Auu čoveče šta je ovo?!

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.014
Jel ste se skoro iznenadili sta ljudi ne znaju o necemu sto koriste svakodnevno ili je tu oko njih pri ruci?Upravo videh da ne bas mlada osoba ne zna sta je LP..mislim nisam se bas toliko sokirao al izgleda da vecina ne zna ni sta su skracenice..tipa dvd..pa kazu devede..aj sad vi i nemoj da je neko pitao sta je lp:lol:
 
Jel ste se skoro iznenadili sta ljudi ne znaju o necemu sto koriste svakodnevno ili je tu oko njih pri ruci?Upravo videh da ne bas mlada osoba ne zna sta je LP..mislim nisam se bas toliko sokirao al izgleda da vecina ne zna ni sta su skracenice..tipa dvd..pa kazu devede..aj sad vi i nemoj da je neko pitao sta je lp:lol:



a, da...i ja ću posvedočim...da...gola istina...:dash:

supichica... :lol:

upade i meni u oči, al aj pošto se ne trpimo reko da ne počinjem kavgu...

...****** ga...tako ti je to sa pubertetlijama...misle da sve znaju, a u stvari nemaju pojma...
 
Poslednja izmena:
ja sam upravo shvatila da nisam znala od čega je skraćenica dvd... :rumenko:

što ustvari i nije neka sramota ako obratite pažnju na boldovani deo citata sa wikija:

"Digital Versatile Disc (скраћено ДВД) је носилац података, оптички драјв доста већег капацитета него његов претходник, ЦД (Compact Disc). ДВД је оптички диск који се користи као врста медија за висококвалитетно складиштење података, а у масовној употреби углавном служи за складиштење филмова. ДВД је изворно била скраћеница за digital video disc, иако неки од чланова ДВД Форума тврде да би ДВД заправо требало да значи digital versatile disc (енглески: свестрани дигитални диск), како би се указало на потенцијал таквих дискова у складиштењу апликација које нису визуелне. Међутим, међу члановима ДВД форума није достигнут коначни споразум, те је данас званична ознака формата једноставно DVD; слова у скраћеници званично немају значење [1] ДВД дискови су изгледом и величином готово у потпуности идентични ЦД дисковима."
 
ja sam upravo shvatila da nisam znala od čega je skraćenica dvd... :rumenko:

što ustvari i nije neka sramota ako obratite pažnju na boldovani deo citata sa wikija:

"Digital Versatile Disc (скраћено ДВД) је носилац података, оптички драјв доста већег капацитета него његов претходник, ЦД (Compact Disc). ДВД је оптички диск који се користи као врста медија за висококвалитетно складиштење података, а у масовној употреби углавном служи за складиштење филмова. ДВД је изворно била скраћеница за digital video disc, иако неки од чланова ДВД Форума тврде да би ДВД заправо требало да значи digital versatile disc (енглески: свестрани дигитални диск), како би се указало на потенцијал таквих дискова у складиштењу апликација које нису визуелне. Међутим, међу члановима ДВД форума није достигнут коначни споразум, те је данас званична ознака формата једноставно DVD; слова у скраћеници званично немају значење [1] ДВД дискови су изгледом и величином готово у потпуности идентични ЦД дисковима."
DIgital VIdeo DIsk..zato se i kaze dividi..a vecina aj sto kaze devede nego bas nema pojma sta znaci..i naravno da nije ista emulzija lejera po kojoj laser pishe..iz aviona se vidi razlika i po savitljivosti zmureci se provali..mislim mi malo iskusiji pirati:mrgreen:
a shta je LP ozbiljno? :mrgreen:

E necemo ti kazemo:mrgreen:nego ne morate se striktno drzati navedenog..dajte jos neke nebuloze..tipa ne zna da koristi daljinski..da posalje sms:lol:
 
Mi smo radili anketu :
Šta biste uradili da vam je komšija Homo sapiens?
Ljudi su odgovarali razne nebuloze, tipa:
-"Pozvao bih zološki vrt da ga uzmu."
-"Pozvao bih službu za dezinfekciju, deratizaciju i dezinsekciju."
-"Ponašao bih se normalno, da ne bih pokazao da ga žalim."
itd.
 
Jel ste se skoro iznenadili sta ljudi ne znaju o necemu sto koriste svakodnevno ili je tu oko njih pri ruci?Upravo videh da ne bas mlada osoba ne zna sta je LP..mislim nisam se bas toliko sokirao al izgleda da vecina ne zna ni sta su skracenice..tipa dvd..pa kazu devede..aj sad vi i nemoj da je neko pitao sta je lp:lol:

LP i nije produkt sadašnje generacije, nije ni čudo da ne znaju.
A to devede su čuli sa TV-a.
 
Mi smo radili anketu :
Šta biste uradili da vam je komšija Homo sapiens?
Ljudi su odgovarali razne nebuloze, tipa:
-"Pozvao bih zološki vrt da ga uzmu."
-"Pozvao bih službu za dezinfekciju, deratizaciju i dezinsekciju."
-"Ponašao bih se normalno, da ne bih pokazao da ga žalim."
itd.


ima fora sa ovim,jedan je rekao '' pa bogami,ne bi mi bilo svejedno '' :lol:
 
A da nije malo nebitno sto neko ne zna, ili zna sta je to neki zapis na vinilu ?
LP je nesto vezano za tehnologiju, kada vreme pregazi neki tehnoloski izum, on prestaje da bude bitan... Ne mozes nekog ko je rodjen 90-ih da prozivas sto ne zna sta je LP.

Boli me ona stvar da li neko ne zna da posalje sms, vise mi je glupo kada neko ne zna opsto-obrazovne stvari...
 
Poslednja izmena:
Jel ste se skoro iznenadili sta ljudi ne znaju o necemu sto koriste svakodnevno ili je tu oko njih pri ruci?Upravo videh da ne bas mlada osoba ne zna sta je LP..mislim nisam se bas toliko sokirao al izgleda da vecina ne zna ni sta su skracenice..tipa dvd..pa kazu devede..aj sad vi i nemoj da je neko pitao sta je lp:lol:

e da,bas sam juce uzela gramofonsku plocu...msm ono,gramofon koristim svakodnevno...........:roll:
i imam cak i jedan kais i onda ga stavim oko vrata,i moze da mi sluzi i kao mp3...msm ono..........:manikir:
 
LP i nije produkt sadašnje generacije, nije ni čudo da ne znaju.
A to devede su čuli sa TV-a.

A da nije malo nebitno sto neko ne zna, ili zna sta je to neki zapis na vinilu ?
LP je nesto vezano za tehnologiju, kada vreme pregazi neki tehnoloski izum, on prestaje da bude bitan... Ne mozes nekog ko je rodjen 90-ih da prozivas sto ne zna sta je LP.

Boli me ona stvar da li neko ne zna da posalje sms, vise mi je glupo kada neko ne zna opsto-obrazovne stvari...

e da,bas sam juce uzela gramofonsku plocu...msm ono,gramofon koristim svakodnevno...........:roll:
i imam cak i jedan kais i onda ga stavim oko vrata,i moze da mi sluzi i kao mp3...msm ono..........:manikir:

To je tako ograniceno bas iz razloga sto kao prate nove moderne nebuloze koje se menjaju iz dana u dan..a to je nesto staro 100god..sramota nije li..sta da ih neko pita sta je vhs..beta..ima toga tona..ako cemo tako imam dokaz da sam snimao audio diskove 93 god proslog veka..pravio mp3 pre vise od 10god..al nisam isho okolo i smejao se svima redom sto blage veze nisu imali o cemu pricam..i tvrdim da dan danas ne znaju da naprave mp3 format..divx..itd da ne nabrajam..a kao busaju se kvantitetom koji je unistio muzicku produkciju..pa ako ocete mogu i tu da vas preslisam da vidim sta znate o tome sto sad koristite;)
 

Back
Top