada ubice mudzahedina nisu losi likovi :mrgreen:.......zamisli kako se oseca sad neko ko je STVARNO izgubio svoje :think:

A naravno,takvih je malo posto je "srebrenica" napumpana,da ne kazem izmisljena:mrgreen:

Onih koji su izgubili svoje najmilije ima na svim stranama.
Dok Srbi i Hrvati u tisini oplakuju svoje mrtve i verovatno mole Boga da se zlo ne ponovi, Muslimani-Bosnjaci kukulecu i arlaucu na sva usta. Cast casnim izuzetcima. A svima je jasno zasto. Morbidno je prebrojavati i zive upisivati u mrtve da bi se zadrzao stvoreni imidz jedinog stradalnika u proteklom ratu.
Stalno se spominju neke nebulozne cifre o izginulim Muslimanima-Bosnjacima i silovanom muslimankama, a bogami komisija za istrazivanje poginulih u proslom ratu ne stize do sto hiljada poginulih na sve tri strane.
Da se razumemo, mnogo je i jedan poginuli, ali ovoliko preterivanje od strane Muslimana -Bosnjaka je degutantno.
Ja se nebih pitao da li je Srebrenica prenaduvana, ocigledno jeste, ja bih se pitao imaju li Muslimani_Bosnjaci imalo dostojanstva i ponosa. I opet ne svi, cast casnim izuzetcima
 
Ako krenem da pisem jos neki post na ovoj temu, tema ce da se pretvori u temu o Srebrenici..

Zalosno je sledece:

Da onim koji su stvarno stradali u Srebrenici nisu obezbedjena dodatna primanja, nekim jesu, nekim nisu
da porodicama nije data visa satisfakcija od vlasti koji ih koriste evo vec 14 godina
i da ih i dalje koriste kao masine
da ne mogu da daju mira ni onim koji su poginuli
da ih teraju da rade ono sto nije skladno muslimanskom svetu
da se u nekim obredima gotovo poistovecuju sa hriscanima, a sve zarad ulizivanja zapadu, sto je opet protivno muslimanskim obicajima i tradiciji.
da ne dozvoljavaju onim jadnim majkama, koje nisu htele da se eksponiraju javno da zive s mirom, nego ih i danas progone zbog toga sto zele ostati anonimne.
sto i one koje su proglasili mrtvim, desi slog kada se odjednom neko od proglasenih mrtvim odjednom pojavi ziv i zdrav, pa ce i poceti u duhove da veruju..

Neverovatno sta se radi sa ljudima..

Tarabici su nekad rekli

"Najteze ce biti kada budu mrtvi poceli da hodaju"

Izgleda da je to vreme doslo..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top