Nasledstvo

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
41.959
Heh, mislim stvarno nisam znala gde da postavim ovo pitanje osim ovde, i zaista se nadam da će mi neko moći pomoći :)
Naime, moj tata je bio aktivni lovac preko trideset godina.
I mene sad interesuje šta se dešava sa njegovim oružjem posle smrti.
Ne smem da ga pitam, mnogo mi je strašno, pošto boluje od neizlečive bolesti i svakim danom je sve lošije i lošije.
A zanima me čisto da ne bude nekih neprijatnosti sa sup-om ili tako već nečim.
Oružje jeste u njegovom legalnom vlasništvu, ima i oružni list i sve.
Samo me interesuje da li mi možemo zadržati ili ćemo morati vratiti (?!) negde...
ILi mi je potrebna neka posebna dozvola da bih ga mogla zadržati, da li se plaćaju neke takse ili nešto?
I ako postoji neka posebna procedura, znate li možda kakva...

Izvinjavam se ako sam lupila, ali zaista ne znam koja je procedura posle smrti vlasnika, a želela bih zadržati to oružje u okviru porodice, jer ima sentimentalnu vrednost.

Ako bi neko imao bilo kakav odgovor, bila bih mnogo zahvalna.
 
Nisam sigurna, ali mislim da mozes da nasledis oruzije od svog oca ako nisi krivicno osudjivana.Dozvola ce trebati jer moras da je imas za bas odredjeno oruzije.Znaci ako tvoj tata ima razne lovacke puske treba za svaku od njih.Proveri,ovo ti pisem kao neko ko zivi sa lovcem pa eto iz njihovih razgovora.Mozda ce ti neko dati bolji odgovor.Zao mi je sto prolazis kroz to.Sve najbolje
 
Po smrti imaoca oružija isto se deponuje u policiji. Za to se dobija potvrda. Nakon toga pokreće se ostavinski postupak gde se odredjuje naslednik . Nakon pravosnažnosti ostavine lice vadi uvernje da nije osudjivano, potvrdu o položenom ispitu o poznavanju oružija i podnosi zahtev za registraciju oružija(u polociji gde mu je deponovonao oružije) na svoje ime ... to je pravni put u najkraćim crtama...
 
Ako tvoj otac ima pištolj, revolver, lovačku pušku i lovački karabin, ti ako hoćeš sve to da zadržiš, moraš položiti ispite o poznavanju i bezbednom rukovanju istim tim vrstama oružja, kao i odgovarajuće Zakone... Za cene polaganja se obraćaš privatnim obezbeđenjima... Ili lokalni MUP pitaš koga preporučuju.
Ne znam kako je u Majdanu ili BG-u, ali u NS-u uvek postoji varijanta da ako polažeš više vrsta odjednom, da tu bude neki popustić...
Recimo, dok je ovde postojala firma ŠTIT, polaganje za prvo oružje je 3.500 bilo, a za svako sledeće kod njih 1.000
Sad ne znam cene.
 
Po smrti imaoca oružija isto se deponuje u policiji. Za to se dobija potvrda. Nakon toga pokreće se ostavinski postupak gde se odredjuje naslednik . Nakon pravosnažnosti ostavine lice vadi uvernje da nije osudjivano, potvrdu o položenom ispitu o poznavanju oružija i podnosi zahtev za registraciju oružija(u polociji gde mu je deponovonao oružije) na svoje ime ... to je pravni put u najkraćim crtama...

I vise nikada ne vidis svoje oruzje.

Ukrala ga policija.

Pa kazu da je nestalo.

I sta ces onda?
 
Felix,
najbolje ce biti da odete do najblize stanice i pitate sve sto vas zanima ili preko sajta MUP-a , imate kontakt postavite pitanje koje vas zanima i dobicete odgovor.

Sem toga kolega lovac je ziv , sacekajte, nema zurbe , niko vas nece odmah pojuriti za pusku , bez brige..

p.s. mozete zadrzati ocevo oruzje, samo posedovanje, objasnice vam MUP. I slobodno pitajte oca, tako je najbolje , sta bi on zeleo da ucinite sa njegovim oruzjem....posle.....
 
Felix,
najbolje ce biti da odete do najblize stanice i pitate sve sto vas zanima ili preko sajta MUP-a , imate kontakt postavite pitanje koje vas zanima i dobicete odgovor.

Sem toga kolega lovac je ziv , sacekajte, nema zurbe , niko vas nece odmah pojuriti za pusku , bez brige..

p.s. mozete zadrzati ocevo oruzje, samo posedovanje, objasnice vam MUP. I slobodno pitajte oca, tako je najbolje , sta bi on zeleo da ucinite sa njegovim oruzjem....posle.....

Ovo bih i ja savetovao.
 
Heh, mislim stvarno nisam znala gde da postavim ovo pitanje osim ovde, i zaista se nadam da će mi neko moći pomoći :)
Naime, moj tata je bio aktivni lovac preko trideset godina.
I mene sad interesuje šta se dešava sa njegovim oružjem posle smrti.
Ne smem da ga pitam, mnogo mi je strašno, pošto boluje od neizlečive bolesti i svakim danom je sve lošije i lošije.
A zanima me čisto da ne bude nekih neprijatnosti sa sup-om ili tako već nečim.
Oružje jeste u njegovom legalnom vlasništvu, ima i oružni list i sve.
Samo me interesuje da li mi možemo zadržati ili ćemo morati vratiti (?!) negde...
ILi mi je potrebna neka posebna dozvola da bih ga mogla zadržati, da li se plaćaju neke takse ili nešto?
I ako postoji neka posebna procedura, znate li možda kakva...

Izvinjavam se ako sam lupila, ali zaista ne znam koja je procedura posle smrti vlasnika, a želela bih zadržati to oružje u okviru porodice, jer ima sentimentalnu vrednost.

Ako bi neko imao bilo kakav odgovor, bila bih mnogo zahvalna.

Iskreno procedura ti je sledeca- ako zelis da zadrzis ocevo oruzje moras za pocetak da odes i poloziz obuku u nekoj streljani za oruzje. Zatim odes u policiju sa potvrdom o polozenoj obuci i podnosis zahtev za nabavku oruzja , normalno pri tome im objasnis da se radi o ocevom oruzju. Kod nas ti jos traze za lovacku puisku i karabin uverenje da si clan lovackog udruzenja. Za neke specificnosti najbolje je da odes i pitas u policiji ovo ti je u najkracem put do ocevog oruzja.
 
Mozda kasnim sa savetom, ali po meni, s' obzirom da ne zelis da lovis sa njim, odes lepo da izvade udarne igle, registrujes ga kao trofejno oruzje i ne treba ti ni sup, ni nikakve dozvole, procedure, polaganja i slicno..
 

Back
Top