Elektronski fakultet

Смер се бира у другој години, прва је општег типа за све. Мислим да се рангираш по оценама из прве године, самим тим ти је за рачунарство потребан и јак просек оцена, али нисам сигуран у то.
Што се пријемног тиче, полаже се математика. Збирка се набавља на факутету, а чини ми се да стављају и на сајту у .pdf формату. Збирка задатака за припрему пријемног испита се састоји из 40ак комбинација од по 6 задатака, од којих се једна падне на испиту. Задаци, нису тешки, али нису ни лаки, зависи како ти иде математика. :)
 
Prijemni mi je za mesec i po dana.
Jel to ova zbirka iz koje se uci za elektronski?
http://www.elfak.ni.ac.rs/downloads.../praktikumi/zbirka-za-prijemni-matematika.pdf
Jel ste samo iz nje ucili? Kako vam se cini? Jel tesko?
Nisam razumeo ovo za kombinacije od po 6 zadataka, jel moze pojasnjenje?
Da li postoji pripremna nastava na elektronskom? Da li je besplatna?
Meni ide hardver, racunari, operativni sistemi srednje, programiranje mi ne ide bas. Koji smer bi trebao da izaberem?
Koliki je to prosek potreban da se upise racunarstvo na 2. god?
Koliko se ljudi prijavilo? Jel istina da je svaki 2,3 covek koji se prijavio 2014, otisao kuci?
Cuo sam da je upis lak, tj. da se prijavljuju manje nego sto se prima na budzet, osim prosle godine, kad su se dosta njih vratili kuci... Jel to istina?
Koji su predmeti u prvo godini? Jel tesko?
Imam previse pitanja. Molim vas da ako imate iskustva, da mi odgovorite.
 
Nisam prošle godine upisao, baš zbog konkurencije, tako da ne mogu da ti odgovorim na sva pitanja.
Ja mislim da će prijemni da bude početkom jula.
Da, iz te zbirke se sprema prijemni. Da li je teško je relativna stvar, jer sve zavisi od tvog znanja matematike, po mom mišljenju, nije sve jedno, jer na prvi pogled deluje naivno, ali i nije baš toliko.
U zbirci imaš 40 testa od po 6 zadataka, na prijemnom se pada 1 test iz zbirke (koji ima 6 zadatka, 10 poena po zadatku)
Tačno je da od 400 i nešto ljudi mnogo odustane, jer smartraju da je teško, al ne znam kako ljudi ne kapiraju da to nije srednja škola i da mora da se radi (uči, vežba i sl.)
Do sada se prijavljivalo manje nego što se upisuje, ali prošle godine nije bilo tako, mislim da će i ove biti isto, ali nema mesta za paniku, jer je konkurencija višestruko manja od beogradskih fakulteta, ja nisam upao, jer se nisam lepo spremio, pa ove godine pokušavam ponovo. ;)
Nije lako, mora redovno da se uči, ne znam tačno koji predmeti se izučavaju na prvoj, ali ono što sigurno znam je: elektrotehnika 1, matematika 1, fizika, uvod u računarstvo, elektrotehnika2, matematika 2, elektronske komponente, programiranje (ne znam da l ima još :D )
Za ostalo nemam odgovore, šta ti treba pitaj, pa ćemo zajedno da pokušamo da odgonetnemo. Ne znam gde su ovde Nišlije i kolege... :D Pozdrav.
Zaboravio sam da napomenem da pripremne nastave ima i da košta oko 10.000...
 
Poslednja izmena:

Back
Top