DVD plejer - sam svoj majstor:-)

neobaveštena

Primećen član
Poruka
529
Sitacija sledeća,crk'o nam je plejer,a meni se nešto javlja da nije ništa fatalno i da možemo da ga dignemo iz mrtvih,a ne bih da ga nosim kod majstora (za početak,dok se sa vama ne konsultujem) jer su poznati po udaranju klempe,pa da me posle popravka ne košta isto koliko i novi plejer:sad2: Inače,model je iz praistorije i do nedavno je šljakao za medalju,pa iz dužnog poštovanja ne bih na prvu loptu da ga bacim u staro gvožđe.
Kvar se manifestuje na sledeći način:uključim ga ,ubacim CD,pustim da ga učita.Sve to odradi bez problema.Međutim,ima ton nema sliku?Tj. nazire se neka brljotina crveno-zeleno,plave boje.Mi smo ga otvorili,očistili i proverili da li su svi kablovi propisno postavljeni.Bez ikakvih rezultata.Da li se nekome od vas dešavalo nešto slično?I dalje sam u tripu da je u pitanju neka banalna stvar samo što smo malo neobavešteni:manikir:
 
E sada ako je nesto do lasera, npr. ako je zaprljan ili slicno, uzmi u apoteci stoprocentni alkohol (100%), i one stapice sto se ciste usi.....
Naspi malo alkohola na stapic, i lagano predji preko lasera, ocisti ga......
Pa vidi sta se desava onda....;)
 
To smo i uradili (mislim na čišćenje glave) ali nema promene.

E pa boga pitaj sta je onda, proverite vi kako ste povezali to i rade li svi kablovi kako treba, jer cudno mi nesto ovo......

Kvar se manifestuje na sledeći način:uključim ga ,ubacim CD,pustim da ga učita.Sve to odradi bez problema.Međutim,ima ton nema sliku?Tj. nazire se neka brljotina crveno-zeleno,plave boje.Mi smo ga otvorili,očistili i proverili da li su svi kablovi propisno postavljeni.Bez ikakvih rezultata.Da li se nekome od vas dešavalo nešto slično?I dalje sam u tripu da je u pitanju neka banalna stvar samo što smo malo neobavešteni:manikir:
 
Чишћење и штеловање ласера је океј за хом алон варијанту.
Све остало непије воду без потребних инструмената и мало више знања, тако да је боље носити код мајстора.
 
Vidi gde se nalazi opcija Zaštita Ekrana i dali je uopšte ima.Ako je imaš uključi je a nekad se ona i automatski sama uključi samo je potrebno pustiti disk da ide 10 minuta i aktiviraće se sama zaštita.
probaj tako jer mislim da si poremetio štelovanje ili sistem postavi na pal.
 

Back
Top