da li devojke mogu da idu u vojsku?

J

Jelena84

Gost
Znam da ce mnogi da pomisle da se salim ili zezam ,ali ozbiljna sam zaista...oduvek su me privlacile uniforme,oruzje i slicne stvari...ranije sam trenirala borilacke vestine tj. karate i kik boks i jedno vreme streljastvo,atletiku...ali sam morala da odustanem zbog skolskih obaveza...imam 20 godina i nosim naocare jeste malo veca dioptrija,ali nadam se da to nije problem...
sada ponekad odem i odigram jednu partiju peint bola ...obozavam akciju,i brzinu...zaista bi mi bilo drago da mi odgovorite,ali samo najozbiljnije ...
Unapred hvala,
Jeca
 
U vojsci postoje zene-vojnici po ugovoru. Znam sigurno da u Leskovcu u vodu vojne policije ima zena. Moj savet ti je da se molbom obratis personalnoj upgavi GSVSCG.
Inace ogranicenje za dioptriju je + ili - 2. Ako ti je dioptrija manja nema problema. Naravno moraces da prodjes sve klasicne medicinske i psiho-fizicke provere. Srecno...
 
majce:
Jelena, ako sada ne mogu devojke da prime u vojsku ne predaj se. Doci ce i nas dan, pokazacemo svima da smo sposobne za tako nesto, da vredimo isto kao muski svet. Budi strpljiva i ne odustaj!!
Pozdrav od Maje
Dame moje nemojte da brigate. Niko ni ne sumnja da ste sposobne za KILL(malo preterujem, ali zar to nije smisao armije;juce sam gledao Full Metal Jacket). :? Mozda ce me proterati(jednom sam preziveo), znam da ne vredite nishta manje od nas. :D
CIAO! 8)
 
Jelena84:
Znam da ce mnogi da pomisle da se salim ili zezam ,ali ozbiljna sam zaista...oduvek su me privlacile uniforme,oruzje i slicne stvari...ranije sam trenirala borilacke vestine tj. karate i kik boks i jedno vreme streljastvo,atletiku...ali sam morala da odustanem zbog skolskih obaveza...imam 20 godina i nosim naocare jeste malo veca dioptrija,ali nadam se da to nije problem...
sada ponekad odem i odigram jednu partiju peint bola ...obozavam akciju,i brzinu...zaista bi mi bilo drago da mi odgovorite,ali samo najozbiljnije ...
Unapred hvala,
Jeca

Koliko ja znam (mada mozda greshim) ukoliko ti dioptrija nije veca od 2.0 necjesh imati problema shto se tog fizichkog dela tiche. Idi jednostavno u neki vojni odsek (to ti je sada u okviru opshtine) i pitaj.
 
Jeco, devojke mogu da idu samo u prof. vojsku, po ugovoru. Mozda si se do sada vec i raspitala. Ne znam da li te samo vojska interesuje, ali ako vec toliko to sve volis, da li te interesuje i zandarmerija? Mogu ti dati informacije iz prve ruke kad mi se brat vrati s terena. Imam i puno drugara tamo.
Puno te pozdravljam i drzim palceve da uspes u svojim planovima! :wink: Pozdrav i Majcetu!
 
Naravno da mogu devojke da idu u vojsku.
Nemoj da se opterecujes sa dioptrijom. Po standardima Evropske Unije, NATO, i Americke vojske mozes da imas i 15 dioptriju, jedino sto je vazno je da sa naocarama mozes da vidis dobro.
Ne znam za vojne standarde u Srbiji, ali ce se nadam se promeniti. Devojkama je i dalje zabranjeno da se bave vojskom (u nekim sektorima). I to sto vam zabranjuju je olicenje primitivizma vojske. Srbin Srbina Sekirom Sece
NATO-OTAN.jpg

Naravno da vojska treba da ima neke zahteve, ali je glupo zabraniti nekome da ide u vojsku zato sto je zensko ili zato sto ima dioptriju.
 
Znam da ce mnogi da pomisle da se salim ili zezam ,ali ozbiljna sam zaista...oduvek su me privlacile uniforme,oruzje i slicne stvari...ranije sam trenirala borilacke vestine tj. karate i kik boks i jedno vreme streljastvo,atletiku...ali sam morala da odustanem zbog skolskih obaveza...imam 20 godina i nosim naocare jeste malo veca dioptrija,ali nadam se da to nije problem...
sada ponekad odem i odigram jednu partiju peint bola ...obozavam akciju,i brzinu...zaista bi mi bilo drago da mi odgovorite,ali samo najozbiljnije ...
Unapred hvala,
Jeca


Prijavi se kao dobrovoljac u Čečeniji, Etiopiji, Ruandi, na Kosovu i tako dosadnije... Ili možeš da se prijaviš u gardu "cara" Lazara, kneza Murata ili nekog drugog... Najbolje je da odeš u gerilu, po ugovoru, 6 meseci, 3 godine itd.

Svaka je puška ubojita u rukama Mandušića Vuka! :lol::lol::lol:
 
Znam da ce mnogi da pomisle da se salim ili zezam ,ali ozbiljna sam zaista...oduvek su me privlacile uniforme,oruzje i slicne stvari...ranije sam trenirala borilacke vestine tj. karate i kik boks i jedno vreme streljastvo,atletiku...ali sam morala da odustanem zbog skolskih obaveza...imam 20 godina i nosim naocare jeste malo veca dioptrija,ali nadam se da to nije problem...
sada ponekad odem i odigram jednu partiju peint bola ...obozavam akciju,i brzinu...zaista bi mi bilo drago da mi odgovorite,ali samo najozbiljnije ...
Unapred hvala,
Jeca

A jel bi ti odgovaralo da se peres jednom nedeljno? :) :lol:
 

Back
Top